(+36 52) 448 348

Nyitvatartás: H.-P.: 8:30-17:00, Szo: 08:30-13:00

Top

Fórum - Nyaralás Korfu-Sidarin
Fórum bejegyzései

Rubi László Dátum: 2011-07-11 12:25:35
A fszt1.ben ahol voltunk, teljesen kulturált volt minden, konyha, fürdő, szobák, semmi problémánk nem volt. Azt kaptuk amit hirdettek semmi átverés vagy becsapás. Volt hűtő fagyasztóval, mikró, vizforraló, étkészlet, tányérok edények, adtak törölközőket bőven, minden reggel új szemeteszsákot, és légkondira sem volt szükség mivel estére lehül a levegő kb 20 fokra, nyitott ablaknál lehet aludni. Szúnyogháló van mindenütt, de szúnyog összesen 1 volt az apartmanban, az levadásztuk, aztán több nem is akadt. Célszerű lent tartani a szúnyoghálót, és akkor nem lesz gond. Este a parton és a sétálóutcán azért már van szúnyog de elviselhető mennyiségben. Autó 70-130euro a quad kb 45 eu, de azt nem tudom mennyi időre adják, mivel nem béreltem csak megnéztem az árakat.... Az apartman területén van zuhanyzó azt javasolt használni fürdőzés után mivel a sós víz megesz mindent, a bőrt is. A parton egyébként sehol sem láttam zuhanyozókat ilyen célra, és sem wc-t sem öltözőt nem találtam. Az elektra előtti part a kis strand, a móló másik oldalán van a nagy strand. A távolságok kicsik, műholdképen nézve a települést, nagyon csalóka. A sétálóutca kb 50 m lehet összesen, de sokfelé lehet mászkálni. Vásárolni lehet a Sconto-ban de az 10 perc séta, és nem annyira olcsó hogy érdemes legyen, én az Alex-et javaslom. Az majdnem pont szemben van az elektrával. Van még két szupermarket, a Markato és a Diellas, de az 20 perc séta, azok szintén olcsóak.
Erős István Dátum: 2011-07-11 12:03:39
Rubi László írta ekkor: 2011-07-11 11:54:33
Nagyon nem figyeltem, de biztos hogy az. A fszt1. mellett csak egy van tehát nagy eséllyel. A part mindenütt homokos, lassan mélyül. A víz nem meghatározható. Sokan írták hogy tiszta és hogy koszos. Mi mindkettővel találkoztunk ugyanazon a partszakaszon. A kosz nem szó szerint értendő!!!! A vízben sok "vizifű él, annak az elhalt leveleit tépi le a hullámzás és sodorja ki a part mellé és a partra.Puha barna hosszú levelek, simán át kell menni rajta, a parttól kb 10 méterre már tiszta, de 50 méterre kristálytiszta. Egyébként időnként összegereblyézik, összeszedik tehát nincs gond. 1-2 nap volt csak hogy volt vizifű a parton és vízben, a többi időben tiszta volt. A víz reggel még eléggé hideg, de 11órára már felmelegszik annyira hogy lehet fürdeni, addig csak belegázolni .... délutánra pedig olyan forró hogy mindenki benne hasal a part szélén. kb 30 fokos lehet. Reggel még 20-22 fok de fokozatosan és gyorsan melegszik a víz. Természetesen bent azért hideg, de aki beúszik az nem veszi észre. Gyalogolni is lehet befelé de én ha már ott voltam úsztam. A képeken is látható hogy a kijárat közvetlenül a parton van de nem saját az előtte lévő partszakasz. Az apartmannak vannak saját napozóágyai azt ki lehet vinni a partra de csak a telek szélességében különben szólni fognak érte. Kivinni pedig csak a