Szia Vivien !! Régebben olvastam a fórumon , hogy a Panos szervez quad-túrát! Erről szeretnék többet megtudni, ha lehet. Hány éves kortól lehet vezetni, kell-e hozzá jogsi és hány fő mehet egy quaddal. Ja és persze, hogy mennyibe kerül a túra .
Köszönöm: Andi
Kedves Andrea! Amíg a lányod nem tölti be a 13. életévét, addig jár a gyerekkedvezmény. A quad túrával kapcsolatban nem tudok Neked pontos felvilágosítást adni, mivel ez Panos saját szervezésű túrája és még soha nem vettem részt rajta. Amit viszont a quad és kismotor túrákkal/ bérléssel kapcsolatban el tudok mondani, az a következő: Jogosítványra mindkét jármű vezetéséhez szükség van, bukósisak használata kötelező (a rendőrök büntetnek, ha vki nem használja), lehet ketten is utazni rajtuk. Azt viszont érdemes tudni, hogy ha vki balesetet szenved motorral vagy quaddal, akkor a biztosítók nem fizetik az orvosi ellátást, tehát azt ajánlom, hogyha tervezitek a motorozást/quadozást, indulás előtt kössetek extrém biztosítás, ezek ugyanis fedezik az ellátást ilyen balesetek esetén is. (azt kívánom, hogy ne történjen ilyesmi, de jobb félni, mint megijedni, mert az ördög nem alszik… és sajnos elég gyakoriak ezek a balesetek). Kellemes készülődést kívánok Nektek! Üdv. Vivien