(+36 52) 448 348

Nyitvatartás: H.-P.: 8:30-17:00, Szo: 08:30-13:00

Top

Fórum - Nyaralás Kefalonián
Fórum bejegyzései

Grand Marcsi Dátum: 2014-08-29 21:04:06
Kovács Gyöngyvér írta ekkor: 2014-08-28 20:32:22
Szia Marcsi! Köszi a válaszod! Még annyi lenne a kérdésem a helyi közlekedéssel kapcsolatban, mivel busszal és komppal is szeretnék majd utazni a szigeten, hogy szeptember közepén hogy jár a komp Argostoli és Lixouri között? Milyen gyakran jár utószezonban? Este mikor indul az utolsó kompjárat Lixouriból vissza Argostoliba? A kompmenetrend elérhető valahol az interneten? A másik kérdésem pedig a busz. Találtam a kefallinia.hu honlapon helyi buszmenetrendet. Ez még aktuális? Konkrétan három járat érdekel! Az Agia Efimia-ból 17:15-kor Argostoli felé induló járat bemegy Skala-ba? A Skala-ból reggel 06:15-kor Argostoliba induló buszjárat megvan még? Mikor indul az utolsó busz este Argostoliból vissza Skalába? Van a helyi buszmenetrendnek valami hivatalos honlapja akár idegen nyelven is (angolul)? Köszi szépen a segítséget!
Kedves Gyöngyvér ! Még szeptember közepéig fog változni...amikorra jöttök tudlak majd benneteket tájékoztatni ne aggódj... Nem marad senki információ nélkül! Jó utat majd ! Üdv Marcsi smile
Grand Marcsi Dátum: 2014-08-29 21:00:41
Csépe Anikó írta ekkor: 2014-08-28 12:58:15
Holnap indulunk!!!!! :D Remélem sok sok napsütés lesz!!!Már nagyon vártuk ezt a pillanatot!!! :)
Jó utat nektek is Anikó! Ma 43 fok volt Ithakán smile üdv Marcsi smile
Grand Marcsi Dátum: 2014-08-29 20:58:58
Kosztyuné Sárközi Hajnalka írta ekkor: 2014-08-28 09:08:33
Kedves Marcsi! Természetesen nem rontja el azt a csodát, és szépséget, amit a sziget és az egész nyaralás nyújtott. Minden ismerősömnek, barátomnak ajánlom a szigetet! És amikor majd felbontjuk a borocskákat amiket onnan hoztunk, akkor a Kefaloniaik - beleértve Téged is :) - egészségére is isszuk! Üdvözlettel: Kosztyuné Hajni
Kedves Hajnalka! Egészségetekre Hajnalka smile Én is szinte naponta nézem a fórumot hogy senki ne maradjon válaszolatlanul ,de én is csak ezt az utolsó üzenetedet láttam Hajnalka...remélem minden tisztázódik.. Minden jót nektek smile üdv Marcsi smile
Gelsi Zoltán Dátum: 2014-08-29 16:51:33
Kosztyuné Sárközi Hajnalka írta ekkor: 2014-08-27 19:09:03
Csodálatos és fantasztikus volt Kefalonia, mi is vasárnap értünk haza. Óriási élményekkel amiket nem lehet szavakba önteni. Viszont nekem bizonyos szinten csalódást okozott az iroda. Sehol nem írták le, és senki sem tájékoztatott, hogy a hazaútnál a gyűjtőhelyen akár több órát is kell várakozni. Most vasárnap kb. négy órát várt hat busz két törökországi buszra Szegeden a Tesco parkolójában. Mikor ezt kiírtam az üzenőfalra akkor kitörölték az írásomat. Pedig két mondat elég lett volna, amivel megnyugatnak, hogy pl. másképp nem tudják megoldani, és köszönik a türelmemet. Ennyi lett volna. És itt jön a csalódás, hogy az iroda csak azokat az írásokat jelenteti meg, ami kivétel nélkül dicshimnuszt zeng róluk. És ez szomorú. Egy vendéget két-három mondattal meg lehet nyugatni, le lehet szerelni, csak igazat kell neki adni, és kedvesnek kell lenni hozzá. De ezt Önök tudják a legjobban, hisz már nagyon hosszú ideje utaztatnak.
Tisztelt Hölgyem! Ezúton szeretném tisztázni az Önt ért sérelmeket. Először is, sohasem törlünk semmilyen hozzászólást sem az üzenőfalról, sem a fórumokról, csak azért mert valaki kinyilvánítja a véleményét, esetleg kritikát ír rólunk. Amennyiben építő jellegű, elfogadjuk, megköszönjük és megpróbálunk javítani, fejleszteni a rendszerünket ez alapján. Amennyiben olyan dologról van szó, ami rajtunk kívül álló helyzetből adódik, sajnos csak elnézést tudunk kérni az esetleges kellemetlenségért. De sohasem töröljük ki válasz nélkül, ahogy most sem ez történt. Az üzenőfalon még mindig ott van az Ön bejegyzése, csak valószínűleg az Ön egyedi beállítása miatt nem látja az oldal tetején. A felső bal sarokban tudja állítani a rendezés szempontját, ezt állítsa „Fordított időrendi sorrendbe” és ebben a pillanatban a 3. helyen ott találja a töröltnek vélt hozzászólását. Ami magát a buszos utazásról írtakat illeti, szeretném az Iroda tulajdonosának egy korábbi bejegyzését idézni, ami az Önök esetére is választ ad, csak a török vendégmunkás áradat ekkor már visszafelé tartott: „ … Amikor az adott eset történt, akkor volt a török vendégmunkások hazafelé tartó mizériájának a csúcsa, ugyanis egybe esett a Ramadán vége és a szabadságok kezdete. Általában a török 1x megy haza 1 évben,vagy a Ramadán végén vagy a szabadságkor. Kétszeri utazásra nincs pénzük és szabadságuk és ez most egybeesett, mert a Ramadán úgy vándorol mint nálunk a húsvét -és így pl. a 3 zakynthoszi buszból 1-2 nem érte el a kompot és nem tudott visszafordulni azzal amivel szokott,valamint a legfeketébb hétvégén a török járatunk 16 órára ért le Kusadasiba, mert még a kompnál is 2 km-es sorba kellett neki beállni,a határokról nem is beszélve,ahol oda se fértünk a buszsávhoz pedig üres volt a sok személykocsitól. Ezek a dolgok azt jelentik, késni fognak ezek a járatok Szegedre a Tescohoz. Szegeden akkor is van várakozás ha minden simán megy, mert gondoljanak bele mennyi idő az, ha vegytisztán csak 10 db grandos kocsi áll egymás mögött a határon? Órák! És nem is mindig vegytiszta! Sajnos ez az ára,hogy minden megyeszékhelyről - kivéve Salgótarján- tudjuk Önöket felár nélkül utaztatni. Ha minden buszt minden irányba külön busz várna Szegeden és azonnal indulnának tovább átszállás után, annak ára miatt senki nem utazna velünk. Gondolom az sem megoldás,hogy minden busz Budapestre megy és mindenki megy haza ahogy tanulta. Szerintem ennél jobb ár/érték arányú "gyűjtést/terítést senki nem tud Magyarországon.” A fentieket sajnos nem tudhattuk előre, így csak utólag a megértését kérjük a rajtunk kívül álló okok miatt. Kajtor Heléna - Grand Tours Utazási Iroda
Kőrös Zoltán Dátum: 2014-08-29 16:44:01
Sziasztok Zoli vagyok ! megtudná mondani valaki ,hogy hol és kb menyiért tudok motort bérelni ? több napra ! köszi