(+36 52) 448 348

Nyitvatartás: H.-P.: 8:30-17:00, Szo: 08:30-13:00

Top

Fórum - Nyaralás Parálián
Fórum bejegyzései

Grand Paralia Dátum: 2013-08-22 15:04:23
Juhász Ildikó írta ekkor: 2013-08-21 21:22:38
Kedves Grand Tours! Szeptember elején indulunk Paraliara és a fakultatív programok aktuális árai érdekelnének engem is. Köszönöm előre is a segítséget: [email protected] Üdv,Ildikó
Kedves Ildikó! A megadott e-mail címedre elküldtük a fakultatív program lehetőségeket, és az árakat. Szeretettel várunk Parálián!!
Grand Paralia Dátum: 2013-08-22 15:03:32
Kovács Alexandra írta ekkor: 2013-08-20 17:00:31
email: [email protected]
KedvesAlexandra! A megadott e-mail címedre elküldtük a fakultatív program lehetőségeket, és az árakat. A buszon nincs áramforrás. Szeretettel várunk Parálián!!
Grand Paralia Dátum: 2013-08-22 15:01:36
Tóthné írta ekkor: 2013-08-20 13:30:53
Üdvözlöm! Szeptember közepén érkezünk Paraliára,és a fakultatív programokról illetve árairól szeretnék információt ké[email protected] email címre.Köszönöm
Kedves Utasunk! A megadott e-mail címedre elküldtük a fakultatív program lehetőségeket, és az árakat. Szeretettel várjuk Parálián!!
Grand Paralia Dátum: 2013-08-22 14:59:46
Dudás Patricia írta ekkor: 2013-08-21 17:00:08
Kedves Grand Tours! A fórumban többnyire a leendő utasok érdeklődnek, hogy mire számítsanak, én úgy gondoltam a tapasztalataimról írnék néhány sort. A mai napon érkeztünk haza Paraliáról, ahol a Pelagos apartmanban volt a szálláshelyünk. Összességében elégedettek voltunk az apartman tisztaságával, illetve felszereltségével. Néhány hiányosság volt csak ami kellemetlenséget okozott, mint pl: melegvíz, víznyomás elég gyakran nem volt (amit jeleztünk is, de változás nem történt), ami egy egész napos homokos parton eltöltött strandolás után elég kellemetlen tud lenni, továbbá a wifi elég gyakran akadozott, nem lehetett csatlakozni. Nagyobb problémát viszont az utazás körüli szervezés okozott, amit ezúton szeretnék jelezni a Grand Tours felé. Kezdve azzal, hogy megérkezésünk napján majdnem 3 óra hosszát vártunk arra, hogy elfoglalhassuk a szobánkat, nyilván az alapos takarítás miatt, amit láthatóan gyorsabban is el lehetett volna végezni (pl: ha nem mobillal a kezében próbál felmosni). A másik nagyobb probléma, ami eléggé kiverte a biztosítékot egy fakultatív kirándulás kapcsán ért minket. Hajókirándulásra indultunk (Skiathos) úgynevezett luxusbusszal (kitört szék, kitört üléstámla :-)), mi az emeleten ülve nem igazán tudtunk gyorsan leszállni, így mi lettünk az utolsók. Ekkorra, mivel több busz is érkezett egy időben elég nagy tömeg vonult a kikötő felé és az idegenvezetőnknek már se híre sem hamva sem volt. Így mi elindultunk a tömeg után, ahol a kikötőben elsőként meg is pillantottuk az idegenvezető által említett hajót. Ott egy másik hölgy is állt (később kiderült, ő egy másik iroda utasait koordinálta), annyit mondott "magyarok erre" és mi fel is szálltunk az általa mutatott hajóra. Kis idő elteltével, rákészülve a jó kis hajóútra megpillantottuk, hogy a hajónk mellől 2 ugyanolyan nevű hajó fut ki a tengerre, rajta a mi idegenvezetőnkkel...:-S Nah ekkor eléggé megijedtünk, hogy egyáltalán hová is megy a mi hajónk, hogyan fogunk a busszal visszamenni, ugyanis az idegenvezető folyamatosan azt mondta, hogy nm fognak senkit megvárni, ha a buszról vagy a hajóról lemarad. A lényeg, hogy aztán szerencsésen visszaérkeztünk, köszönve ezt annak az idegenvezetőnek, akivel az eltévedésünk okán utaztunk. Összegezve legközelebb talán úgy kellene, hogy mindenkit meg kéne várni, amíg a buszról leszáll és elmondani, hogy ne lepődjünk meg ha 3 ugyanolyan nevű hajó is állni fog a kikötőben, vagy esetleg elmondani, hogy pl: a kékre szálljunk. Mondanom se kell, ez eléggé rányomta a bélyegét az utazásunkra, hiába volt jó hangulat a hajón, a mi jókedvünk már nem volt felhőtlen (bár a nagy hajónak köszönhetően a tengeri betegséget úgy ahogy megúsztuk, míg a másik hajón lévők ezt kicsit megszívták). Az Olympos-os kirándulás volt a másik fakultatív amire befizettünk, ez a másikkal ellentétben nagyon tetszett, kicsit rohanós volt, de határozottabban szervezettebb és érdekesebb volt, köszönve ezt "zsiráfos" Vikinek és az ő mítikus meséinek :-) A hazautazás a másik katasztrofális helyzet