Sziasztok!Tegnap délután érkeztünk haza a Billysben laktunk.Nagyon jól éreztük magunkat.Köszönünk mindent a két kedves idegenvezetőnknek és a tapasztalt sofőröknek.Néhány apró észrevétel az utánunk utazóknak:
Mi négyen voltunk a 2/3-as szobában,de ez elég kicsi.Az ágy két személynek nagyon szűkös,a szekrény kevés,pohár csak egy volt,de volt bögre,villa csak három volt.A vízforralónk elég elhasznált volt enyhén szólva büdös. A felmosó szett hiányos.Igaz szóltunk,a pótlás egy nap múlva érkezett,de nem passzolt a kicsavaró a vödörre így néhányszor ki is borult annak tartalma.Wc papírt itt nem adnak,a takaróhoz nem jár ágyneműhuzat.A napernyő nem árnyékolta be a teraszt.Ennyit a szállásról.Apró bosszúságok,de a mi kedvünket nem vette el.Végül is a nap nagy részét nem töltöttük
ott.
Néhány szó a fakultatív kirándulásokról:
Ha valaki régebben volt már a Granddal Paralián és volt a kalózhajó kiránduláson az most könnyen csalódhat.Maga a hajókázás felemelő és csodálatos.A partszakasz ahová visznek minket arról jobb említést sem tenni.Az hogy köves és nem kavicsos az önmagában nem lenne probléma.De szemetes koszos igaz ez nekünk turistáknak köszönhető.Sehol egy árnyék.Ami a déli napsütésben jól esne.
Nem ,motorcsónakkal kivisznek a partra és amíg az ebéd készül főnöd kell a napon.Ez szerintem szervezetlenség kérdése csak.Az az egy nem tettszett csak,hogy úgy hirdetik minden program csak magyaroknak,ennek ellenére tele volt a hajó románokkal,szlovákokkal és nem volt magyar nyelvű vezetés sem.Ettől függetlenül a hajón a hangulat kitűnő volt.
Mi voltunk még az Olympos kiránduláson is.Itt csak magyar utasok voltunk több irodától és magyar idegenvezetés is volt.Ezt ajánlom mindenkinek aki szereti a hegyeket és a görög legendákat.Gyönyörű az összes hely ahová elkalauzoltak minket és nem rohanós van mindenre elég idő./fotózás,étkezés, stb./
Összességében nagyon kellemes egy hetet töltöttünk el ismét Paralián.A tenger meleg, a tavernák hangulatosak, a görögök kedvesek.Ha valakinek van kérdése szívesen válaszolok.Mindenkinek kellemes nyaralást kívánok.Üdv: Pági
Sziasztok! Mi a PELAGOS-ban laktunk és elégedettek voltunk vele. Mindenből annyi darab volt, amennyi ágy. Szobaleltár híján sem volt semmi gond. Minden tiszta volt. Mi is voltunk a kalózhajón, de nálunk többen nem szálltak ki, hanem ott várták be a fürdőzőket jó kis görög zene mellett. Sokan vittek napernyőt, de volt aki ki sem nyitotta, mert olyan helyen voltunk, ahol a sziklák és a rajtuk lévő bokrok, fák adtak elég árnyékot, kellemes volt ott hűsölni, ha kijöttünk a vízből. A part valóban köves, ami nem kellemes, de egyszer elmegy. Volt egy kis szemét, tényleg kevés, de az a turisták sara. Viszont volt rengeteg nagy fekete kagyló, tengeri sün, szivacs, amit nagy kedvvel gyűjtögettek páran. Nálunk is voltak más nemzetiségűek is, de ez nem jelentett gondot. Voltak, akik több nyelven beszéltek, így megoldott volt az, hogy mindenki értett mindenkit és mindent, mert szívesen tolmácsoltak nekünk. A hangulat nagyon jó volt. A Meteoráknál csak magyarok voltunk, mindenkinek ajánlom, ezt ne hagyja ki. Csodás élmény. Mint az ikonfestő műhely. Viktória volt az idegenvezetőnk, fantasztikus egy hölgyemény. Aranyos, mindig jókedvű, közvetlen, imádnivaló. Köszönet neki. Mindenkinek szép élményeket kívánok. Üdv: margo