Fórum - Nyaralás Sperlongán
Fórum bejegyzései

Rankli Tímea Dátum: 2008-04-17 17:59:23
írta ekkor: 2008-04-14 22:58:43
Szia,Kata! Köszi, hogy válaszoltál. Azért kérdeznék még pár dolgot. Először is, hogy milyen volt a szállás? Tiszta? Voltak-e edények, evőeszközök? Ágynemű? Mennyire volt még meleg augusztus végén? Mivel közlekedtetek a szállás és az apartman között? Milyen a part?Voltak még turisták augusztus végén? Mennyire volt zsúfolt a part? Milyen Sperlonga? Milyenek az árak? A szállásnál is lehet ebédelni vagy csak a városban? Mi autóval mennénk a szálláshelyre, a fakultatív programokra, így Nápolyba például, ha felférünk, akkor busszal. Ezekre a kirándulásokra hogyan lehetett jelentkezni? Apropó a szállásnál lehet parkolni? És még ha bármi jó anácsod van, szívesen fogadom. Előre is köszi, őszi.
Szia Őszi! Igaz én sem Kata vagyok, de talán nem haragszol egy pár sor válaszért tőlem sem! :-) Az én hosszabb hozzászólásom lentebb, illetve akár P.László és Kata hozzászólására egyaránt támaszkodhatsz a kérdéseidre vonatkozóan. A fakultativ programokra csak akkor tudtok menni, ha van hely a buszon. De általában 4-5 hely vani! Ennek áráról, és a részletekről az idegenvezető tájékoztatni fog. Kb. 30 Euró/fő-t kell fizetni. A busszal érkezőnek a fakultativ programok úgynevezett részvételi dija, benne van a katalógusban meghatározott összes költségben. Az egyénileg érkezőnek kell csak Józsinál fizetni. Ha egy jó tanácsot elfogadsz, én a Római kirándulást is inkább javaslom busszal. Az idegenvezetőnek köszönhetően rekord mennyiségű látnivalóban, élményben volt részünk. Autóval nem biztos hogy sikerül Rómát felfedezni ennyi idő alatt a parkolás és a közlekedés miatt. Pl. a Vatikánnál rengeteg turista mozog. Olvasgatva a hozzászólásokat szerintem mind a hármunknak azonos tapasztalatai voltak. Talán a többiek nevében is nyilatkozhattom, hogy bármi kérdésed van szivesen segitünk. Üdv. R. Tímea
szuszics Dátum: 2008-04-17 04:47:11
Szia!Elnézést kérek,ha Katától várod a választ,de Mi is jártunk 2 éve Sperlongán,tehát van tapasztalatom a témában.A szállás megegyezik a katalogusban látottakkal,csodás tengeri kilátással.Az apartmanntelepnek saját medencéje,reggelente néhány órára nyitvatartó kis ABC-je van,ahol megveheted a friss pékárút,alapvetö élelmiszereket.A tisztaság kifogástalan volt,ettöl eltekintve mi egy kis hazai Domestosos"suvickolást"megejtettünk.Evöeszköz,ágynemü,edények voltak.Az idö csodás volt,és nem volt zsufolt a part.A szállás,és a part között egy kis mikrobusz közlekedett,(ingyenes)Giovanni vezetésével,aki a megbeszélt idöben visszavitt minket a szállásra.A városban nekünk az óvárosi rész tettszett nagyon,érdemes itt egy sétát beiktatni.Estefelé nyüzsgö élet folyik a városban,a pizzát,és a fagyit ne hagyd ki!!Lehet parkolni a szállásnál,és 24-órás porta szolgálat is van.A kirándulásokra az idegenvezetönél jelentkezhetsz(Józsi),aki igen felkészült,kedves ember.Hidd el nem vagyok elfogult,de csak jókat tudok irni a Sperlongai egy hetünkröl.Biztos vagyok benne,hogy Ti is jól fogjátok magatokat érezni.Ha még van kérdésed,irj nyugodtan.Üdv:P.László
Dátum: 2008-04-14 22:58:43
írta ekkor: 2008-04-13 14:37:09
