(+36 52) 448 348

Nyitvatartás: H.-P.: 8:30-17:00, Szo: 08:30-13:00

Top

Fórum - Nyaralás Pargán
Fórum bejegyzései

Rékasi Ágnes Dátum: 2015-01-09 20:20:09
Veronika írta ekkor: 2015-01-09 13:56:43
Szia Ági! Lehet Neked inkább az autóbérlés lenne a jobb, ahhoz jobban hozzá vagy szokva, mint a két kerékhez. A vízitaxiról annyit tudok, hogy a kikötőből indul, ki van írva, hogy hány percenként és hogy melyik strandra. Az adott strandon (Valtos, Lichnos) van egy kis stég, oda köt ki és visszafelé is onnan indul. Mi nem használtuk, csak láttuk, az árát nem tudom sajnos megmondani, a neten pedig érdemes kutakodni, lehet hogy van róla bővebb infó. Hát, hogy melyik település a nagyobb?... smile nem is tudom, talán Sidari nagyobb, de Parga olyan klassz görögös, sűrűn épített házak, sok szűk utca, Sidari talán kicsit szellősebb ilyen tekintetben. smile De ez csak tipp, nem tudom, melyik a nagyobb. Üdv.: V.
Kedves Veronika! Köszönöm a választ! Akkor majd utánanézünk még :) Esetleg tudnál egy beszámolót küldeni az e-mail címemre a Pargás nyaralásotokról? /Milyen helyeket érdemes felkeresni, akár gyalog is, milyen partokat lehet elérni a környéken stb./ Persze, csak akkor ha van ilyen beszámolód, külön ne fáradj vele, mert tudom, hogy nagyon sok idő megírni (Én Sidariról írtam 28 oldalasat) :) Ha nincs, akkor sincs baj, mert akkor megpróbálom össze szedni a fórumról részletekben :) További szép estét, Ági
Grand Balázs Dátum: 2015-01-09 18:03:25
Csík Ferenc írta ekkor: 2015-01-08 16:37:23
Pápai Ferenc helyett, Cseh Tamás lesz az idegenvezető?
Kedves Ferenc! Nem tudjuk, hogy honnan terjed ez az információ, mert nem volt ilyesmiről még szó sem! :) Nem Tamás lesz, viszont még nincs eldöntve, hogy ki lesz itt a telepített idegenvezetőnk.
Éri Vivien Dátum: 2015-01-09 14:13:05
Higyisán Dóra írta ekkor: 2015-01-04 15:45:27
Kedves Fórumozók! A segítségeteket szeretném kérni. Pargaba szeretnénk menni a nyáron 2 hétre az Alexia Apaprtmanba a Grand Tourssal. A szoba amit kinéztünk a 7-es csak egy hétre szabad a számunkra kinézett időpontra. Így úgy gondoltuk, h a második hetet ugyan itt ezen a szálláson a 9-es szobában töltenénk. Kérdésem, h foglalt e már valaki így a Grand Toursnál hogy egy szálláson belül két szobát?? Ha igen akkor ez lehetséges? Köszönöm előre is a választ Dóri
Kedves Dóra! Anyuék anno így jártak Kefalónián is. Turnusváltáskor azt a szobát takarították ki először, ahova költöztek át, igaz egy jó fél nap elmegy ezzel.
Veronika Dátum: 2015-01-09 13:56:43
Rékasi Ágnes írta ekkor: 2015-01-09 13:04:00
Kedves Veronika! Hű, hát akkor szerintem lemondok a robogózásról! Nem vagyok olyan bátor és kellő tapasztalat hiányában meg abszolút nem mernék ott robogózni, még lehet hogy quaddal/autóval se nagyon, bár szerintem az autó/quad biztonságosabb mint a robogó, mármint abból kiindulva, hogy nem 2, hanem 4 kerék!! Olvastam itt fórumon még a vizitaxiról is. Arról van információd hogy működik? Van külön "kikötője" és menetrendje is? Milyen árban lehet igénybe venni körülbelül? Esetleg interneten lehet erről tájékozódni szerinted? (Menetrend, hova visz el stb.) Egy kérdés még most jutott eszembe: Parga mekkora település Sidarihoz képest? Kisebb/nagyobb vagy kb. ugyanakkora? Csak hogy legyen elképzelésünk :) Szép napot, Ági
