(+36 52) 448 348

Nyitvatartás: H.-P.: 8:30-17:00, Szo: 08:30-13:00

Top

Fórum - Nyaralás Neos Marmarason
Fórum bejegyzései

Orbán Sándor Dátum: 2012-07-19 07:41:16
Sziasztok! smile Nagyon jó olvasni az élménybeszámolóitokat!!! smile Úgy megnéznék néhányat a Neos Marmarason készített fényképeitek közül. Lehet róla szó? smile Az e-mail címem [email protected] Köszönöm előre is! smile
Kucs Béláné Dátum: 2012-07-16 20:20:45
Sziasztok! Július 3-10-ig nyaraltunk a Politis apartmanban. Az apartmanról: Mindenben megfelel a prospektusban leírtaknak, a 3. emelet 15-ös szobájában voltunk, a kilátás pazar, az apartmanban minden működött (mikró, főzőlap, szúnyogháló, légkondi ingyen), tökéletes volt. Sör és bornyitó viszont nincs, akinek ez fontos, az vigyen! A központ kellemes sétával 10 perc. A közelbenen van szupermarket, zöldséges, motorkölcsönző. Aki még most készülődik, annak őszintén ajánlom, szerintem ez a legjobb Grandos apartman. A városkáról: Dombokra épült kis meseváros, ahol minden megtalálható, ami egy kellemes nyaraláshoz szükséges. A helyiek nagyon kedvesek, sokszor előre köszönnek, mosolyognak Rád! Strandok: Kicsi strand: köves, de kristálytiszta, kb. 5 percre a Politisból, a víz hőfoka már nagyon-nagyon jó. Paradis Beach: homokos,kb. 10 percre az apartmantól, kellemes sétával, sokat voltunk itt. Nagy strand: homokos, kristálytiszta. A fánk árus naponta jár, délelőtt és délután, egy fánk 2,50 Euro, van csokival töltött, és sima, hatalmas és finom. Kirándulások: A mi turnusunkban csak kevesen voltunk, két kirándulás lett megtartva, az egyik egy hajókirándulás, a másik a naplementés. Autót béreltünk: A motorkölcsönzőben, egy napra 50 Euroért, egy Fiat Pandát, amivel bejártuk a környéket, Toronit, Porto Coufót, Sartit, voltunk a Narancsparton (ezt, ha tehetitek, ne hagyjátok ki!), Vourvourouban, Sykiában. Nagyon jó nap volt! Átmentünk Porto Carrasba is, hogy a "hajózás"élménye is meglegyen, vizitaxi oda-vissza 10 Euro/fő. Motorbérlés: 20 Eurt/nap. Az árakról: Én úgy vettem észre, hogy nem sokkal drágább, mint itthon, pontos árakat nem írtam fel, mert nem nagyon figyeltem, nem volt annyira fontos, de pl. étteremben két gyros tál, egy ouzó, egy frappe, egy szóda 19 Euró volt, kaptunk előtte olívás-oregános pirított kenyeret, utána görög-és sárgadinnyét. Gyros a Portban, a Neonban és a Fast Foodban 10 % kedvezménnyel, egyébként 2,50 Euro. És PATRÍCIÁRÓL: Ő az idegenvezető, egy nagyon kedves lány, mindenben fordulhattok hozzá, segít mindent megoldani. Kedves Patrícia! Örülünk, hogy megismerhettünk, kívánunk Neked sok kedves vendéget ezután, és köszönünk mindent! Összességében Neos Marmaras jó választásnak bizonyult, nagyon jól éreztük magunkat. Kívánjuk, hogy a most nyaralóknak és az ezután utazóknak is legalább ilyen jó legyen. Üdv. smile
Dátum: 2012-07-14 13:48:43
Tokaji János írta ekkor: 2012-07-11 21:02:00
Sziasztok! Mi kb. egy hónappal ezelőtt utaztunk Neos marmarasra busszal. Miskolcról mentük. Kifele 23 óra volt, visszafele 21 óra. Szép tájakon ment a busz. Főleg Macedónia tetszett. Fix ülőhelyet foglaltunk előre, hogy ne maradjunk le semmiről. Útlevéllel mentünk, de személyi is jó. Szerbiába kérték az okmányokat, a többi helyen meg simán átengedtek. Semmit nem kértek. Viszonylag hamar túlestünk a határokon. Miskolcról odafel végig ment a busz, visszafele a görög határon át kellet szállni. Kb. 11 re értünk ki Marmarasra. Tartottam egy kicsit a busztól, mert életemben először utaztam ilyen hosszú ideig. Elég sok helyen voltunk, de általában repülővel, de vonattal is voltunk. De elég jól bírtam, tudtam este aludni, csak a határon keltem fel. A „WC szünet” 3-4 óránként volt, egyszer 6-ra sikeredett, de ha szólsz megállnak. 