(+36 52) 448 348

Nyitvatartás: H.-P.: 8:30-17:00, Szo: 08:30-13:00

Top

Fórum - Nyaralás Pargán
Fórum bejegyzései

Tóth Henrietta Dátum: 2015-01-13 07:09:52
Szabolcsi Pálné írta ekkor: 2015-01-12 15:44:19
Kedves Hetti! Köszi a válaszod, de azt írod, hogy a bérlés eszközönként 8 EUR, nem a két napágy és az ernyő együtt? Eddig én így tudtam, ahogy olvasom a hozzászólásokat. Az nagyon jól hangzik, hogy a víz lassan mélyül.
Bocsi, igazad van. Pargan 2 ágy és 1 ernyő került június első hetében 8 EU-ba. A második hetében már 10 EU-ért adták, azt mondták az már a főszezon, így emelték az árat, de ez nyilván tulaj függő, hisz nem egy emberé az összes napernyő. Érdemes több árust is megkérdezni. Voltak ott fiatalok, akik olyan 5 EU körül is tudtak bérelni. Igaz, az június elején volt. Egyébként Krionerin és Valtoson a víz gyorsan mélyülő. Úgy 2-5 méterre tudsz úgy eltávolodni a parttól, hogy kb. derékig ér a víz. Aztán figyelni kell, mert hirtelen eltünhet a lábad alól a talaj. Lichnosnak is a homokos oldala az az igazán pancsolós, homokvár építős, lassan mélyülős.
Szabolcsi Pálné Dátum: 2015-01-12 15:44:19
Tóth Henrietta írta ekkor: 2015-01-11 19:04:21
Kedves Szabolcsiné! A pargai strandok főszezonban nagyon zsúfoltak. Június második hetétől Valtoson már csak a vár tövében volt ingyenes napozási lehetőség. Eszközönként 8 EU volt a bérlés. Végig van pakolva az egész part velük, csak közvetlenül a víz szélénél tudod letenni a gyékényedet, feltéve ha engedik. A városi strandon még volt hely, de egy pár hét múlva már ott is végig volt rakva az egész. Rengeteg az embe. Lichnos nem volt olyan zsúfolt. Egy hegyoldalban van. Ha a tenger felől nézed, akkor bal oldalról oliva ligettel indul az egész. A homok itt nagyon finom szemű, a víz lassan mélyülő, tele van halacskákkal. Ahogy haladsz az öböl másik végébe, amit egy leszakadt sziklafal zár le, úgy változik a homokszemek mérete. Az apró szeműből, a nagyszeműn át, az apró kavicsosból a nagy kövesig. Mire a sziklafalhoz érsz már nagy köveken lépdelsz. Én olyan 200 méter hosszúra tippelem a partot. Vannak ott is fizetős napernyők. Van itt egy kemping, így van bolt, taverna, toalett. Egyébként mi két hétig voltunk és ez alatt az idő alatt volt időnk jönni-menni. Én jobban szeretem a csendes, nyugalmat árasztó helyeket, ezért jártunk át Lichnosra.
Kedves Hetti! Köszi a válaszod, de azt írod, hogy a bérlés eszközönként 8 EUR, nem a két napágy és az ernyő együtt? Eddig én így tudtam, ahogy olvasom a hozzászólásokat. Az nagyon jól hangzik, hogy a víz lassan mélyül.
Edit Dátum: 2015-01-12 15:21:11
Na ne máár! Mi lett a Ferivel?? :(
Tóth Henrietta Dátum: 2015-01-12 14:14:22
Sziasztok! A városi strandnak van webcamerája a Sol Hotel tetején. Egész évben üzemel. Ezen a címen érhetitek el. www.hotel-sol.eu, ezen az oldalon a webcamera menüre kattintva. Jó nézelődést mindenkinek!
Tóth Henrietta Dátum: 2015-01-11 19:04:21
Szabolcsi Pálné írta ekkor: 2015-01-10 16:47:07
Kedves Hetti! Azért jártatok át a Licnosra, mert ott jobb a part, mint mondjuk a Valtoson? Azt tudom, hogy a városi strand nagyon zsúfolt. Ott is gyorsan mélyül? Ott is lehet bérelni napozóágyat? Ha megszomjazunk lehet-e ott inni valamit (csapolt sör, frappé, stb). Veronika már sok mindent leírt, de talán több szem, többet lát. Köszi: Szabolcsiné.
Kedves Szabolcsiné! A pargai strandok főszezonban nagyon zsúfoltak. Június második hetétől Valtoson már csak a vár tövében volt ingyenes napozási lehetőség. Eszközönként 8 EU volt a bérlés. Végig van pakolva az egész part velük, csak közvetlenül a víz szélénél tudod letenni a gyékényedet, feltéve ha engedik. A városi strandon még volt hely, de egy pár hét múlva már ott is végig volt rakva az egész. Rengeteg az embe. Lichnos nem volt olyan zsúfolt. Egy hegyoldalban van. Ha a tenger felől nézed, akkor bal oldalról oliva ligettel indul az egész. A homok itt nagyon finom szemű, a víz lassan mélyülő, tele van halacskákkal. Ahogy haladsz az öböl másik végébe, amit egy leszakadt sziklafal zár le, úgy változik a homokszemek mérete. Az apró szeműből, a nagyszeműn át, az apró kavicsosból a nagy kövesig. Mire a sziklafalhoz érsz már nagy köveken lépdelsz. Én olyan 200 méter hosszúra tippelem a partot. Vannak ott is fizetős napernyők. Van itt egy kemping, így van bolt, taverna, toalett. Egyébként mi két hétig voltunk és ez alatt az idő alatt volt időnk jönni-menni. Én jobban szeretem a csendes, nyugalmat árasztó helyeket, ezért jártunk át Lichnosra.