(+36 52) 448 348

Nyitvatartás: H.-P.: 8:30-17:00, Szo: 08:30-13:00

Top

Fórum - Nyaralás Korfu-Sidarin
Fórum bejegyzései

Fodor István Dátum: 2017-05-18 17:34:56
Grand ÁGI írta ekkor: 2017-05-06 21:24:39
Kedves Fodor István! Sidariban lehet autót bérelni, tavaly 2 olyan kölcsönző volt a faluban, ahol autót is lehetett bérelni. Sajnos az évek során elég sok gond volt a kölcsönzőkkel, így irodánknak nincs partnere Sidarin, akit felelősséggel ajánlani tudunk. Ezért az autó, motor, quad bérlését utasaink önállóan, saját felelősségükre intézik. A tájékoztatón elmondjuk jótanácsként azokat a dolgokat, amire jó ha figyelnek mielőtt kibérelik a járműveket, és mielőtt aláírják az angol nyelvű bérleti szerződést. (PL: a szerződésen lévő telefonszámot ellenőrizni kell, hogy jót adnak-e meg, élő szám-e, hiszen ha valami történik a kölcsönzőt kell hívniuk. Tisztázni kell, hogy milyen biztosítás van a bérelt gépjárművön, amit általában köttetnek néhány euróért biztosítás, az konkrétan mire vonatkozik.. mi az a kár, ami a bérlővell fizettetnek ki, és mi az amit nem, és mennyi az önrész. Mennyi üzemanyaggal kell visszavinni a járművet, és mikorra kell visszavinni. Érdemes a járművet lefényképezni, körbenézni, és amennyiben valamit észlelnek rajta, karcolást, horpadást stb., akkor azt azonnal jelezzék, hogy amikor visszaviszik a járművet ne Önökkel fizetessék ki. (Előszeretettel mondják, hogy este amikor lemosták a kocsit az előző bérlő után, akkor nem volt rajta semmi) A sziget útjairól azért annyit érdemes tudni, hogy szerpentines, hajtű kanyaros, és a görögök vezetési stílusa és a kresz ismerete hagy némi kívánnivalót maga után :) ezért érdemes egy kicsit rátartani erre, óvatosabban vezetni, és egy jó térkép legyen nálatok, az elengedhetetlen. Figyelni kell Korfu városban a parkolásra, mert leveszik a rendszámot a tilosban parkoló autókról, és körülményes visszaszerezni a rendszámot) Ezeket a szempontokat is szem előtt kell tartani a bérlés előtt. A sziget nagyon szép, és biztos vagyok benne, hogy a két hét alatt nagyon szép élményekkel gazdagodtak majd. Sok szeretettel várunk Sidariban!
Kedves Ági! Válaszodat nagyon szépen köszönöm! Üdvözlettel: Fodor István
Benke Noémi Dátum: 2017-05-15 21:55:16
Sziasztok. Kérdésem az lenne, hol lehet Sidariban 150-200 köbcentis quadot bérelni ? Es kb mennyibe kerül ? Augusztusban megyunk Sidariba. Köszi a válaszokat.
Grand ÁGI Dátum: 2017-05-06 21:24:39
Fodor István írta ekkor: 2017-05-05 16:17:24
Kedves Ági! Július végén autóbusszal utazunk Korfura két hétre. A fakultatív kirándulások mellett autóval is szeretnénk megnézni a szigetet. Szeretnék érdeklődni, hogy lehet e gépkocsit bérelni, és ha igen abban tudnál e segíteni, mert sajnos nem beszélünk idegen nyelveket. Válaszod előre is köszönöm! Fodor István
Kedves Fodor István! Sidariban lehet autót bérelni, tavaly 2 olyan kölcsönző volt a faluban, ahol autót is lehetett bérelni. Sajnos az évek során elég sok gond volt a kölcsönzőkkel, így irodánknak nincs partnere Sidarin, akit felelősséggel ajánlani tudunk. Ezért az autó, motor, quad bérlését utasaink önállóan, saját felelősségükre intézik. A tájékoztatón elmondjuk jótanácsként azokat a dolgokat, amire jó ha figyelnek mielőtt kibérelik a járműveket, és mielőtt aláírják az angol nyelvű bérleti szerződést. (PL: a szerződésen lévő telefonszámot ellenőrizni kell, hogy jót adnak-e meg, élő szám-e, hiszen ha valami történik a kölcsönzőt kell hívniuk. Tisztázni kell, hogy milyen biztosítás van a bérelt gépjárművön, amit általában köttetnek néhány euróért biztosítás, az konkrétan mire vonatkozik.. mi az a kár, ami a bérlővell fizettetnek ki, és mi az amit nem, és mennyi az önrész. Mennyi üzemanyaggal kell visszavinni a járművet, és mikorra kell visszavinni. Érdemes a járművet lefényképezni, körbenézni, és amennyiben valamit észlelnek rajta, karcolást, horpadást stb., akkor azt azonnal jelezzék, hogy amikor visszaviszik a járművet ne Önökkel fizetessék ki. (Előszeretettel mondják, hogy este amikor lemosták a kocsit az előző bérlő után, akkor nem volt rajta semmi) A sziget útjairól azért annyit érdemes tudni, hogy szerpentines, hajtű kanyaros, és a görögök vezetési stílusa és a kresz ismerete hagy némi kívánnivalót maga után :) ezért érdemes egy kicsit rátartani erre, óvatosabban vezetni, és egy jó térkép legyen nálatok, az elengedhetetlen. Figyelni kell Korfu városban a parkolásra, mert leveszik a rendszámot a tilosban parkoló autókról, és körülményes visszaszerezni a rendszámot) Ezeket a szempontokat is szem előtt kell tartani a bérlés előtt. A sziget nagyon szép, és biztos vagyok benne, hogy a két hét alatt nagyon szép élményekkel gazdagodtak majd. Sok szeretettel várunk Sidariban!
Szelkó András Zsolt Dátum: 2017-05-06 14:27:19
Kedves Ági! Köszönjük gyors válaszát, és ennek megfelelően az utazás hetében jelentkezünk a további információkért. Üdvözlettel:Szelkó András Zsolt
Fodor István Dátum: 2017-05-05 16:17:24
Kedves Ági! Július végén autóbusszal utazunk Korfura két hétre. A fakultatív kirándulások mellett autóval is szeretnénk megnézni a szigetet. Szeretnék érdeklődni, hogy lehet e gépkocsit bérelni, és ha igen abban tudnál e segíteni, mert sajnos nem beszélünk idegen nyelveket. Válaszod előre is köszönöm! Fodor István