kijárathoz szabad mivel a parton mindenütt vannak kirakva napozóágyak de azok fizetősek. Meg lehet ismerni, 2 napágy + 1 napernyő. Az a sáv végíg bérelt, oda nem lehet napágyat tenni és a viz mellé sem közvetlenül. A bérlésük drága, 10 euro /nap. Napágyakból 10 van az apartmannak, apartmanonként 1db jár. Az ingyenesen használható. Busszal voltunk. A LUA*** rendszámúval. Bár egyik buszon sincs wc, azért 2-3 óránként megállnak a sofőrök pihenni és wc-t intézni. Az út nagyon fárasztó de kibirható. Oda felé filmeket néztünk, meg aludni próbáltunk, nem sok sikerrel. Hajnali 4 körül értünk a kikötőbe a komp fél 8 kor indult, addig ténferegtünk. Simábban jutottunk át a határokon mint várták a sofőrök. Egyébként ők is rendesek voltak, a buszon lehetett hideg üdítőt venni (250Ft /db) és kávét kapuccinót, szintén 250Ft. A komp 18eu oda vissza arra tegyetek el pénzt. A szigewttúra 25 eu felnőtt 17 eu gyerek érdemes elmenni. Corfu shopping 6 eu / fő. érdemes elmenni ha nem is vásárolni, inkább nézelődni sétálni, mivel egy kis Velence az egész csak víz nélkül. István: Parkolást tiltó táblákat nem láttam sehol, és fizetős parkolókat, órákat sem. Jelzőlámpa és tábla is alig van, mindenki úgy közlekedik ahogy tud és akar. Az utak, utcák rendkívül szűkek, kölcsönös udvariasság alapján valaki visszatolat ha egy kanyarban összefutnak. Jól vezetnek a görögök és előzékenyek. Az utak általános állapotúak, de célszerű óvatosan és lassan vezetni mivel minden tele van hajtűkanyarokkal, korlát sehol, az utak mellett 20-100m-es szakadék mindenütt. Egyébként jellemzően felnőttként kezelik az állampolgáraikat és a túristákat is, mindenki tud magára vigyázni alapon. Rengeteg gyönyörű hely van sehol figyelmeztetés, korlát, vagy elzárt terület, olyan helyekre is oda lehet menni ami magyar viszonylatban életveszélyesnek és elzárt területnek számít. ol a Canal D'amourtól nem messze van egy ilyen ahonan gyönyörű a naplemente, de a homokkő szikla az egész, pár nm2 mellette mindenütt 30 mmélyen a tenger, egy mozdulat és bele lehetne!!!! esni. De ugye mindenki tud magára vigyázni és ép ésszel senki nem fog a legszélére kiállni.
Szia László! Köszi szépen az információkat.
Rubi László Dátum: 2011-07-11 12:01:13
A visszaút már nem volt olyan jó, más sofőrökkel jöttünk. Alig akartak megállni, már szólni kellett neki, h 4-5 óra út után vagy megállnak vagy a buszon intézzük a dolgunkat. Rettenetes zenéket raktak be, többször szóltunk hogy kapcsolják ki mert szétmegy a fejünk. visszafelé film nem volt, szóval még rosszabb volt mint oda. Mikor megálltak adtak 20 percet hogy wc és egyebek, de úgy h 3 busz volt már a parkolóban és a kútnál volt a sor vége. na persze 20 perc így...... Szóval a visszaút nagyon rossz volt.... A biztosítást pedig nagyon ajánlom, mert most telefonált az itteni biztosító hogy minden rendben van e tényleg voltam e orvosnál ugyanis ha nincs biztosításom, (mint most megtudtam az árát a vizsgálatnak) 120Euro volt. Ezt pedig ott kifizetni + 8 euro a kenőcsre, már húzós lett volna.
