Sziasztok! Arra lennénk kíváncsiak, hogy kinek milyen tapasztalatai voltak a buszos utazással? Még nem utaztunk ilyen messzire busszal és érdekelne hogy ki hogy viselte? Hány óránként áll meg a busz? Wc van e a buszon?
Szia Balázs! Mi 4-en szoktunk menni, mindig busszal, most megyünk 5-ödszörre. A rövidebb utakon az asztalnál ültünk, ott el tudod magad foglalni. Kártya vagy valamilyen játékkal. Viszont van keresztben egy rúd, ami zavarhatja a lábadat, ha szembe fel akarod rakni. Tavaly voltunk először ilyen hosszú úton, Tolóba mentünk, kibírható. Nincs WC, de 4 óránként megáll a sofőr. A buszok kényelmesek, légkondisok, dönthető a támlájuk. Pár tanács, hogy jobb legyen. A feleségem lábfájós, így minden leszállásnál sétál egyet, és nyújtja a lábait. Vigyél nyakpárnát, mert, ha elalszol, lebicsaklik a fejed e nélkül. Vigyél olvasni valót, vagy rejtvényt, így gyorsabban telik az idő. Mi viszünk vékony, kicsire hajtható pokrócot is, jobban esik az alvás. Lehet kapni összecsukható műanyag kis sámlit gyerekeknek. Összecsukva lapos, nem foglal helyet, csak lerakod a földre. Kinyitva viszont felrakhatod a lábad, úgy kényelmesebb. Ne igyatok semmi vízhajtósat, nekünk ez a kávé és a sör. :D Enni pedig valami könnyűt érdemes. Mi egyik évben mogyorót ettünk, az hasfájást okoz, ha nem mozogsz. Ha ezekre figyelsz, nagyon kellemes utad lehet. Nem tudom, mennyi idős vagy, ha fiatal, lehet, hogy rád ezek nem vonatkoznak. :D Nekünk már kell ilyenekre vigyázni. :D Jó utat, Tamás