(+36 52) 448 348

Nyitvatartás: H.-P.: 8:30-17:00, Szo: 08:30-13:00

Top

Fórum - Nyaralás Parálián
Fórum bejegyzései

Laczkó Csilla Dátum: 2013-08-30 21:26:51
Időjárás előrejelzés azoknak akik 2.-án indulnak, mi is. :)néztem egy másik oldalt is, az is bíztató volt, így reménykedem. http://www.zoover.hu/gorogorszag/vaste-land-en-evia/katerini-paralia/idojaras Valaki nem írna valami jót is az Anesis apartmanról, mert amit legutóbb olvastam hozzászólást elég lehangoló volt kb az életkedvem is elment. A 3. utam lesz a Grandtourssal, és eddig mindig hibátlan volt a nyaralásunk, mind szálláshely, mind utazás tekintetében. Köszönöm
Grand Paralia Dátum: 2013-08-30 18:45:09
Tóth Andrea írta ekkor: 2013-08-28 14:08:00
Kedves Grand Tours! Szeptember 2.-hetében indulunk Paraliara és szeretnék érdeklődni a fakultatív programokról. Sajnos az egyik oldalon az időjárás előrejelzés esős időt ír végig a másik oldalt viszont egész kellemest. Melyiknek higgyjünk ?
Kedves Andrea! Szeptemberben változó az időjárás, sajnos előre nem lehet megjósolni. Kérem küldje el emailcímét, hogy a fakultatív programokról és azok árairól tájékoztathassuk. Sok szeretettel várjuk Paralián!
Erika Dátum: 2013-08-30 12:14:07
Sárga János írta ekkor: 2013-08-29 15:18:40
Sziasztok! Akkor néhány szó tőlem is: előljáróban szeretném leszögezni,hogy úgy eleve nagyon jól éreztük magunkat, de kb pont elég is volt Paraliából. Az odaút: Minden rendben volt, nagyon dinamikusan és biztonságosan vezettek a grandtoursos söfőrök, a határon való várakozásról meg nyílván nem tehetnek. A szállás: Anesis hotel. Lift ezer fokos, semmi levegő. Recepció nincs, csakis a megérkezés napján. Az apartman szinte teljesen üres, a szomszédos szobában lakó ismerősünk segítségével szedtük össze legalább a 2 pohár - 2 csésze, 2 tányér "készletet". Egyikőnknek volt egy seprűje, máskikuknak egy felmosója. Össze kellett dolgozni, na :). Természetesen olyan, mint egy szappan, egy kis tusfürdő, vagy bármi más, amit balkáni apartman is adna - itt nem volt. Kaptunk egész hétre (!) 1-1db törölközőt + 1db kéztörlőt, valamint 1db WC papírt. Semmi mást. Nyílván a törölközők vagy az ágyneműk cseréje szoba sem jött, nemhogy egy esetleges takarítás. Ahogy már előttem is írták több hozzászólásban, Wifi néha volt, néha nem (inkább nem), ha volt is,akkor is 3x megszakadt egy email küldése közben is. Melegvíz és víznyomás dettó, vagy volt, vagy nem. Összegezve az apartman jól néz ki, még nem lelakott, viszont semmire se számítsatok tőlük, nem ajánlom. A város - Paralia: mint biztos tudjátok, az "nem Görögország", semmi autentikus görög hangulat, ez egy apartmanváros (de hát ezt tudtuk előre). Hosszú főutca, telis tele étteremmel és bazárral - ahol számla nélkül vásárolhatunk a törököktől 3euros gucci szemüvegeket :). Az ételek rendben, az ételek árai nem sokkal a magyar felett, az ital viszont jóval "húzósabb". A part inkább hamuzó, csikktartó. Szép part, viszonylag tiszta víz (főleg ha elsétáltok Olympic Beach felé, a kikötő után nagyon szép tiszta víz van), viszont a homok telis tele szeméttel, főleg csikkel. Nyílván így van, mivel még az utolsó kis zárt tavernában is engedélyezett a dohányzás, kuka meg nem sok található az egész városban, főleg nem a parton. Meg kell még emlékeznem a rengeteg szerbről: ők azok,akikkel tele van a város, ők azok akik neked mennek az utcán minden szó nélkül, ők azok akikből mindenféle kúltura hiányzott. Sajnos emiatt nem ajánlott Paralia sem. (Pl elmentünk egy nagyobb discoba megnézni milyen is az - Omilos -, az egész társaság szerb volt és szerb nép- és popzene szólt.) Hazautazás napja: 9kor el kellett hagyni az apartmant, délig a csomagok mellett ülve vártuk a buszunkat, majd a csomagtartóba szánt bőröndöket el tudtuk helyezni a buszon, viszont pl az útra elkészített szendvicset, vagy hideg(ebb) innivalót, takarót nem, azt már nem endegték felvinni a buszra, csakis 5óra után. Megnyitottak egy kis zárható helyet,ahol ezeket a csomagokat le tudtuk tenni 1órakkor, viszont 4re vissza kellett érni, mert akkor nyitották és szabad-a-rablás. Szóval 9-től délig a buszra várás, déltől 1-ig a csomagok pakolása és várás,hogy tudjuk végre pakolni, 1-től 4ig "szabad foglalkozás", majd 4 órától újra a csomagok mellett ülés. Délután 6órára be is állt a buszunk,hogy végre fel tudjunk szállni és fél7kor elindulni e kellemes nap végén. Gyorsan elértük a görög határt, majd a vámmentes övezetben álltunk a többi buszra (és az átszállókra) várva még 2 órát. Ezt a szervezetlenséget nem kívánom senkinek. Nem tudom mivel ronthatták volna el még ezt a napot. Üdv! Andrea és Jani
