Kedves Veronika!
Köszönöm szépen a mindenre kiterjedő gyors választ! Már alig várom, csupa jót olvastam eddig Pargáról! :)
A biciklit akkor valószínűleg elfelejtjük :D Aki még sosem vezetett robogót az is kölcsönözhet? 4 éve vezetek autót, de se motort, se robogót nem vezettem még. Autót/Robogót milyen árban lehet bérelni kb.? Szerencsére nem vagyok felfázós típus, legalábbis eddig nem volt még túl gyakran ilyen problémám. Köszönöm még egyszer a válaszod! :) További szép napot, Ági
Kedves Ági! Azt gondolom, hogy a robogó bérléshez nem árt, ha van némi tapasztalat, főleg a görög viszonyok között.... teljesen más stílusban vezetnek, a kreszt kicsit lazábban értelmezik, mint mi, pl. ha előznek előtte dudálnak, ezt nem árt ha tudod, úgyhogy aki tapasztalatlan, érheti meglepetés, tehát csak nagyon óvatosan a robogózással. Az útviszonyok pedig a másik: eléggé kanyargós, emelkedős utak vannak, sok helyen az út széle töredezett, nincs felfestés, van ahol a szakadék mellett még szalagkorlát sincs, ezenkívül régi utakon, ahol már az aszfalt el van kopva, meg mondjuk a bérelt robogó gumija sem a legjobb , nagyon könnyű megcsúszni és ott baj. Nálunk Párom vezetett, ő már legalább 18 éve vezet motort és autót is, tehát van rutinja, mégis egy kanyarban megcsúsztunk és csak a rutinjának köszönhetjük, hogy nem estünk el. Valamint hallottuk hogy pl. quad-al is borultak másik turnusban. Tehát óvatosan kell vezetni és sztem az sem árt, ha a bérlésnél segít vki átnézni a motort, kérni sisakot ( mert amúgy nekünk nem is akart adni a srác). Robogó bérlésről tudok Neked árat mondani, mi egy napra béreltünk 18 Euró volt a 80 ccm-es, plusz kb. 10 euróért tankoltunk összesen, de három fakultatív kirándulásos helyet is bejártunk így, tehát sokat spóroltunk, szabadok voltunk, ott álltunk meg, ahol akartunk. B. kategóriás jogsi jó volt hozzá. Nekünk elég volt ekkora motor, egy-két nagy emelkedőn szenvedett szegény, de amúgy elvitt minket mindenhová, mindenféle eldugodt helyeken mászkáltunk vele

Úgyhogy én óvatosságra intelek, de amúgy sztem klassz dolog bérelni, mert sok helyre el lehet jutni így! Én amúgy totál rutintalan vagyok vezetés terén, nem mertem volna vezetni.

üdv: Veronika