Sziasztok. Mi tavaly voltunk,nagyon-nagyon szép hely. Aki kirándulni is szeret,annak javaslom gyalog átmenni Lichnos beacre. Kb.2,5-3 órás túra,persze megállókkal,fotószünetekkel együtt :) Nagyon szép az út át a hegyen,olívaerdőkön keresztül. A hegytetőn van 2 kis kápolna is. A nagyobbik,teraszos,kilátóstól a legeslegszebb Parga látképe. Amin látszik mind3 öböl,azt onnan fotózták. Licnos beach előtt van kisbolt+kávézó,tehát aki szusszanni akar,nagyon kellemesen megteheti ezt. Magán lent a beachen is van taverna,az is egész jó. Persze mindenhol citrom,narancsfa és banánfa!(3 méter magas tele zöld banánokkal-szeptemberben). Sajnos sehol sincs igazi finom homok,csak apró kavics. Valtoson a vége felé majdnem homok van,de mindenhol máshol apró kavics. Bár nem tapad annyira az emberre,ennek is megvan az előnye. Abszolút nem nyomja a lábat,vizicipő nem kell. Liscnos beach nagyon szép. Mi úgy csináltuk,hogy oda túra,haza vizi taxi 4euróért. Így még változatos is volt. Aki megy Antipaxosra,kint áll meg a hajó a nyílt vizen az öbölben. Mindenképp ússzon ki a partra!!!! Úgy saccolom,hogy kényelmesen lesz 10 perce,csak a parton: Olyan a homok,mint a gipsz,hófehér és olan sima,hogy nem hittem el. A víz ettől pedig egészen valószerűtlenül világítóan világoskék. Teljesen olyan,mint a maldív szigeteken :))) Parga nagyon tartalmas és szép,nekünk eddig ez volt a legszebb hely,ahol a szállásunk volt. 1-2 hét sem elég a felfedezésére. A központi félszigeten van a velencei erőd romja. Onnan is nagyon szuper fotókat lehet lőni és az egész olyan,mint egy labirintus,tele útvesztőkkel,romos falakkal,stb... Nagyon szuper. A városi strandal szembeni kis szigetre is át kell úszni,mert fantasztikus. Oda kell a vizicipő,mert mi mezitláb másztuk meg a kis szigetet és nem a legkomfortosabb úgy. Van kiskápolna,meg minden,de a legjobb az utána lévő részen van,nem szabad megállni,fel kell mászni,ott van egy lépcső rom,ki s van írva,hogy nem szabad felmenni,mert veszélyes,bla-bla... szóval fent van kispad is,ráadásul legtöbbször senki sincs ott,szóval akár romantikázni is lehet :))))) A kilátás pedig nagyon-nagyon szuper. Aki megy,irigylem picit,nagyon jó lesz! Mi a nanos-ban voltunk,nagyon szuper apartmanház,az egyik legigényesebb eddig amiben voltunk. Arra észüljetek még,hogy Parga valamiért drágább,mint egy átlag szárazföldi nyaralóhely,vagy akár sziget. Mármint ez a bolti árakra vonatkozik. Az éttermi árak tökéletesen azonosak a mindenhol tapasztalható árszinttel. Kb. 8-15eur/vacsi-ebéd. A Zorbasban ettünk végig,nagyon jól főznek,de ettünk máshol is,sehol sem csalódtunk. A legolcsóbb bolt a suli,focipálya,stb.. mellett található A...nem emlékszem a nevére,valami A betűs. Mi mondjuk úgy spóroltunk rengeteget,hogy vittünk hűtőtáskában szeletelt sajtokat+szalámikat. Így csak kenyeret kellett venni és a reggelik meg néha a vacsik meg voltak oldva. Összesítve nagyon-nagyon jó választás,pedig ezt úgy mondom,hogy Korfu,Zakynthost is megjártuk már ezelőtt pl. és azok sem semmi helyek,de Parga simán felveszi velük a versenyt :))))