Szia! Lehet repülővel és egyénileg is utazni, sőt hotelba is. Mi 1 hónapja jöttünk haza és akkor Paralia-ra 4-5 busz utaztatott, sőt a többi Észak-Görögországi nyaralóhelyekkel együttvéve összejött vagy 10-12 busz, ami cirka 700 utast jelent, ehhez azért kell némi logisztika. Nálunk sem cseréltek törölközőt, de mi itthonról vittünk váltást. Mivel nem 5+1 kategóriás hotelről beszélünk véleményem szerint kitudunk magunk után takarítani. Rutinos utazók vagyunk (főleg a balkáni részre), de sehol sem kaptunk tisztálkodói ellátást egy hétre, gondoskodj magadnak róla. Nem vitaindításnak szántam, de én ezt így látom. Persze sokaknak neheztelő, hogy pakolászni kell hazaúton erre arra a buszra, de nem kritikaként élik meg, mert ilyen "olcsón" nem jutsz el külföldre! Üdv!
Grand Paralia Dátum: 2013-08-30 10:34:37
Lőrincz Péter írta ekkor: 2013-08-27 10:19:19
Kedves Grand Tours! Szeptember végén utazunk Önökkel az Ino Apartmanházba, és az lenne a kérdésem, hogy a minikonyha mennyire felszerelt? Köszönettel: Péter
Kedves Péter! A szobák férőhelyének számával megegyező tányérral, evőeszközzel...stb. rendelkezik, edény is van, így nem kell magatokkal hoznotok, 2 főzőlapos rezsó, és a mikró is a minikonyha része, amely kisebb főzőcskézésre tökéletesen alkalmas. Várunk szeretettel Parálián!
Sárga János Dátum: 2013-08-29 15:18:40
Sziasztok! Akkor néhány szó tőlem is: előljáróban szeretném leszögezni,hogy úgy eleve nagyon jól éreztük magunkat, de kb pont elég is volt Paraliából. Az odaút: Minden rendben volt, nagyon dinamikusan és biztonságosan vezettek a grandtoursos söfőrök, a határon való várakozásról meg nyílván nem tehetnek. A szállás: Anesis hotel. Lift ezer fokos, semmi levegő. Recepció nincs, csakis a megérkezés napján. Az apartman szinte teljesen üres, a szomszédos szobában lakó ismerősünk segítségével szedtük össze legalább a 2 pohár - 2 csésze, 2 tányér "készletet". Egyikőnknek volt egy seprűje, máskikuknak egy felmosója. Össze kellett dolgozni, na :). Természetesen olyan, mint egy szappan, egy kis tusfürdő, vagy bármi más, amit balkáni apartman is adna - itt nem volt. Kaptunk egész hétre (!) 1-1db törölközőt + 1db kéztörlőt, valamint 1db WC papírt. Semmi mást. Nyílván a törölközők vagy az ágyneműk cseréje szoba sem jött, nemhogy egy esetleges takarítás. Ahogy már előttem is írták több hozzászólásban, Wifi néha volt, néha nem (inkább nem), ha volt is,akkor is 3x megszakadt egy email küldése közben is. Melegvíz és víznyomás dettó, vagy volt, vagy nem. Összegezve az apartman jól néz ki, még nem lelakott, viszont semmire se számítsatok tőlük, nem ajánlom. A város - Paralia: mint biztos tudjátok, az "nem Görögország", semmi autentikus görög hangulat, ez egy apartmanváros (de hát ezt tudtuk előre). Hosszú főutca, telis tele étteremmel és bazárral - ahol számla nélkül vásárolhatunk a törököktől 3euros gucci szemüvegeket :). Az ételek rendben, az ételek árai nem sokkal a magyar felett, az ital viszont jóval "húzósabb". A part inkább hamuzó, csikktartó. Szép part, viszonylag tiszta víz (főleg ha elsétáltok Olympic Beach felé, a kikötő után nagyon szép tiszta víz van), viszont a homok telis tele szeméttel, főleg csikkel. Nyílván így van, mivel még az utolsó kis zárt tavernában is engedélyezett a dohányzás, kuka meg nem sok található az egész városban, főleg nem a parton. Meg kell még emlékeznem a rengeteg szerbről: ők azok,akikkel tele van a város, ők azok akik neked mennek az utcán minden szó nélkül, ők azok akikből mindenféle kúltura hiányzott. Sajnos emiatt nem ajánlott Paralia sem. (Pl elmentünk egy nagyobb discoba megnézni milyen is az - Omilos -, az egész társaság szerb volt és szerb nép- és popzene szólt.) Hazautazás napja: 9kor el kellett hagyni az apartmant, délig a csomagok mellett ülve vártuk a buszunkat, majd a csomagtartóba szánt bőröndöket el tudtuk helyezni a buszon, viszont pl az útra elkészített szendvicset, vagy hideg(ebb) innivalót, takarót nem, azt már nem endegték felvinni a buszra, csakis 5óra után. Megnyitottak egy kis zárható helyet,ahol ezeket a csomagokat le tudtuk tenni 1órakkor, viszont 4re vissza kellett érni, mert akkor nyitották és szabad-a-rablás. Szóval 9-től délig a buszra várás, déltől 1-ig a csomagok pakolása és várás,hogy tudjuk végre pakolni, 1-től 4ig "szabad foglalkozás", majd 4 órától újra a csomagok mellett ülés. Délután 6órára be is állt a buszunk,hogy végre fel tudjunk szállni és fél7kor elindulni e kellemes nap végén. Gyorsan elértük a görög határt, majd a vámmentes övezetben álltunk a többi buszra (és az átszállókra) várva még 2 órát. Ezt a szervezetlenséget nem kívánom senkinek. Nem tudom mivel ronthatták volna el még ezt a napot. Üdv! Andrea és Jani