Fórum - Nyaralás Porecsen
Fórum bejegyzései

Dátum: 2007-07-22 18:44:18
Szia nuszika.Olvastam az élménybeszámolódat.Lenne pár kérdésem.Mi is készülünk aug 4-én indulunk .Mikor értétek el a horváth határt és utánna meddig tartott az út ?Lehet befizetni a helyszinen is vacsorára egy-egy napra vagy csak egy hétre.Olvastam hogy Velencére is átlehet menni közös program keretén belül erről tudsz valamit vagy volt más közös program?.Hogy lehet bejutni Porec-ba.Milyen fizető eszközt érdemes vinni Euorót vagy kunát,vagy bankkártyát?Hol érdemes vásárolni.Van választék.A határon mennyire nézték a csomagokat gondolok az élelmiszerrekre? Várom válaszod Köszi Szia Rades
Dátum: 2007-07-20 15:06:05
Köszönöm, aranyos vagy! Tervezem egy kis honlapocska készítését is, valamit hasonlót, mint amit tavaly csináltam osztrák kalandozásainkról (ausztria2006.tvn.hu). Személy szerint nem online foglaltam, bementem egy utazási irodába, ahol máskor is intéztem már nyaralást (voltunk már Korfun is Grand Toursékkal, és tudtuk, hogy korrektek), és ott bonyolítottam le mindent.
Dátum: 2007-07-19 22:36:35
Szia! Véletlenűl olvastam bele az írásodba. Igazán jókat írtál, kedvet is csináltál hozzá. Majd javaslom a Grandtours főnökének, hogy a jövőévi katalógusba Te ird a tájékoztatót. Éppen néztem az on-line foglalásokat, hogy sajnos már teljesen foglalt, pedig elmentük volna ezek után mi is. Apropó: szerintetek milyen az on-line rendszer? használtátok már? Én még nem foglaltam így soha.. Üdv. István
Dátum: 2007-07-17 14:53:01
Ezen az utazási irodán keresztül foglaltunk szállást Porecsen, a Lanterna apartmantelepen. Félpanziós ellátással fizettünk be, egyéni utazással 2007. július 7-től 14-ig. Bár ezek az apartmanok még nincsenek felújítva, egyszerűen, praktikusan berendezettek és nagyon jó hűvösek. Végül is nem azért mentünk, hogy a szálláson punnyadjunk naphosszat... Inkább belevetettük magunkat (szó szerint) a langymeleg, kristálytiszta és csodaszép kék Adriába. Két és fél éves kislányunk a következőket mondta: "Csúnya víz elvitte a fél pár strandszandim és egy bikinialsóm. A tenger sós és csípte szemem. Nem volt hideg a víz." Hát igen, eléggé hullámzott a tenger... :) Szépen lebarnultunk, miközben a parton, kicsi lagúnákban "főzőcskézett" kavicsokból és kagylókból a gyermek. Jártunk Brijunin, ez egy 14 szigetből álló szigetcsoport, amely 1983 óta számít nemzeti parknak. A 14 szigetből csak a két legnagyobb, Veli Brijun és Mali Brijun látogatható. Brijuni Nemzeti Park mikroklimájának köszönhetően rendkívül buja, és különleges állat- és növényvilággal rendelkezik. Veliki Brijun sziget északi részén egy elkerített szafaripark is található elefántokkal, lámákkal, zebrákkal, antilopokkal, és számos más egzotikus állattal. Tito múzeuma is itt található, no meg az extragazdagoknak golfpályák is. Csoda gyönyörű. Voltunk Pulában az Amfiteátrumban, az Augustus templomnál, a Sergius diadalívnél. Utána átugrottunk Medulinba fürödni, ahol a kivételesen homokos strand kevésbé zsúfolt, kisgyermekes családok számára is ideális, mivel eszméletlen lassan mélyül. A Limski Fjordhoz is eljutottunk, ami egy ritka természeti képződmény. A nézelődést követően pedig az út menti árusoktól helyi termékeket: grappát, olívaolajat, szárított levendulát vásárolhattunk emlékbe és szuvenírként a családtagoknak. Porecs óvárosában is barangoltunk, megnéztük az Akváriumot és az Eufrázius bazilikát. A világörökség részévé nyilvánított bazilika a város igazi kincse. Talán legcsodálatosabb részei az aranyozott ikonjai a 3. századból, melyek a bizánci művészet egyik legszebb példái a világon. Egyedül az autós utazás necces, Horvátországban az "autópályákon" haladni nem lehet. Sok helyen csak 2*1 sáv van, és állandóak a sebességkorlátozások is. Azt hittük, már soha nem érünk a majd' 900 km végére... és ezért még fizetni is... hm... de ezt leszámítva nagyon szuper volt ez a nyolc nap. Fáj a szívem, újra itthon vagyunk. Nagyon gyorsan elrepült ez a hét, szinte észre se vettük, máris véget ért a nyaralás. Így szokott ez lenni, tudom, de a tenger akkor is magával ragad. Tettem fel már pár fotót is az oldalamra, majd kukkantsátok meg. Végig szuper volt az idő. Amikor kicsit felhősebb, akkor elmentünk kirándulni. A kaja frenetikus volt, szerintem mindenki hízott vagy 5 kilót. Ettem kagylót, polipot, lazacot, cápát. A polip valahogy nem fogott meg, a többi fincsi. Mucuval az élen egész jó színünk lett. Rengeteget fürödtünk, a szállásunknál a part kavicsos-sziklás volt, ezáltal kristálytiszta a víz. És persze kellemes meleg! Hát röviden ennyi. Ha még szeretnél valamit megtudni, kérdezz nyugodtan.

Kapcsolat/Elérhetőség