1* volt csak fizetős. Sok helyen kultúrált volt a WC, de volt olyan benzinkút amit inkább kihagytunk és a bokorba ment mindenki, nem részletezem miért. Az Athéne apartmanban a 2. em C 1-es szoba volt miénk. Kicsi szoba, de megfelelt. A kilátás nagyon szép volt a tengerre. Ebédet minden napra vittünk, csak mikrózni kellet. Felvágottat és konzervet is vittünk. Szinte csak gyrost és kenyeret vettünk. A kenyér 0,5 kilós ,kivétel nélkül mindenütt 0,80 volt, de sose volt meg a súlya. A kikötő fele van egy pékség, éjjel nappali, mindig ott vettük, nagyon finom és friss. Péksütiket is vettünk, de az áruk borsos, kb. 2 euró akármilyen sütit vettünk. Voltunk a híres nagy piacon. Kb., mint Miskolcon a zsarnai . Élveztem, hogy a görögök árusok veszekednek egymással, hogy kinek az áruja jobb.. Minden nap ettünk gyrost pitában. Ugyebár az idegenvezetőtől kapunk 10%-ra jogosító kártyát két étteremben, amit ha előre felmutatsz oké, magyar nyelven is van menüje. De sose voltunk ott, mert volt egy hely ahol kedvezmény nélkül is olcsóbb volt. Érdemes szétnézni! Megemlítettem ezt Patríciának, másnap már a Neoba is olcsóbb volt a pita. Naptejet ajánlatos vinni, mert sokan leégtek. A görögök nagyon kedvesek, viszont nagyon lusták. Mi szuvaníreket vettük elég sokat, kis szobrokat amit az eladó kézzel lábbal mutogatta, hogy melyik istenségekről van szó. A gyroszos megismert minket, köszöntött, sziasztok barátaim, ha nem ittunk semmi akkor is hozott jeges vizet legalább. Gyrost 2 euróért vettünk. Ja sok helyen van magyar étlap amit összevetettem az angollal és általában drágábbak voltak a kaják. A tenger nagyon jó volt. A kis öböl kavicsos, de közel van. A nagy strand homokos, de messzebb van. Nagyon szép a tenger és kristály tiszta. Jobban tetszett, mint az egyiptomi. Megéri a messzebb lévő nagy strandra menni, sokkal jobb. Patrícia segítőkész, ha valami van nyugodtan lehet szólni. Fakultatívra nem mentünk, mi magunk járkáltunk. Felmentünk a falu tetején lévő kápolnához, ahol nagyon szép a kilátás és belehet látni a kis falut. Egy valamin nagyon meglepődtem, hogy nagyon sok este a szúnyog, és ha megcsíp kellemetlenebb mint itthon. Menetrendszerűen 9 fele bújnak elő. Az apartmanba van háló. Délelőtt szélcsend van, de délután erősen fúj a szél az apartmannál, de a strandon nem nagyon vettük észre. A köveken vannak tengeri sünök a kis öbölnél, de a nagy strandon nem. Üdvözlünk Patrícia, kitartást, lehet, hogy nem emlékszel ránk, de nekünk nézted meg a kápolnához vezető utat, hőmérsékletet stb. Egy kicsit sokra sikeredett amiért sorry, de ígyis sokmindent kihagytam. Mindenkinek jó nyaralást!!
Sziasztok! Természetesen emlékszem Rátok! Remélem jól éreztétek magatokat és hogy jövőre is Marmarast választjátok! :)További szép nyarat Nektek! Üdv: Patrícia
Szabó Réka Dátum: 2012-07-13 22:42:49
Szalacsi Balázs írta ekkor: 2012-07-08 14:32:31
Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, hogy az "árak" menüpontban a "BUSSZAL FT/FŐ/HÉT" árban benne van a buszköltség is? Emellett a ti tapasztalataitok szerint megéri a félpanzió/vacsora igénylése, vagy meg lehet oldani az étkezést olcsóbban? Még gondolkodunk a párommal, hogy melyik üdülőhelyet válasszuk Sarti, Zakynthoz illetve Neos Marmaras közül. Esetleg tudtok mondani valamiféle előnyt/hátrányt ezeket összehasonlítva tengerpart/nyüzsgés/árak/plusz programok tekintetében? Köszönöm a válaszokat!
Szia! Egyértelműen Zakynthos! Voltam már mind a három helyen és annyi természeti szépséget mint ott még összesen nem láttam! Az étel egész Görögországban ugyanannyi, viszont a szuvenírek Zakyn talán olcsóbbak. Marmaras és Sarti is jó és közelebb is vannak, de szerintem inkább Zakynthos!
Szabó Réka Dátum: 2012-07-13 22:36:10
Szathmári Katalin írta ekkor: 2012-07-12 20:25:00
Sziasztok! Valaki tudna esetleg képet küldeni az Athene B1 vagy C1 szobáról és a fürdőjéről? Előre is köszönet. Cím: [email protected]
Szia! Képet sajnos nem tudok küldeni, mivel nem csináltunk, de ha arra vagy kíváncsi mennyire kicsi hát borzasztóan.Mi a B1-be voltunk, a férjem egy hétig a kerti zuhanyzót használta inkább. A szoba nagysága az elég volt, a kilátás is oké. Viszont csak akasztós szekrény van, azok fölött egy-egy polc így a ruhát nem nagyon van hova tenni.