(+36 52) 448 348

Nyitvatartás: H.-P.: 8:30-17:00, Szo: 08:30-13:00

Top

Fórum - Nyaralás Parálián
Fórum bejegyzései

Grand Paralia Dátum: 2013-08-22 10:00:49
Kiss Adrián írta ekkor: 2013-08-18 12:38:34
Kedves Grand Tours! Nagyon jó hetet töltöttünk el Paralián a kis csapatunkkal, de ez nem a Pelagos Apartmannak köszönhető. Ha a görög vendégszeretet öleli át a Pelagost, akkor nekem nem tetszik a haza mentalitás. Érdekes, hogy a helyi éttermekben szeretet, és előzékenység fogadott mindannyiunkat. A problémánk csak annyi volt, hogy ha panasz van a lakóktól ránk, akkor miért nem lehet megbeszélni, hogy mi a gond, miért kell a kilakoltatással fenyegetőzni, lekezelő stílusban. Eléggé fiatalos volt az apartman légköre, ami nagyon tetszett, ennek ellenére csak minket figyelmeztettek. Továbbá eléggé zavaró volt, hogy megfigyelés alatt tartott minket a tulajdonos házaspár. Szinte már úgy éreztük, hogy be kell mutatni a szatyor tartalmát, amit vettünk a boltba, vagy amit kidobtunk a kukába. A környező apartmanokban még hajnal kettőkor bőven szólt a zene, amit mi a parkból hallgattunk, ahova a kilakoltatás elkerülése végett kényszerültünk (ez a rendőröknek nem szúrt szemet). Ennek ellenére nagyon jól éreztük magunkat Paralián. Részt vettünk egy hajókiránduláson is, ami mindannyiunknak maradandó élmény, kiemelve az idegenvezetőnket (Viki), aki fantasztikus hangulatot teremtett. Paraliát, mint nyaralási úti célt nagyon ajánljuk. üdvözlettel: Petra és Adrián
Kedves Adrián és Petra! Minden apartmanházunk információs tábláján megtalálható a HÁZIREND, amelyet a megérkezésetek napján tartott tájékoztatón is ismertetünk. A házirend tartalmazza az apartman tulajdonosok kéréseit. Ennek a 8. pontja kitér a szieszta idők betartásának kérésére. „ Kérjük, hogy a nappali (14:30-17:30) és az éjszakai (23:00-8:00) pihenő időt (szieszta) szíveskedjenek betartani” Az Általános Utazási Feltételek 3.oldal 20. pontja szerint „ Az az utas, aki az utazás során, és a szálláshelyen magatartásával (Ittasság, hangoskodás stb.) zavarja a vele együtt utazókat, és többszöri figyelmeztetés ellenére sem változtat viselkedésén, azonnal kizárható az utazásból, az utas a kártérítési igénye érvényesíthetősége nélkül. Parália egész területén számtalan szórakozási lehetőség van, ahol bulizni lehet. Az apartmanházban más korosztály utasai is képviselve voltak. Kikapcsolódni, és pihenni érkeztek Paráliára. A lakók panaszt tettek, hogy több napon keresztül nem tudtak éjszaka pihenni a nagy zaj miatt. Az apartmanház tulajdonosai az apartmanházban tartózkodnak az esti órákban, és mindent megtesznek annak érdekében, hogy a vendégeik otthon érezzék magukat, és minél kellemesebben teljen el az itt töltött nyaralásuk. Ennek köszönhető, hogy évről-évre visszatérnek hozzájuk a vendégek. Örülünk, hogy a Skiathos-i hajókirándulásotok jól sikerült, és Viki nevében köszönjük az elismerő szavaitokat.
Ásoth Enikő Dátum: 2013-08-22 09:41:20
Az Anesis apartmanról és a felszereltségéről tudna valaki véleményt mondani?
Ásoth Enikő Dátum: 2013-08-22 09:02:06
Kedves Grand Tours és kedves utasok! Szeptember első hetén megyünk majd Paraliára és érdeklődni szeretnék, hogy kb. hány fokos tengervízre számíthatunk majd. Köszönettel: Enikő
Juhász Ildikó Dátum: 2013-08-21 21:22:38
Kedves Grand Tours! Szeptember elején indulunk Paraliara és a fakultatív programok aktuális árai érdekelnének engem is. Köszönöm előre is a segítséget: [email protected] Üdv,Ildikó
Dudás Patricia Dátum: 2013-08-21 17:00:08
