Sziasztok! A párommal minket a Sarakiniko, a Jón-tengeri hajós szigettúra és a Paxos-Antipaxos kirándulás érdekelne. Ezekkel kapcsolatban azt szeretném kérdezni azoktól, akik már voltak ezeken a programokon, hogy az első 2 program partról történő fürdőzést jelent, a 3. pogramon pedig csak nyílttengeri fürdőzésre lenne lehetőség? Nem vagyunk egy biztos úszók, így nem tudjuk hol mire számíthatnánk ilyen téren a programokon.:) Köszönöm előre is a válaszokat!!! Barbi
Szia Barbi! Mi voltunk tavaly a Jón tengerin és Paxos-Antipaxos kiránduláson is. A Jón tengerin a partról lehet fürdőzni ott, ahol a hajó kiköt/megáll, a Paxos-Antipaxos kiránduláson pedig hajóról lehet fürdeni. Anitpaxoson egy csodás öbölben köt ki a hajó, nem messze a part, oda ki lehet úszni, vagy a hajó körül úszkálni a csodás, kristálytiszta vízben, körülötted halak úszkálnak. Azután a kék barlangoknál is lehet fürdeni, a víz mindkét helyen mély. Amikor mi voltunk a kék barlangoknál nem tudtunk fürdeni, mert szeles idő volt és mondta a kapitány, hogy így nem biztonságos. De alap esetben ott is lehet fürdeni. A Sarakiniko-n nem voltunk, de úgy gondolom, hogy oda átmentek kishajóval és a strandon lehet fürdeni egész nap. A Jón tengerin mi Porto Katsiki-n álltunk meg, aztán Fiskardoban, végül Ithakán, mindenhol volt kb. 40-50 perc, vagy talán kicsit több fürdeni, enni, sétálni a városban stb. Paxoson is volt szabadidő, volt aki ott is fürdött a városi strandon, mi nem fürödtünk, hanem helyette egy helyes kis tavernában megebédeltünk a parton.

üdv: V.