Sziasztok! Feri helyett nem szeretnék és nem is tudok mindenre válaszolni, de azért a tapasztalatomat leírom, mert mi idén voltunk Pargán. A partról: alapvetően három strandról tudunk beszélni Parga esetében, a város közepén van a Városi Strand (Krioneri), a központhoz ez van közel, nem túl nagy, sztem zsúfolt, az egyik fele fel van szórva finom homokkal, de alapvetően kavicsos strand. Van a Piso Krioneri strand, ez a legkisebb strandja Pargának, a városi strandtól ha szemben állunk a tengerrel akkor balra található, egy kis utcán lehet megközelíteni. Itt nagyobb köves a strand, a földön feküdni szerintem kényelmetlen, napozóágyat javasolnék az itteni strandoláshoz. A Valtos beach a leghosszabb strand, a központtól jobbra, a vár után található. Alapvetően ez is kavicsos, van nagyon apró kavicsos része, illetve itt is van homokkal felszórt rész. A víz sztem más helyekkel összehasonlítva gyorsan mélyül, tehát nem lehet besétálni 10-20 m-t, mert 4-6 méter múlva már úszni kell, amikor az ember belemegy a vízbe, már ott is simán térdig ér. A strandok területén a vízben vannak nagyobb kövek, sziklák, azoknak az oldalán vannak sünök, nem sok, de akad, úgyhogy én a cipő használatát javasolnám annak, aki szeret úszkálni és pl. rááll a vízben a kövekre. Kifejezetten beach bar leginkább a Valtoson van, ott a strand melletti "sétányon" van több bár, kávézó és étterem is, mi egyszer ettünk az egyikben hamburgert,(mert valami olcsó és gyors kaját akartunk ami nem megterhelő, csak hogy délben is együnk valamit) hát szörnyű volt, azt senkinek nem ajánlom, gyrost pedig ott sehol nem találtunk. Utána azt csináltuk, hogy ott hagytuk a strandon a törölközőket, foglaltuk a helyünket az árnyékban, bementünk a városközpontba ebédelni, azután visszasétáltunk. Ezekben a beach bar szerűségekben nincs extra nagy választék, inkább ilyen gyors büfének felelnek meg nálunk, legalábbis amiket mi végignéztünk. A városi strand mivel a városközpontban van szintén körbe van véve éttermekkel és bárokkal, amik nem a strand területén vannak, hanem pár méterrel arrébb, ott lehet fogyasztani, de én úgy gondolom, hogy fürdőruhában ezekre a helyekre nem lehet beülni. A piso krionerin egy étterem van a strand szélénél, illetve a mellette lévő sziklás domb oldalában épült egy bár, ahonnan csodás a kilátás, jó pár lépcsőt kell megmászni, hogy feljussunk oda. Hát, ennyi jutott most eszembe, remélem azért tudtam segíteni!

Mindenkinek jó nyaralást, bár egyelőre Boldog Új Évet kívánok!