Szia Ági! Lehet Neked inkább az autóbérlés lenne a jobb, ahhoz jobban hozzá vagy szokva, mint a két kerékhez. A vízitaxiról annyit tudok, hogy a kikötőből indul, ki van írva, hogy hány percenként és hogy melyik strandra. Az adott strandon (Valtos, Lichnos) van egy kis stég, oda köt ki és visszafelé is onnan indul. Mi nem használtuk, csak láttuk, az árát nem tudom sajnos megmondani, a neten pedig érdemes kutakodni, lehet hogy van róla bővebb infó. Hát, hogy melyik település a nagyobb?... smile nem is tudom, talán Sidari nagyobb, de Parga olyan klassz görögös, sűrűn épített házak, sok szűk utca, Sidari talán kicsit szellősebb ilyen tekintetben. smile De ez csak tipp, nem tudom, melyik a nagyobb. Üdv.: V.
Rékasi Ágnes Dátum: 2015-01-09 13:04:00
Veronika írta ekkor: 2015-01-08 14:40:43
Kedves Ági! Azt gondolom, hogy a robogó bérléshez nem árt, ha van némi tapasztalat, főleg a görög viszonyok között.... teljesen más stílusban vezetnek, a kreszt kicsit lazábban értelmezik, mint mi, pl. ha előznek előtte dudálnak, ezt nem árt ha tudod, úgyhogy aki tapasztalatlan, érheti meglepetés, tehát csak nagyon óvatosan a robogózással. Az útviszonyok pedig a másik: eléggé kanyargós, emelkedős utak vannak, sok helyen az út széle töredezett, nincs felfestés, van ahol a szakadék mellett még szalagkorlát sincs, ezenkívül régi utakon, ahol már az aszfalt el van kopva, meg mondjuk a bérelt robogó gumija sem a legjobb , nagyon könnyű megcsúszni és ott baj. Nálunk Párom vezetett, ő már legalább 18 éve vezet motort és autót is, tehát van rutinja, mégis egy kanyarban megcsúsztunk és csak a rutinjának köszönhetjük, hogy nem estünk el. Valamint hallottuk hogy pl. quad-al is borultak másik turnusban. Tehát óvatosan kell vezetni és sztem az sem árt, ha a bérlésnél segít vki átnézni a motort, kérni sisakot ( mert amúgy nekünk nem is akart adni a srác). Robogó bérlésről tudok Neked árat mondani, mi egy napra béreltünk 18 Euró volt a 80 ccm-es, plusz kb. 10 euróért tankoltunk összesen, de három fakultatív kirándulásos helyet is bejártunk így, tehát sokat spóroltunk, szabadok voltunk, ott álltunk meg, ahol akartunk. B. kategóriás jogsi jó volt hozzá. Nekünk elég volt ekkora motor, egy-két nagy emelkedőn szenvedett szegény, de amúgy elvitt minket mindenhová, mindenféle eldugodt helyeken mászkáltunk vele smile Úgyhogy én óvatosságra intelek, de amúgy sztem klassz dolog bérelni, mert sok helyre el lehet jutni így! Én amúgy totál rutintalan vagyok vezetés terén, nem mertem volna vezetni. smile üdv: Veronika
Kedves Veronika! Hű, hát akkor szerintem lemondok a robogózásról! Nem vagyok olyan bátor és kellő tapasztalat hiányában meg abszolút nem mernék ott robogózni, még lehet hogy quaddal/autóval se nagyon, bár szerintem az autó/quad biztonságosabb mint a robogó, mármint abból kiindulva, hogy nem 2, hanem 4 kerék!! Olvastam itt fórumon még a vizitaxiról is. Arról van információd hogy működik? Van külön "kikötője" és menetrendje is? Milyen árban lehet igénybe venni körülbelül? Esetleg interneten lehet erről tájékozódni szerinted? (Menetrend, hova visz el stb.) Egy kérdés még most jutott eszembe: Parga mekkora település Sidarihoz képest? Kisebb/nagyobb vagy kb. ugyanakkora? Csak hogy legyen elképzelésünk :) Szép napot, Ági