Kedves Grand Korfu Ági! Július 2-án érkezünk hozzátok kis családommal, egyénileg. Látom, hogy ti is a napokban érkeztetek meg a szigetre. Érdeklődni szeretnék, hogy az autóúton zökkenőmentesen tudtatok-e haladni? Volt-e fennakadás a határokon? Picit aggódom a menekülthelyzet miatt. Ajánlott-e útlevéllel utazni, vagy elég a személyi igazolvány? Válaszodat előre is köszönöm!
Kedves Amaranth! Sok szeretettel várunk a kis családoddal együtt Sidariban. A szigetre 2 napja érkeztünk személygépkocsival. Az autóút végig zökkenőmentes volt. Hétfőn indultunk el Magyrországról, 3 lány egy autóval Görögországba :) Az egész úton minden rendben volt, a határokon nem kellett sokat sorban állnunk, a leghosszabb várakozási időnk 10 -15 perc volt, ez is egy határátkelőnél. Az útleveleinket csak a szerb be- és kilépéskor ellenőrizték. Elfogadták volna a személyigazolványt is, de nálunk útlevél volt. A görög határon való belépéskor Evzonitól úgy 2 km-re az út két oldalán lehet "sátortáborokat" látni, de ez a forgalmat semmiben sem akadályozza, nem állított meg senki, nem foglalták el az utat stb. Megálltunk Parálián, majd tovább indultunk a szigetre, egyik nyaralóhelyen sincsenek menekültek, és az utunk során sem láttunk az országon belül menekülteket seholsem, teljes biztonságban éreztük magunkat. A görögök készülnek a szezonra és ugyanolyan szeretettel várják vendégeiket, mint korábbi években. Itt a szigeten a negatív média reklámból semmit sem lehet érzékelni. Ne izguljatok, Korfu is mi is szeretettel várunk!!!