Kedves Grand Tours! A fórumban többnyire a leendő utasok érdeklődnek, hogy mire számítsanak, én úgy gondoltam a tapasztalataimról írnék néhány sort. A mai napon érkeztünk haza Paraliáról, ahol a Pelagos apartmanban volt a szálláshelyünk. Összességében elégedettek voltunk az apartman tisztaságával, illetve felszereltségével. Néhány hiányosság volt csak ami kellemetlenséget okozott, mint pl: melegvíz, víznyomás elég gyakran nem volt (amit jeleztünk is, de változás nem történt), ami egy egész napos homokos parton eltöltött strandolás után elég kellemetlen tud lenni, továbbá a wifi elég gyakran akadozott, nem lehetett csatlakozni. Nagyobb problémát viszont az utazás körüli szervezés okozott, amit ezúton szeretnék jelezni a Grand Tours felé. Kezdve azzal, hogy megérkezésünk napján majdnem 3 óra hosszát vártunk arra, hogy elfoglalhassuk a szobánkat, nyilván az alapos takarítás miatt, amit láthatóan gyorsabban is el lehetett volna végezni (pl: ha nem mobillal a kezében próbál felmosni). A másik nagyobb probléma, ami eléggé kiverte a biztosítékot egy fakultatív kirándulás kapcsán ért minket. Hajókirándulásra indultunk (Skiathos) úgynevezett luxusbusszal (kitört szék, kitört üléstámla :-)), mi az emeleten ülve nem igazán tudtunk gyorsan leszállni, így mi lettünk az utolsók. Ekkorra, mivel több busz is érkezett egy időben elég nagy tömeg vonult a kikötő felé és az idegenvezetőnknek már se híre sem hamva sem volt. Így mi elindultunk a tömeg után, ahol a kikötőben elsőként meg is pillantottuk az idegenvezető által említett hajót. Ott egy másik hölgy is állt (később kiderült, ő egy másik iroda utasait koordinálta), annyit mondott "magyarok erre" és mi fel is szálltunk az általa mutatott hajóra. Kis idő elteltével, rákészülve a jó kis hajóútra megpillantottuk, hogy a hajónk mellől 2 ugyanolyan nevű hajó fut ki a tengerre, rajta a mi idegenvezetőnkkel...:-S Nah ekkor eléggé megijedtünk, hogy egyáltalán hová is megy a mi hajónk, hogyan fogunk a busszal visszamenni, ugyanis az idegenvezető folyamatosan azt mondta, hogy nm fognak senkit megvárni, ha a buszról vagy a hajóról lemarad. A lényeg, hogy aztán szerencsésen visszaérkeztünk, köszönve ezt annak az idegenvezetőnek, akivel az eltévedésünk okán utaztunk. Összegezve legközelebb talán úgy kellene, hogy mindenkit meg kéne várni, amíg a buszról leszáll és elmondani, hogy ne lepődjünk meg ha 3 ugyanolyan nevű hajó is állni fog a kikötőben, vagy esetleg elmondani, hogy pl: a kékre szálljunk. Mondanom se kell, ez eléggé rányomta a bélyegét az utazásunkra, hiába volt jó hangulat a hajón, a mi jókedvünk már nem volt felhőtlen (bár a nagy hajónak köszönhetően a tengeri betegséget úgy ahogy megúsztuk, míg a másik hajón lévők ezt kicsit megszívták). Az Olympos-os kirándulás volt a másik fakultatív amire befizettünk, ez a másikkal ellentétben nagyon tetszett, kicsit rohanós volt, de határozottabban szervezettebb és érdekesebb volt, köszönve ezt "zsiráfos" Vikinek és az ő mítikus meséinek :-) A hazautazás a másik katasztrofális helyzet volt. Számomra érthetetlen, hogy másik Grand Tours-os útnál miért lehet bepakolni zárható helyre a csomagokat a kiköltözés után,és az induláskor bepakolni, míg itt 12 óra utánig vártuk a buszunkat a csomagjainkkal a melegben, hogy aztán felpakolhassunk és a maradék időnk is lefeleződjön, hogy egy utolsót fürödjünk a tengerben, vagy elmenjünk ennivalót venni a hosszú buszútra. Továbbá az öltözéshez sem volt hely biztosítva, miután a mosdóhelyiségben már pára és kosz volt, előtt meg nagy sor állt, így maradt a sarokban törölköző mögötti öltözés :-) Egyébként az idő szuper volt, a víz (a kristálytisztától messze állt, és tele volt medúzával a part közelében is, ezektől jókat vakaróztunk) hőmérséklete kellemes volt, bár búvárkodásra ebben a hétben alkalmatlan volt és nem is volt érdemes. Paraliától az 5-6 km-re van egy iszapfürdő, a strand ott sokkal tisztább, és szebb és nagyobb kagylókat lehet találni. Ezeknek érdemes utána nézni, mert külön nem mondják el. A Caravel-ben nagyon jók voltak a különböző témájú estek, jókat lehetett enni-inni. Tudom, hogy mindenkinél egyén függő, hogy mi az igénye, elvárása egy nyaralással kapcsolatosan, a mi tapasztalataink ezek voltak, melyek esetlegesen segíthetnek a választás, a felkészülés tekintetében. Üdvözlettel: Patricia és Gergő