Fórum - Nyaralás Tolon
Fórum bejegyzései

Dátum: 2008-03-12 10:04:03
Szia Zoli! Nagyon szépen köszönöm a hosszú és kimerítő válaszodat. NAgyon sok fontos és hasznos információt kaptam tőle. NAgyon szépen köszönöm. Puszi Katica
Dátum: 2008-03-11 19:45:32
írta ekkor: 2008-03-11 10:03:54
Sziasztok!! Remélem valaki jár erre s tud is válaszolni pár kérdésemre. Mi május 17-31-ig megyünk Tolóra nyaralni. Volt már valaki ebben a korai időpontban Tolón? A tengervíz szerintetek alkalmas fürdőzésre. Mi a Stella apartmanban voltunk, ha valaki már korábban lakott már ott írjon már pár sort róla légyszi! :) Minden érdekelne akár az apartmanról, akár a környékről. Köszönöm Kata
Szia Kata! Én május 17-24. időpontban készülök Zakynthos szigetére. Érdemes az inteneten körülnézni, mert sok érdekességet lehet találni! Az interneten utána néztem, hogy a Peloponészosz-félzigeten május második felében nappali átlag max. hőmérséklet 23-24 C fok. Az éjszakák 13-16 C fokosak! De ezek étlagok! Tehát lehet akár 30 fok is egy napos délutánon és lehet 17 fok is egy szeles reggelen! Az éjszakák hűvösek, tehát meleg hálóruhát vigyél nyugodtan!! Vagy plusz plédet!! Ezt nem hülyeségből mondom! Én már volta Paralián szeptember közepén és nappal 27-30 fok volt, de éjszaka dideregtünk!! Ugyan ez van májusban! Készülni kell esőre is, de általában inkább vihar jellegű, mennydörgéssel-villámlással! Tehát esőkabátot vagy esernyőt vigyél! A vizet napkollektorok szolgáltatják, tehát korán (este)fürödjetek meg, mert különben nem lesz melegvizetek! A reggelek általában borúsan, párásan indulnak olyankor, de később kitisztul az ég és süt a nap!! Olyankor viszont már éget! Tehét erős naptejet vigyél! A bőrtípustól függően 15-20 faktortól felfelé!!!!!!! Májusban ronggyá lehet már égni a tengerparton!!!!!!!! Érdemes szúnyogriasztót is vinni! Mert sok van belőle, bár májusban még kevesebb van, de kitudja!!! A tengerben lehet fürdeni, bár elég friss: 18-20 fokos. A délutáni 3-4 órára melegszik fel jól a víz! Érdemes fakultaív kirándulásra menni! Athén szuper! Már voltam ott! És Hydra szigete!!! SZUPER!!!! Ahová csak tudsz, menj el mert nagyon érdekes látnivalók vannak ott! Én végig utaztam a szárazföldi Görögországot!! Epidaurosz és Mükéné is lenyűgöző!! Szép nyaralást kívánok! Üdv! smile
Dátum: 2008-03-11 10:03:54
Sziasztok!! Remélem valaki jár erre s tud is válaszolni pár kérdésemre. Mi május 17-31-ig megyünk Tolóra nyaralni. Volt már valaki ebben a korai időpontban Tolón? A tengervíz szerintetek alkalmas fürdőzésre. Mi a Stella apartmanban voltunk, ha valaki már korábban lakott már ott írjon már pár sort róla légyszi! :) Minden érdekelne akár az apartmanról, akár a környékről. Köszönöm Kata
Dátum: 2008-03-04 17:41:13
írta ekkor: 2008-02-25 12:12:25
Sziasztok!Valahol olvastam, hogy már valahol olvastam,hogy délután már nem lehet napozni mert már árnyék van.Tudja valaki,hogy KB hány órától megy el a nap? smile smile
Szia! Ha jól emlékszem, úgy délután négy-öt óra körül kerül a part árnyékba, ott ahol keskeny (öt-hat méterre már épületek vannak). De itt is vannak a tengerbe nyúló mólók, amiket tovább is süt a nap, ezeken lehet napozni (már ha, még valaki bírja  !!!!) később is! De van a széles, homokos strand, amit sokáig ér a napfény!!! Szerintem inkább az árnyéknak fogtok örülni!!!  Különben Toloval jól választottatok!!!! Érezzétek jól magatokat, és adjátok át az itthon maradtak üdvözletét!!!!  Balage smile
Dátum: 2008-02-25 12:12:25
Sziasztok!Valahol olvastam, hogy már valahol olvastam,hogy délután már nem lehet napozni mert már árnyék van.Tudja valaki,hogy KB hány órától megy el a nap? smile smile

Kapcsolat/Elérhetőség