Fórum - Nyaralás Sperlongán
Fórum bejegyzései

Molnár Gabriella Dátum: 2009-03-02 22:14:51
A Sperlongai nyaralás felejthetetlen! Olaszország olyan nevezetességeit ismerheted meg, melyekért érdemes megtenni ezt a fárasztó utat. Arra azonban mindenképpen készüljetek fel, hogy a kirándulások igen fárasztóak, tehát kényelmes lábbelit és bőséges innivalót vigyetek magatokkal! Sperlonga csodálatos. A part, a víz nagyon jó, viszont az olaszok a siestát szigorúan betartják, még élelmiszerboltok sincsenek nyitva siesta időben! Ami nekem nagyon hiányzott az az esti szórakozási lehetőség,tehát ha arra vágysz, hogy esténként megigyál egy italt, akkor kicsit csalódni fogsz....ez egy családias halászfalu, ahonnan hiányoznak az éjszakai mulatók és bárok, bazárok. A Limonchellot ne hagyjátok ki:)))
Dr.Lupány ?szike Dátum: 2008-09-12 18:54:43
Farkasné Elek Ildikó írta ekkor: 2008-08-20 09:18:35
Szia! Nem néztem be ide mostanában, aktuális még a dolog? Mikor mentek?
Sziasztok! Négy napja értünk haza Sperlongából. Autóval voltunk, háát...annyit meg kell jegyeznem, hogy az olasz autópályákon életveszélyesek az olasz rendszámú autók vezetői: jelzés nélkül váltogatják a sávokat, vagyis nagyon kell figyelni rájuk. A másik, ami kellemetlen volt, hogy az autópálya díj fizetésekor Velence előtt csekély másfél órát álltunk....nagyon hülyén van megoldva. Rómában meg egyszerűen képtelenség parkolót találni, ha meg találtunk, akkor az automatákban parkolójegy nem volt váltható -szerencsére nem büntettek meg-. Amúgy Sperlonga gyönyörű volt, tiszta part és tengervíz, a szállás elsőosztályú. Nem tudom másnak nem volt furcsa, hogy teljesen rapszódikusan vannak nyitva 11 és 17 óra között az éttermek, pizzériák, boltok. Kb. két napunkba telt, míg beláttuk Sperlongában ebédidő tájban képtelenség nyitva találni valamit. Ettől eltekintve nagyon meg voltunk elégedve a szállással, a mikrobuszos szállítással stb. Nagyjából ennyit az olaszországi nyaralásunkról. Sziasztok, Őszi
Farkasné Elek Ildikó Dátum: 2008-08-20 09:18:35
Dr.Lupány ?szike írta ekkor: 2008-07-08 19:54:53
Kedves Farkasné Elek Ildikó! Most vettem észre a leveledet olvasva, hogy ti talán autóval voltatok? Mesélj, kérlek, milyen az út, hogy mentetek, mire kell figyelni? GPS nélkül fogunk boldogulni? Parkolni a szállásnál lehet? Merre jártatok Sperlonga környékén? Hú, nagyon várom válaszod. Köszi előre is, Őszi
Szia! Nem néztem be ide mostanában, aktuális még a dolog? Mikor mentek?
Biszterszky Andrásné Dátum: 2008-07-13 16:20:33
Kedves Őszike! Mi autóbusszal voltunk. A második napon a firenzei városnézés után kb. 18 órakor foglaltuk el szállásunkat (mi tengerre néző studióban laktunk). A szállás kifogástalan, mindennel ellátott, TV is van. Odaérkezésünkkor kissé szeles idő volt, így a száritandó rihákat jó rögzíteni. A tenger erősen hullámzott, hőfoka kellemes. A part hosszan elnyúló, homokos, napernyőkkel és nyigágyakkal, de vannak szabad strandok is. Szúnyogokat nam észleltünk. A vásárlást illetően: mi minden fakultatív programon részt vettünk, így visszafelé buszunk iaz degenvezetőnk által ajánlott kis boltoknál állt meg, ahol jobb áron lehetett vásárolni. pl.kenyér 1,3 E gyümölcs, kajszi 0,5 E, fagyi 1,5 E (kis adag) Pizzát Pompeiben, vendéglőben ettünk, 8 E volt fínom vörösborral együtt. Visszautazáskor 9-kor pakoltunk ki a studióból, de még fürödhettünk a nagyon kellemes medencében, vagy aki akart a tengerben. Javaslom:általában a fakultetív kirándulásokon való részvételt, lehetőség szerint busszal, idegenvezetővel, ha ez nem lehetséges, érdemes Róma szélén a metró közelében parkolni kocsival, (elég olcsó) és helyi közlekedéssel megnézni Rómát. Napi bérlet ára mindössze: 4 E (olcsóbb mint Bp-en!) Nápolyban különösen nem ajánlatos saját kocsival közlekedni. Az egész út élménydús, augusztusban szívesen elmennék újra! B. Éva.
Dr.Lupány ?szike Dátum: 2008-07-08 19:54:53
Kedves Farkasné Elek Ildikó! Most vettem észre a leveledet olvasva, hogy ti talán autóval voltatok? Mesélj, kérlek, milyen az út, hogy mentetek, mire kell figyelni? GPS nélkül fogunk boldogulni? Parkolni a szállásnál lehet? Merre jártatok Sperlonga környékén? Hú, nagyon várom válaszod. Köszi előre is, Őszi

Kapcsolat/Elérhetőség