(+36 52) 448 348

Nyitvatartás: H.-P.: 8:30-17:00, Szo: 08:30-13:00

Top

Fórum - Nyaralás Neos Marmarason
Fórum bejegyzései

Kovács Adél Dátum: 2012-07-10 15:39:49
Nagy Emese írta ekkor: 2012-07-10 15:27:54
Szia ! Mi tavaly voltunk a fiammal akkor 4 éves volt Neoson. Ő bírta a legjobban. A wc is kibírta, de volt nálunk üveg. Éjszaka mikor pihenő volt szó nélkül felkelt. Most Paraliára megyünk.
Ez az üveg nagyon jó!! Fiúknak még praktikus is(csakhogy nekem lányom van..)De a lelkem mélyén azt gondolom, bírnia kell
Nagy Emese Dátum: 2012-07-10 15:27:54
Kovács Adél írta ekkor: 2012-07-10 15:25:09
Sziasztok, Feltételezem gyerekesek is nekivágnak egy-egy görögországi útnak autóbusszal. Valahol a tájékoztatóban azt olvastam, hogy a buszokon nincs WC, de 3-4 óránként megállnak. Természetesen egy gyerek is tudja ezt szabályozni, de talán mégsem annyira tudatosan, mint egy felnőtt. Az én lányom 5 éves, szerintetek bevállalható ez a 24 órás út? Mik a tapasztalatok? Köszönök előre is minden infót
Szia ! Mi tavaly voltunk a fiammal akkor 4 éves volt Neoson. Ő bírta a legjobban. A wc is kibírta, de volt nálunk üveg. Éjszaka mikor pihenő volt szó nélkül felkelt. Most Paraliára megyünk.
Kovács Adél Dátum: 2012-07-10 15:25:09
Sziasztok, Feltételezem gyerekesek is nekivágnak egy-egy görögországi útnak autóbusszal. Valahol a tájékoztatóban azt olvastam, hogy a buszokon nincs WC, de 3-4 óránként megállnak. Természetesen egy gyerek is tudja ezt szabályozni, de talán mégsem annyira tudatosan, mint egy felnőtt. Az én lányom 5 éves, szerintetek bevállalható ez a 24 órás út? Mik a tapasztalatok? Köszönök előre is minden infót
Francziszti László Dátum: 2012-07-09 20:51:30
Szalacsi Balázs írta ekkor: 2012-07-08 14:32:31
Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, hogy az "árak" menüpontban a "BUSSZAL FT/FŐ/HÉT" árban benne van a buszköltség is? Emellett a ti tapasztalataitok szerint megéri a félpanzió/vacsora igénylése, vagy meg lehet oldani az étkezést olcsóbban? Még gondolkodunk a párommal, hogy melyik üdülőhelyet válasszuk Sarti, Zakynthoz illetve Neos Marmaras közül. Esetleg tudtok mondani valamiféle előnyt/hátrányt ezeket összehasonlítva tengerpart/nyüzsgés/árak/plusz programok tekintetében? Köszönöm a válaszokat!
Szia Balázs! Menyasszonyommal kétszer voltunk már Neos Marmarasban. Csak ajánlani tudjuk! Nekünk nagyon tetszett. Abszolút csendes, nyugodt hely, pihenéshez teljes mértékben ideális. A tengerparton nincs zsúfoltság. Marmarasban nagyon jó a heti piac (jelszó: fenyőméz és a cipuro!), ha jól tudjuk, ez Sartiban nincs. Nem fizettünk be félpanzióra, mindig megoldottuk. Volt, hogy csak dinnyét és barackot ettünk, vagy péksüteményt. Félpanzióban csak menüt ehetsz, egyébként meg nagy a választék az étlapon. Neon-ba érdemes menni, mert a Grand-os utasoknak kedvezményt adnak. Egy tál étel kb 7-8 euro körül van, elég bőséges. Utána loukumades 2 euro-ért és tuti jóllaktál! A biztonság kedvéért vittünk tasakos levest és konzerveket is magunkkal. Szórakozóhelyek is vannak, a Ploton jó hely. Érdemes átmenni Porto Carrasra is. Marmarasba csak Grand-os utasok mennek, így nem sok magyarral lehet találkozni! Ahogy Bernadett írja "Marmaras egy kis ékszerdoboz egy domboldalban" Tényleg! A fakultatív programokra egy kivételével Marmaras és Sarti együtt megy. A hajókirándulás szuper (fagyi Pefkochoriban, banánozás Paliouriban!), Sithonia túrán sok érdekes dolgot hallottunk és láttunk. Az Athos kiránduláshoz jó távcsövet vigyél! Sartiban a Sithonia túrán jártunk. Menyasszonyom véleménye: "Sarti nem rossz hely, csak kár, hogy minden magyar!" smile Komolyan! Majd' minden harmadik autó magyar rendszámú, tavernák hirdetőtábláin magyar ajánlatok, és üzletekben magyar személyzet. (Katától tudjuk, hogy Sartiba 30 magyar utazási iroda szervez utakat!) Nagy a nyüzsgés. Aki a tömeget, bulikat szereti, annak Sarti ieális, aki nyugodt pihenésrre vágyik, annak Marmaras a tuti, szerintünk. Zakynthosról sajnos nem tudunk nyilatkozni. Üdv: Magdi&Laci
Balogh Bernadett Dátum: 2012-07-08 19:00:55
Szia Balázs! Első kérdésedre megnyugtató választ az iroda adna...de mi már utaztunk velük busszal is, és idén is úgy foglaltam eredetileg be, így bátran válaszolhatok neked...ha a kalkulációban azt adod meg, hogy busszal, akkor a végén a teljes árat dobja ki, arra már nem kell számolnod plusz busz költséget. Félpanzió vagy sem? Mindenki maga tudja, hogy mennyire bevállalós vagy mennyire "kényelmes"? Ha neked a fix étkezés ad biztonságot, akkor félpanzió, de akkor számolnod kell azzal, hogy az adott időre vissza kell érned, bár hol is vagy a félszigeten. Egyébként annyi taverna és szupermarket van, hogy ha nem is fizetsz be, akkor sem fogsz éhen halni!:-) Olcsóbban meg lehet-e oldani? Egy gyros pitában 2.4 €, sárga dinnye 1 € kilója, kenyér 0,80 €....akár ezt is lehet vacsizni.:-) De ha főétkezést vesszük, akkor 6,5 - 8 € átlagban egy adag. Települések pro és kontrája megint ízlések és pofonok. Na meg mennyire vagytok mászkálósak, milyen partok tetszenek? Sarti egy nyaraló település 2-3 utcasorral, sok sok apartman, taverna és hosszan elnyúló homokos tengerpart. Zakyntos egy sziget, mely arra vár, hogy felfedezd. Rengeteg öböllel és szikrázó kék színekkel. Marmaras egy kis ékszerdoboz egy domboldalban. Ha mászkálósak vagytok akár Sarti, akár Marmaras egy kiindulópont lehet a csillagtúrákhoz. Nektek kell döntenetek.....béreltek és mentek, vagy egy helyben vagytok. Az utóbbi esetében Sarti vagy Marmaras...előbbi sík terület, utóbbi emelkedős, de nagyon mutatós, édes falú.:-) Általában a szigetek mindig kicsit drágábbak. De mindenhol meg lehet találni az olcsóbb bevásárlási lehetőségeket, ha van alattad autó, robogó. Szia Detty