Üdvözlök Mindenkit! Szeretnék érdeklődni, hogy milyen volt az Alexia apartman és a Valtos beach (homokos, kavicsos, lassan mélyül, vagy meredek) Pargán. Jövőre szeretnénk oda menni nyaralni. Esetleg, ha a fakultatív hajóutakról is írnátok, mert már jót és rosszat is hallottam róla. A Jón tengeri hajóút nagyon megfogott, ahogy olvastam a fak,prg. leírásnál, de például nem tudni, hogy Parga éa Nidri között milyen hosszú az út autóbusszal. Milyen volt az idő augusztus vége és szept. eleje körül. Köszönettel: Szabolcsiné
Kedves Szabolcsiné! Mi június elején voltunk Pargán, az Alexiában volt a szállásunk. Szép, igényes, tiszta apartman, minden nap jött takarítani a házi néni, felmosott, kivitte a szemetet, pótolta a wc papírt és a folyékony szappant is. Kérésre bármikor adott tiszta törölközőket. Mi kétágyas szobában voltunk, nem volt túl sok hely, pl a bőröndöket nehézkes volt elhelyezni, de tulajdonképpen úgyis csak fürdeni és enni jártunk haza, meg aludni természetesen. Szóval nekünk megfelelt. Az udvar nagyon szép, ápolt, a kertben lévő bár miatt lehetnek este zajok, de sztem nem zavaró, máshol is van zajhatás. A Valtos beach kavicsos, mi a vár alatti kanyarban strandoltunk mindig, ott apró kavicsos, a vízben vannak nagyobb kövek. A víz kristálytiszta, azonban hamar mélyül, szóval nem lehet méterekre bemenni kisgyerekkel, csak ha tud úszni. Amúgy Parga nagyon szép, gyönyörű város, nekünk ez volt a legszebb nyaralásunk Görögországban. A Jón tengeri hajóútról csak kétféleképpen tudok nyilatkozni: nagyon szép helyekre jut el az ember, csodás élményekkel lesz gazdagabb, viszont: elég hosszú a buszozás, kb két óra Nidri, ez reggel plusz este is, azután maga a hajóút is hosszú, több 1-2 órás hajózással egy elég nagy hajó fedélzetén, ahol mondjuk van 200 ember. Ezenkívül viszonylag rövid ideig voltunk egy adott helyen, pl a Porto Katsikin még ellettünk volna szívesen tovább, de volt olyan hely ahol már nekünk sok volt az egy-másfél óra. Úgyhogy egy elég fárasztó útra kell készülni, de a meglátogatott helyek nagyon szépek. Egyébként ha pár oldalt visszaolvasol, ott találsz tőlem is élménybeszámolót több másikkal együtt, ahol részletesebben leírtam hogy merre jártunk, mit tapasztaltunk. Az időjárás nekünk júniusban nagyon meleg volt, pedig nem azt jósolták, az egy hét alatt végig szikrázó napsütés volt. Sztem ha jövőre Pargát választjátok, nem bánjátok meg!!

üdv: Veronika