Kedves Kusadasiból hazatértek! Mi egy baráti társasággal szeptember 22-én megyünk a Yonca apartmanba. Fontolóra vettük, hogy befizetjük előre a félpanziós ellátást. Érdeklődnék, hogy mik a vélemények a reggeliről, vacsoráról? Milyen ételek közül lehetett választani? Könnyen talál az ember fogára valót? :D Érdekelne továbbá, hogy ebben az időpontban fizetett-e már valaki ellátást? Mi 7-en megyünk, és ha jól olvastam 10 főtől lesz svédasztalos a vacsora. Válaszaitokat előre is köszönöm! Szép napot kívánok! Reni
Kedves Renáta! Én az első csoporttal voltam Kusadasin. A Grand Tours-na a FACEBOOK.on van oldala, ott sok fényképet lehet találni, nem csak Kusadasiról, nos erre az oldalra töltöttem fel néhány képet, a két szállodáról, a program ajánlótábláról, stb. Természetesen a reggeliről is és vacsoráról is, meg lehet nézni a képeket. Én befizettem a félpanziót, nem bántam meg! Természetesen ízlések nem egyformák. Ami biztos, mohamedán ország révén disznóhússal nem lehet találkozni. Azt a kevés időt, amit kint tartózkodunk, főzőgetéssel és élelem beszerzésre fordítani nem szerencsés. Szóval a nyersanyagot leginkább a KIPA (www.kipa.co.tr)TESCO partner áruházba, valamint a tengerpartnál egy kis ABC-be lehet megvásárolni. Kenyeret az Olivia melletti kis üzletbe lehet kapni. Azt a bőséget, amit az asztalon találni, azt házilag nem lehet előállítani. A reggeli, kétfajta tehén sajt, főt tojás, kis vaj, kicsi doboz jam, három fajta olíva bogyó, paprika, paradicsom, uborka, müzli, tej, gépi kávé, tea, természetesen kenyér, volt még sós sütemény, olyan, mint nálunk a párnacsücske, de sajt volt a közepén. A vacsora, a levest és a második fogást, külön adják, de lehet repetát kérni, no és az a sok salátás-hideg tál, nem mondok sokat legalább hat fajta, és hát a záró fogás, az édesség! Törökök mesterien készítik az édességeket is! Szóval ezt egyénileg nem lehet megcsinálni, nem beszélve arról, hogy a programokra is elmentünk, és ne feledkezzünk meg a tengerről sem! Előzőekben többen is említették, hogy helyszínen is lehet reggelit vacsorát kérni, reggeli 2 EU, vacsora 4 EU, legalábbis amikor én voltam akkor ennyi volt. Most befizetik a félpanziót, kitudja szeptemberben mennyi lesz az EURÓ. Mindent összegezve, szerintem megéri befizetni az ellátást. Mindenki saját maga dönt, hogy szabadidejét mire fordítja. Szívesen válaszolok a kérdésekre, amiben tudok segítek. Jó nyaralást kívánok! Tibor