Tisztelt Grand! 15-én indulunk Palariára és felfedeztünk egy kis gondot! A barátnőmnek a személyi igazolványa 2014 október 15-ig érvényes. Olvastam itt az előttem szólokat és láttam hogy 6 hónapig érvényesnek kell lennie! Kérdésem az lenne hogy mennyire veszik ezt komolyan a határokon! Nem szivesen maradnánk itthon, és nem szivesen szállnánk le félúton :) Még egyszer mondom, hogy van érvényes szig. , csak október 15én jár le. Válaszokat előre is köszönöm :)
Tisztelt Horváth Lajos!
Szerintem mindenképp csináltassanak valamilyen okmányt (útlevél, személyi) sürgetett eljárással, még beleférnek az időbe. Úgy tudom, hogy 3 munkanapon belül megvan, igaz, fizetni kell érte +-ban, de az utazás nem múlhat ezen (véleményem szerint. Szerintem fölösleges megpróbálni az utazást a hamarosan lejáró személyivel, mert nem fogják átengedni a határon. Ezt csak azért írom, hogy ne kockáztassanak! Van még 4 munkanapjuk! Sok sikert kívánok, s remélem egy hét múlva már boldogan nyaralnak!