No, egy kicsi tájékoztató azoknak, akik most mennek Siradiba. Mi busszal mentünk 07.17-én és 07.26-án jöttünk. Évek óta a Grand visz minket egy csoportként Szabolcsból és mindig megelégedettséggel voltunk az utazást illetően. Fsz-es busszal utaztunk, a görög termelők demonstrációja miatt odafelé lezárták az autópálya egy részét, de így is 28 óra alatt letekertük az utat, pedig 1,5 órát 2000 méter fölötti hegyekben is jártunk ebédelni oda-vissza 1 órát megálltunk. A sofőrök oda Árvai János és Molnár Zsolt, vissza Bolega Zoltán és Horváth Zoltán voltak. Korrektek, talán eddig a legjobbak utat biztosították részünkre. Az út kellemes, zökkenőmentes volt. Oda határokon minimálisat vártunk, vissza Szerb-Magyar oldalon a szerbeknél 2 órát vártunk, összesen ezen a határon 2,5 óra alatt mentünk át. A kompnál oda azonnal tudtunk indulni, semmit nem vártunk, az út 1 óra 40 perc. Vissza 20 percet vártunk beszállást követően, majd az út ismét pontosan 1 óra 40 perc. A komp oda-vissza 16 euro/fő, ezt a buszon összeszedik oda, majd vissza. Mikor megérkeztünk Sidariba, nem volt túl meleg, pont kellemes volt a hőmérséklet 30 fok, előtte egy kicsi viharos szél miatt, a tenger hullámzott, a hínárokat, moszatokat a partra hozva, a tenger 24 fokos. Másnap kezdett melegedni a hőmérséklet és napról-napra melegedett az utolsó két napban már 43 fok volt a levegő, a tenger több helyen a part közelében 30 fok is, már szinte zavaróan meleg, de Sidariban nagyon lassan mélyülő, homokos a tenger. Varga Zsuzsa az érkezés napján 17 órakor tartotta az eligazítást 1,5 óra terjedelemben, igen részletesen, amiből mindent megtudott az ember. Zsuzsa az elején talán egy kicsit a keretek között tartva magát adta a szokásos kötelező protokollt, de hamar felvette a lazább garnitúránkhoz szükséges hangulatot, az utolsó estén, éjszakán már énekelve, táncolva koktéloztunk a Paradise bárban, igen jó hangulatban. Szerintem a legalaposabb idegenvezető, hatalmas tárgyi tudással, akivel eddig találkoztam. Voltunk szigettúrán, részletes idegenvezetéssel, szintén Zsuzsa vezetésével. Sok szép helyet láttunk, egy napnak megfelelt. Paleokastrica nagyon szép volt, de ott nem lehet rendesen fürödni, mert erősen 20 fok alatt van a tenger, csontig hatoló hideg, de a táj fantasztikus. Kurfu város nagyon tetszett, sok köze nem volt a görögökhöz, nem hiába 400 évig a velenceiek uralkodtak a szigeten. Amit nagyon ajánlok mindenkinek, hogy a naplementét nézze meg Sidaritól 2-3 km-re található Parouladesnél a szikla tetejéről, gyalog az alsó úton kb. 40 perc dinamikusan haladva. Ott hatalmas homokkő sziklák vannak, ami nagy falként tornyosul és a lábánál homokos tengerpart fut végig, egy napot megér itt fürdőzni. A nap egész délután süti a homoksziklákat és ezért este ontja a meleget, ezzel kellemes klímát teremtve. Ettől keletre található 10 percre Cape Captisz, szintén gyönyörű természeti látvány. Autóbérlés Sidariban 30-55 euroig terjed, a nagyobb 8 személyes 80 euro. Motor 20 euro. A főutcán sok bár, étterem van, mindenki fedezze fel magának. A szigeten a túrisrták 80%-a angol, de németek, olaszok, szlovákok, görög, magyar is megtalálható. Angolul mindenhol beszélnek, ezzel nem lehet gond. Órát senki ne vegyen, mindenhol bóvlit árulnak a Rolextől az Omegáig, mind ragasztott számlappal, Miyotako belsővel. Nem is értem hogyan hagyhatják a görög hatóságok. Amit még máshol nem láttam, de mindenképpen unikum és kitűnő kezdeményezésnek találok, hogy van egy magyar pár, akik kint élnek és igazi profi masszázzsal kedvezményes árakat biztosítanak a Grand utasai részére. Mi kétszer is igénybe vettük a masszázst és egészen különleges élményben volt részünk. Mobilon és személyesen is el lehet őket érni, mikor megérkezik a busz, már ott várják az utasokat és minden infót megadnak. Ha bármire szüksége lehet egy magyarnak, ők abban is segítenek. A legkönnyebben telon érhetőek el: Kustyán Orsy (Mobil Massage Service) 00 30 697 421 8230. A Nikos pool apartmanban voltunk, nagyon jó szállás, kellemes hüvős szobák, légkondi nem kell. Medence nagyon tiszta, a bár már nem működik. Itt szinte egész nap 09-20 óráig lehet strandolni azoknak, akik nem szeretik a sós tengert. Érdemes folyékony rovar riasztót vinni, mert nagyon kicsi szúnyogok vannak, csíkos a hátuk és igen aktívak. Figyelni kell a kaktusz legyekkel, mert amelyik fertőzött, azoktól felömlik a bőr és 3 napig ott is marad, a doki által felirt gyógyszer ellenére. Egyéb allergiás reakciókat nem okoz. Orvos és magyar asszisztencia két helyen is van Sidariban, két fogorvosi rendelő is található a sétáló utcán, baloldalon. Az asszisztens földrajz-angol tanár is egyébként. Az árak elég magasak, a központban lévő benzinkútnál van kettő bolt, ahol érdemes vásárolni. Sprite 0,33 l dobozos 6 db-os 2,86 euro, ez még megfizethető, de a főutcán kicsi boltokban 1 db. kerül 2,86 euroba. A szigeten minden megterem szinte, citrom, narancs, füge, banán + minden, ami felénk is. Összefoglalva csak a frissen operált nem érzi magát jól Korfun. A balesetmentes utazásért ismét köszönet az irodának és munkatársainak.