Sziasztok!
Mi júliusban voltunk, Macedóniában elektronikus Maestro bankkártyával lehet tankolni, van Shell kút, illetve a Makpetrol is megbízható. Olcsóbb az üzemanyag mint nálunk (kb: 270 a gázolaj), közvetlen a görög határ előtt meg lehet tankolni. Dízel autóval meg lehet járni Korfút úgy, hogy nem is kell tankolni görögben. Nekünk Ford Galaxy 70 l tank elég volt. Helyben a fakultatív túrákat busszal szervezik, a helyi irodáknál olcsóbb busszal menni, mint kocsival mert nincs parkoló díj. Pld.: Aqualand: Hivatalos felnőtt belépő 25 euro pénztárnál kocsival, kis irodában kis alkuval 21 euro busszal, és persze tankolni sem kell. Minden program a helyszínen fizetve drágább, mint a kis irodákban foglalva. 3 adag kaja pld Roda-n 2 ásványvízzel és egy banánlével 27.5,-. Sort kisboltban hűtva már 0,6E, ásványvíz 1,5l 0,7E. Jah Kerkyra Lidl bankártyával fizethetsz, elég vacak bekanyarodni, Sidari felől a legszélső szervízút. A nagy bolt (falu széle) sem olcsóbb sztem Sidariban , mint a kis bolt az ősz bácsinál a falu közepén. Reggel fél kilenckor van friss kenyér 0,8E, kb 70dkg. Szeletelt csomagolt 1 E. Korfúból Sidariba ne a GPS-t kövesd mikor átmentél a nagy hegyen, hanem a táblákat. Jobb az út. Néhol görög betükkel van kiírva, de aki a szumma jelet ismeri, olvasható.
Kedves Csaba!
Köszönettel vettem válaszaidat, de lenne még kérdésem.
Macedóniában lehet-e bankkártyával fizetni az autópálya díjat?
Mennyit fizettél a kompért, autó, személy? Meglévő információim ellentmondóak, alku tárgya? Azt irtad, hogy a kis irodákban olcsóbb a fakultatív, mitől kicsi az iroda?
Válaszodat ezuton is köszönön: Ferenc