volt. Számomra érthetetlen, hogy másik Grand Tours-os útnál miért lehet bepakolni zárható helyre a csomagokat a kiköltözés után,és az induláskor bepakolni, míg itt 12 óra utánig vártuk a buszunkat a csomagjainkkal a melegben, hogy aztán felpakolhassunk és a maradék időnk is lefeleződjön, hogy egy utolsót fürödjünk a tengerben, vagy elmenjünk ennivalót venni a hosszú buszútra. Továbbá az öltözéshez sem volt hely biztosítva, miután a mosdóhelyiségben már pára és kosz volt, előtt meg nagy sor állt, így maradt a sarokban törölköző mögötti öltözés :-) Egyébként az idő szuper volt, a víz (a kristálytisztától messze állt, és tele volt medúzával a part közelében is, ezektől jókat vakaróztunk) hőmérséklete kellemes volt, bár búvárkodásra ebben a hétben alkalmatlan volt és nem is volt érdemes. Paraliától az 5-6 km-re van egy iszapfürdő, a strand ott sokkal tisztább, és szebb és nagyobb kagylókat lehet találni. Ezeknek érdemes utána nézni, mert külön nem mondják el. A Caravel-ben nagyon jók voltak a különböző témájú estek, jókat lehetett enni-inni. Tudom, hogy mindenkinél egyén függő, hogy mi az igénye, elvárása egy nyaralással kapcsolatosan, a mi tapasztalataink ezek voltak, melyek esetlegesen segíthetnek a választás, a felkészülés tekintetében. Üdvözlettel: Patricia és Gergő
Kedves Patrícia és Gergő! A múlt héten csütörtökön, augusztus 15-én Görögországban vallási ünnep, és munkaszüneti nap volt. Sok görög ezt az ünnepet hosszúhétvégével megtoldva ünnepli, ezért volt ezen a héten a legtöbb turista itt ezen a nyáron. Ez az oka annak, hogy a központi vízellátásban a víznyomás nem volt egyenletes. A WIFI elég gyakran akadozik, ez függ attól is, hogy egy időben mennyien használják a rendszert az apartmanon belül, és az utcáról. A hazautazás napján 9 óráig kell elhagyni a szobákat, és ezután kezdik el takarítani a szobákat. A takarítás tartama nagyban függ attól, hogy az előző utasok milyen állapotban hagyták ott a szobát. A szobák átadása 13 óra, de a Pelagos apartmanházban augusztus 13-án 12 után mindenki elfoglalhatta a szobáját. (Ezen a napon az első autóbuszunk reggel fél nyolckor már itt volt, a következő, pedig fél 9-kor érkezett..) Az autóbuszok érkezése teljesen határfüggő, a pontos érkezést előre megmondani nem lehet, csak miután átlépték a görög határt, tudjuk hozzávetőleges pontossággal megmondani mikorra várhatóak. A CARAVEL-ben szombattól kihelyezésre kerülő hazautazási információk alapján: „ A busz érkezésekor a sofőrök az apartmanoknál lepakolják az érkező utasok csomagjait, majd bepakolják a hazautazókét, utána szabadprogram keretében, sétálhatnak a városban, ebédelhetnek stb..” A Pelagosnál elutazás napján a tulajdonos napernyőt, és székeket tesz ki a bejárat előtti elő teraszi részre a hazautazó utasok részére. Az utolsó napon a vendégeink döntik el, hogy milyen programot szerveznek maguknak a hazautazás előtti órákra. Aki strandolni szeretne, használhatja a parton levő édesvízi zuhanyzót, öltöző kabinnal, vagy az apartmanjában lévő mellékhelyiséget zuhanyzóval. Ezeket a lehetőségeket mérlegelve kell megszervezni az indulásig rendelkezésre álló időt. Itt Parálián homokos a tengerpart, kristálytiszta tengerparti rész a Halkidiki félszigeten a jellemző. Búvárkodni Platamonas környékén lehet. Skiathos-i hajókirándulásnál a hajó pontosan 9 órakor kifut a kikötőből a révkapitányságtól kapott engedélynek megfelelően, ezért kell a megérkezéskor a leszállással igyekezni. (Az idegenvezető azért hangsúlyozza ki azt, hogy mindenki a megbeszélt időpontra legyen mindig a hajón, mert a hajónak ki kell futnia a kapott engedély alapján, nem várakozhat) A kikötőben az Elisabet Cruise hajótársaságnak 3 hajója állt: Elisabet I., Elisabet II. és a Sophia Star. Bízunk benne, hogy a gyönyörű partszakaszok melletti hajóút, Skiathos szigetének szépsége, hangulata, varázsa, a szép tengerpart feledtette egy kicsit az elszenvedett kellemetlenséget. Az Olympos-i kirándulás idegenvezetője „zsiráfos” Viki köszöni az elismerő szavaitokat. A nyár további részére kellemes pihenést kívánunk!
karpierz ferenc Dátum: 2013-08-22 10:11:17
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy ugyanolyan tömeg van szeptember közepén is mint juni-juli-augusztusba? és hogy ilyenkor milyen a viz és a hömérséklet. köszi