Kedves Ági!
Július végén autóbusszal utazunk Korfura két hétre. A fakultatív kirándulások mellett autóval is szeretnénk megnézni a szigetet. Szeretnék érdeklődni, hogy lehet e gépkocsit bérelni, és ha igen abban tudnál e segíteni, mert sajnos nem beszélünk idegen nyelveket.
Válaszod előre is köszönöm!
Fodor István
Kedves Fodor István! Sidariban lehet autót bérelni, tavaly 2 olyan kölcsönző volt a faluban, ahol autót is lehetett bérelni. Sajnos az évek során elég sok gond volt a kölcsönzőkkel, így irodánknak nincs partnere Sidarin, akit felelősséggel ajánlani tudunk. Ezért az autó, motor, quad bérlését utasaink önállóan, saját felelősségükre intézik. A tájékoztatón elmondjuk jótanácsként azokat a dolgokat, amire jó ha figyelnek mielőtt kibérelik a járműveket, és mielőtt aláírják az angol nyelvű bérleti szerződést. (PL: a szerződésen lévő telefonszámot ellenőrizni kell, hogy jót adnak-e meg, élő szám-e, hiszen ha valami történik a kölcsönzőt kell hívniuk. Tisztázni kell, hogy milyen biztosítás van a bérelt gépjárművön, amit általában köttetnek néhány euróért biztosítás, az konkrétan mire vonatkozik.. mi az a kár, ami a bérlővell fizettetnek ki, és mi az amit nem, és mennyi az önrész. Mennyi üzemanyaggal kell visszavinni a járművet, és mikorra kell visszavinni. Érdemes a járművet lefényképezni, körbenézni, és amennyiben valamit észlelnek rajta, karcolást, horpadást stb., akkor azt azonnal jelezzék, hogy amikor visszaviszik a járművet ne Önökkel fizetessék ki. (Előszeretettel mondják, hogy este amikor lemosták a kocsit az előző bérlő után, akkor nem volt rajta semmi) A sziget útjairól azért annyit érdemes tudni, hogy szerpentines, hajtű kanyaros, és a görögök vezetési stílusa és a kresz ismerete hagy némi kívánnivalót maga után :) ezért érdemes egy kicsit rátartani erre, óvatosabban vezetni, és egy jó térkép legyen nálatok, az elengedhetetlen. Figyelni kell Korfu városban a parkolásra, mert leveszik a rendszámot a tilosban parkoló autókról, és körülményes visszaszerezni a rendszámot) Ezeket a szempontokat is szem előtt kell tartani a bérlés előtt. A sziget nagyon szép, és biztos vagyok benne, hogy a két hét alatt nagyon szép élményekkel gazdagodtak majd. Sok szeretettel várunk Sidariban!