Rubi László Dátum: 2011-07-11 11:54:33
Nagyon nem figyeltem, de biztos hogy az. A fszt1. mellett csak egy van tehát nagy eséllyel. A part mindenütt homokos, lassan mélyül. A víz nem meghatározható. Sokan írták hogy tiszta és hogy koszos. Mi mindkettővel találkoztunk ugyanazon a partszakaszon. A kosz nem szó szerint értendő!!!! A vízben sok "vizifű él, annak az elhalt leveleit tépi le a hullámzás és sodorja ki a part mellé és a partra.Puha barna hosszú levelek, simán át kell menni rajta, a parttól kb 10 méterre már tiszta, de 50 méterre kristálytiszta. Egyébként időnként összegereblyézik, összeszedik tehát nincs gond. 1-2 nap volt csak hogy volt vizifű a parton és vízben, a többi időben tiszta volt. A víz reggel még eléggé hideg, de 11órára már felmelegszik annyira hogy lehet fürdeni, addig csak belegázolni .... délutánra pedig olyan forró hogy mindenki benne hasal a part szélén. kb 30 fokos lehet. Reggel még 20-22 fok de fokozatosan és gyorsan melegszik a víz. Természetesen bent azért hideg, de aki beúszik az nem veszi észre. Gyalogolni is lehet befelé de én ha már ott voltam úsztam. A képeken is látható hogy a kijárat közvetlenül a parton van de nem saját az előtte lévő partszakasz. Az apartmannak vannak saját napozóágyai azt ki lehet vinni a partra de csak a telek szélességében különben szólni fognak érte. Kivinni pedig csak a kijárathoz szabad mivel a parton mindenütt vannak kirakva napozóágyak de azok fizetősek. Meg lehet ismerni, 2 napágy + 1 napernyő. Az a sáv végíg bérelt, oda nem lehet napágyat tenni és a viz mellé sem közvetlenül. A bérlésük drága, 10 euro /nap. Napágyakból 10 van az apartmannak, apartmanonként 1db jár. Az ingyenesen használható. Busszal voltunk. A LUA*** rendszámúval. Bár egyik buszon sincs wc, azért 2-3 óránként megállnak a sofőrök pihenni és wc-t intézni. Az út nagyon fárasztó de kibirható. Oda felé filmeket néztünk, meg aludni próbáltunk, nem sok sikerrel. Hajnali 4 körül értünk a kikötőbe a komp fél 8 kor indult, addig ténferegtünk. Simábban jutottunk át a határokon mint várták a sofőrök. Egyébként ők is rendesek voltak, a buszon lehetett hideg üdítőt venni (250Ft /db) és kávét kapuccinót, szintén 250Ft. A komp 18eu oda vissza arra tegyetek el pénzt. A szigewttúra 25 eu felnőtt 17 eu gyerek érdemes elmenni. Corfu shopping 6 eu / fő. érdemes elmenni ha nem is vásárolni, inkább nézelődni sétálni, mivel egy kis Velence az egész csak víz nélkül. István: Parkolást tiltó táblákat nem láttam sehol, és fizetős parkolókat, órákat sem. Jelzőlámpa és tábla is alig van, mindenki úgy közlekedik ahogy tud és akar. Az utak, utcák rendkívül szűkek, kölcsönös udvariasság alapján valaki visszatolat ha egy kanyarban összefutnak. Jól vezetnek a görögök és előzékenyek. Az utak általános állapotúak, de célszerű óvatosan és lassan vezetni mivel minden tele van hajtűkanyarokkal, korlát sehol, az utak mellett 20-100m-es szakadék mindenütt. Egyébként jellemzően felnőttként kezelik az állampolgáraikat és a túristákat is, mindenki tud magára vigyázni alapon. Rengeteg gyönyörű hely van sehol figyelmeztetés, korlát, vagy elzárt terület, olyan helyekre is oda lehet menni ami magyar viszonylatban életveszélyesnek és elzárt területnek számít. ol a Canal D'amourtól nem messze van egy ilyen ahonan gyönyörű a naplemente, de a homokkő szikla az egész, pár nm2 mellette mindenütt 30 mmélyen a tenger, egy mozdulat és bele lehetne!!!! esni. De ugye mindenki tud magára vigyázni és ép ésszel senki nem fog a legszélére kiállni.
Erős István Dátum: 2011-07-11 11:07:28
Sziasztok! Mi szombaton megyünk a családdal és béreltünk egy kisautót. Nem nagyon láttam arról infokat, hogy parkolni lehet-e mindenhol, ahol nem tiltják vagy vannak egyedi szabályok amiket be kell-e tartani. Van-e díja valahol a parkolásnak. Légyszi, aki tud osszon meg ilyen infokat is. köszi, István