Fórum - Nyaralás Costa Bravara-án
Fórum bejegyzései

Dátum: 2008-03-28 21:27:55
írta ekkor: 2008-03-28 15:21:37
Sziasztok! Én jún. 21-től nyralok tossa de mare-on. Yegenyétől szeretném megkérdezni, hogy van-e képe a szállásról mivel én is ott fogok megszállni. A másik kérdésem, hogy milyen árak vannak ott és hova érdemes elmenni kiránduásra? Köszi a válaszokat előre is:D smile
Szia! Igaz én nem Yegenye vagyok, de mi (4lány) 2007. június elején szintén Tossa de Mar-on nyaraltunk. Nyugi a szállás nem olyan vészes! Szerintünk apartmanhoz képest tiszta és rendezett volt. Mi a 205 és 207. szobában voltunk azt hiszem. Nekünk sem a hütővel, sem a fürdőszobávall stb. nem volt gondunk. Sőt a gáztűzhelyünk is egész jól birta. Még pizzát is sütöttünk a gáztűzhely sütőjében. :-) Több supermarket van a városban, de van amelyik nagyon drága, de az idegenvezető ajánlott egy olcsóbb supermarket-et mi odajártunk. Kb. a szállástól 10 perc gyalogosan. Az árak hasonlóak mint itthon, max. 10%-al drágább. De hát ezt be kell tudni annak, hogy azért csak turizmusból él a város. Barcelona-Montserrat, Blanes-Botanikus kert, Marineland-Delfinárium, Andorra kirándulásokat ha lehet ne hagyd ki! Nekünk nagyon tetszett Tossa de Mar, csak kevés volt az 1hét! Egy pár év múlva tuti visszamegyünk. A szállásról készítettünk fotókat, sőt sok más mindenről is, ha érdekel irj mail cimet és küldök képeket! Üdvözlettel: R. Tímea
Dátum: 2008-03-28 15:21:37
Sziasztok! Én jún. 21-től nyralok tossa de mare-on. Yegenyétől szeretném megkérdezni, hogy van-e képe a szállásról mivel én is ott fogok megszállni. A másik kérdésem, hogy milyen árak vannak ott és hova érdemes elmenni kiránduásra? Köszi a válaszokat előre is:D smile
Dátum: 2007-09-07 17:19:53
írta ekkor: 2007-09-06 13:24:13
Ja,meg ha már itt tartunk, a Józsi is tudta,hogy kerestelek,de sajna a nevedet nemtudtam.Ha tudta volna hogy te vagy a Yegenye smile smile biztos mondta volna,hogy kerestelek.
Szia Somi! A helyzet az, hogy azért tűntem el a ködben, mert a gépem bemondta az unalmast. Én nem nagyon értek hozzá, a bátyám meg csak akkor ért rá, amikor már nyaraltam. Ezért maradtam el, bocsi. Írod, hogy mindenkit megkérdeztél aki leszált a buszról... Az val'sz'eg a másik busz lehetett, a későbbi. Mi ugyanis hamarabb Tossába értünk, mint a másik busz. Lecuccoltunk a klubszobában, aztán irány a város. Józsefnek meg csak indulás előtt mondtam, hogy a "yegenye" nick-et keresse majd a fórumban. Elkerültük egymást, na de majd legközelebb! smile
Dátum: 2007-09-06 13:24:13
írta ekkor: 2007-09-06 13:22:32
smile Yegenye!!!!! Én kerestelek mikor megjöttek a buszok,de senki nem reagált a kérdésemre, komplett hülyének néztek. Az utazas.com-on én vagyok a Somi,és ott már beszéltünk,na utána mondjuk eltüntél mint az a bizonyos...........
Ja,meg ha már itt tartunk, a Józsi is tudta,hogy kerestelek,de sajna a nevedet nemtudtam.Ha tudta volna hogy te vagy a Yegenye smile smile biztos mondta volna,hogy kerestelek.
Dátum: 2007-09-06 13:22:32
írta ekkor: 2007-09-05 22:28:31
Megígértem Don José-nak, hogy írok... smile Ez év aug. 25-től szept. 1-ig nyaraltunk Tossa de Mar-ban, a Sol 2 apartman 101-es szobájában. Tulajdonképpen minden rendben volt a szobával, bár a hűtőszekrény személyében volt egy szobatársunk... Szegényke annyira a végét járta, hogy minden egyes reccsenésében, koppanásában a halálát vártuk. Igaz, hűtési teendőit becsületesen ellátta. A másik dolog, ami akár balesetet is okozhatott volna, az a "csillár" szabadon és igen szabályos ívben lógó (!) vezetéke, ami az egyszerűség kedvéért két szakaszból állt, középen "szakszerűen összetekert" és szigetelőszalaggal "szigetelt" drótvégekkel. Nos, a vezeték alsó ívébe egy öltözködés alkalmával beleakadtam és folytonossági hiányt idéztem elő a fércelt vezetékben... Leakasztottuk a csillárt és az asztal alá tettük, a biztonság kedvéért. A hibát jeleztem az idegenvezetőnek, igaz, csak hazainduláskor. Ennyi a rossz, amit írhatok. A jó pedig annyira sok, hogy arra itt nincs hely. smile Tossa gyönyörű, úgy a város, mint a környezete. A várban és az óváros utcáin élmény sétálgatni, a nyaralók és a helyiek udvariasak, türelmesek, bár utóbbiakra mindez inkább jellemző. A kellemes, nyugodt légkör csak éjszakánként, és hajnalonta tört meg, hol az említett hűtőszekrény, hol az utcán kissé hangosan vidámkodó emberek miatt. De mindez belefért. A számtalan étterem közül nehéz választani. Nálunk a Sa Riera nevű éttremem volt a favorit, ami ugyan nincs a parton, mégis plafonról lógó sonkáival, családias hangulatával belopta magát a szívünkbe. A pincérek az utolsó napon kézfogással búcsúztak tőlünk, megjegyezve, hogy visszavárnak... Imre József személyében egy sajátos humorú, remek embert ismertünk meg, aki minden egyes programunkat lelkiismeretesen megszervezte, s összeszedett előadásaival minden esetben lekötötte a figyelmünket. Segítőkészsége magától értetődő volt. Don José, KÖSZÖNJÜK! smile S végül néhány szó a buszról, az útról. 192 cm-es magasságomat nem kellett természetellenes testtartásba kényszeríteni a 31 órás út alatt. Kényelmes, tiszta buszban utazhattam, megfelelő gyorsasággal. Molnár Zsolt, és - ha jól emlékszem a nevére - Csorba Zoltán sofőrök épségben oda, és hazaszállítottak bennünket. Ez a lényeg, KÖSZÖNJÜK! smile Mindent egybevetve remek nyaralás volt. smile
smile Yegenye!!!!! Én kerestelek mikor megjöttek a buszok,de senki nem reagált a kérdésemre, komplett hülyének néztek. Az utazas.com-on én vagyok a Somi,és ott már beszéltünk,na utána mondjuk eltüntél mint az a bizonyos...........

Kapcsolat/Elérhetőség