Szia! Mi tavaly augusztus 31-től nyaraltunk Sperlongán. A Tímea által elmondottakra teljes mértékben támaszkodhatsz, tavaly is minden úgy működött, ahogy 2006-ban. A szállásról, a programokról, az idegenvezetőről, magáról Sperlongáról és az egész nyaralásról csak jókat tudok mondani és mindenkinek merem ajánlani. Nekem személy szerint Capri volt a legnagyobb élmény, aki eljut oda, az feltétlenül menjen fel a libegővel a sziget tetejére, mert onnan a kilátás egy csoda. Életem legszebb élménye volt. A Vezúvra viszont javaslom a melegebb öltözetet, mert nekünk csontig hatoló, jéghideg szélben volt részünk, ami rövidnadrágban és nyári ruhában nem túl kellemes. Az egyéni utazást én nem biztos, hogy jó ötletnek tartanám, hacsak nem fértek fel a kirándulások alkalmával a buszra, ugyanis amilyen elképzelésem volt a nápolyi közlekedésről mások elbeszélései alapján, hát annál a valóságban tízszer olyan kaotikus. Ha nem akarod megtörni az autódat, akkor messzire elkerülöd Nápolyt. Szóval összességében csodálatos volt az az egy hét, amit Sperlongában töltöttünk. A Grand Tourssal teljes mértékben meg voltunk elégedve, legközelebb is velük utazunk. Kata
Szia,Kata! Köszi, hogy válaszoltál. Azért kérdeznék még pár dolgot. Először is, hogy milyen volt a szállás? Tiszta? Voltak-e edények, evőeszközök? Ágynemű? Mennyire volt még meleg augusztus végén? Mivel közlekedtetek a szállás és az apartman között? Milyen a part?Voltak még turisták augusztus végén? Mennyire volt zsúfolt a part? Milyen Sperlonga? Milyenek az árak? A szállásnál is lehet ebédelni vagy csak a városban? Mi autóval mennénk a szálláshelyre, a fakultatív programokra, így Nápolyba például, ha felférünk, akkor busszal. Ezekre a kirándulásokra hogyan lehetett jelentkezni? Apropó a szállásnál lehet parkolni? És még ha bármi jó anácsod van, szívesen fogadom. Előre is köszi, őszi.
Dátum: 2008-04-13 14:37:09
írta ekkor: 2008-04-11 18:28:37
Hahó, kedves valaki (valakik)! Olyan valakihez (valakikhez) szeretnék szólni, aki a tavaly volt (voltak) Sperlongán. Néhány friss info érdekelne a hellyel, a szállással, a parttal kapcsolatban. És még jobb lenne, ha valaki tudna segíteni abban, hogy egyénileg, autóval, hogy érdemes menni. Nagyon várom, hogy jelentkezzen valaki!!!!!!!!! Köszi előre is!
Szia! Mi tavaly augusztus 31-től nyaraltunk Sperlongán. A Tímea által elmondottakra teljes mértékben támaszkodhatsz, tavaly is minden úgy működött, ahogy 2006-ban. A szállásról, a programokról, az idegenvezetőről, magáról Sperlongáról és az egész nyaralásról csak jókat tudok mondani és mindenkinek merem ajánlani. Nekem személy szerint Capri volt a legnagyobb élmény, aki eljut oda, az feltétlenül menjen fel a libegővel a sziget tetejére, mert onnan a kilátás egy csoda. Életem legszebb élménye volt. A Vezúvra viszont javaslom a melegebb öltözetet, mert nekünk csontig hatoló, jéghideg szélben volt részünk, ami rövidnadrágban és nyári ruhában nem túl kellemes. Az egyéni utazást én nem biztos, hogy jó ötletnek tartanám, hacsak nem fértek fel a kirándulások alkalmával a buszra, ugyanis amilyen elképzelésem volt a nápolyi közlekedésről mások elbeszélései alapján, hát annál a valóságban tízszer olyan kaotikus. Ha nem akarod megtörni az autódat, akkor messzire elkerülöd Nápolyt. Szóval összességében csodálatos volt az az egy hét, amit Sperlongában töltöttünk. A Grand Tourssal teljes mértékben meg voltunk elégedve, legközelebb is velük utazunk. Kata
Dátum: 2008-04-11 18:28:37
Hahó, kedves valaki (valakik)! Olyan valakihez (valakikhez) szeretnék szólni, aki a tavaly volt (voltak) Sperlongán. Néhány friss info érdekelne a hellyel, a szállással, a parttal kapcsolatban. És még jobb lenne, ha valaki tudna segíteni abban, hogy egyénileg, autóval, hogy érdemes menni. Nagyon várom, hogy jelentkezzen valaki!!!!!!!!! Köszi előre is!

Kapcsolat/Elérhetőség