Medúzák vannak?Én egy kicsit tőllük tartok

Félnék, ha megcsípne mondjuk valamelyik.Vagy ha fürdik mellettük az ember nem is bántanak? vagy hogy kell ezt elképzelni?
Volt pár medúza, a páromat meg is csípte egy. Egy csaláncsípéshez tudnám hasonlítani (piros, éget, viszket), szerintem nem okoz komolyabb problémát. Persze, kellemetlen. A vízben búvárkodás közben láttam pár kis medúzát, de nem bántottak. Csak ha pont belerúgsz, szerintem akkor csíp meg. A parton, a homokban láttunk pár nagyobb példányt, valaki kiszedte őket a vízből.
Szerintem nem kell miattuk aggódni, nincs sok. Vihar előtt jönnek inkább a part közelébe.