(+36 52) 448 348

Nyitvatartás: H.-P.: 8:30-17:00, Szo: 08:30-13:00

Top

Fórum - Nyaralás Korfu-Sidarin
Fórum bejegyzései

Biri Viktor Dátum: 2009-08-14 13:28:41
Tisztelt Tibor! Nagyon szépen köszönjük-KÖSZÖNÖM- AZ INFÓT!!! Pont ezekre gondoltam!!! smile Egy kérdés. strandok közül hova érdemesebb menni?
Kökény Tibor Dátum: 2009-08-10 18:53:32
Sziasztok! Gondoltam írok Nektek pár sort, hátha evvel tudok segíteni. Mi most értünk haza Korfuról 9-én, busszal vágtunk neki a nagy útnak. Szerencsére út közben nem volt semmi probléma, megálltunk 3-4 óránként, a határoknál is tényleg nagyon jól haladtunk, csupán fél órákat álltunk max. Meleg ruhát, melegítőt azért vigyetek a buszra, de Sidarin már nem lesz rá szükség:) Komp oda-vissza 16 Euro/fő. Odaérve a nagy parkoló a főutca mellett húzódik, onnan már Zsuzsi is segít megtalálni a szállásaitokat és mindenben segít, amiben tud. A lényegre térve... ... az árak ... fakultatív programok, amiket Zsuzsinál fizethettek be durván mind 30 Euro/fő Aqualand, Sziget-túra, Görög-est, Hajókirándulás valamint van 6 Euro/fő-ért Korfura közvetlen járat Sidariról. ... a közlekedés ... Robogóbérlés általában 15-20 Euro/nap, mi a 100ccm-seket 3 napra 50 Euroért kaptuk (3 naptól kedvezményes) Jim's Bikes a hely ahonnan béreltünk a főutcán jobb oldalon, angolul is beszélnek és megbízhatóak. Autót is tudtok bérelni, Matizokat és kisebb 4 személyeseket 20 Euro/naptól is kaphattok, de érdemes mihamarabb akár előre is foglalózni, és a biztosításról érdeklődni. Benzin 1,14-1,20 között mozog kúttól függően. Biciklit is tudtok bérelni, árat sajnos nem néztem. (Mintha 6 Euro/ nap rémelne.) ... élelmiszerek és éttermek... Paradise-ba szól a félpanzió, elégedett volt aki oda fizetett be. Mi önellátósként voltunk. Van a főút mellett egy San Remo nevű hely, mi szinte mindig ott ettünk. Árak: Gyros pita small 2 Euro, Gyros pita large 3,3 Euro (csak farkaséheseknek) smile Tálak és egyéb szendvicsek, Souflaki és Kebab 5-7 Euro között, nagyon kiadós adagokat adnak. 2 este mentünk el vacsorázni a Venezia étterembe, a pincérek nagyon jó fejek voltak, abszolút nem drága és nagyon finom ételeket készítettek. Tálak 5-7 Euro, pizzák 6-8 Euro között mozognak és valóban nagyon finomak és degeszre fogjátok magatokat enni.:) Sör Edelsteiner 0.5 L 4,8% 0.60 Euro, de a nagyobb Supermarket Marketo-ban ami Sidari elején van úgymond, ott 1 Euroért 1 liter sört is kaphatunk. Szeletelt kenyér 1.60 és 2 Euro között mozog. A kisebb Supermarketek 10-20 Centtel drágábbak amúgy termékenként, mint a 2 nagy Sidari szélén. Felvágottak, tejtermékek elég drágák. 10 deka felvágott, szalámi olyan 2-3 Euro között mozog, valamint a tej is 1,5 liter olyan 2 Euro ahogy emlékszem. Összességében tudtok jó áron élelmiszert találni, nem az evéssel lesztek elfoglalva, hanem hogy minél többet láthassatok Korfuból:) ... kirándulás, szórakozás ... Sissy kastély belépő 7 Euro a felnőtt és 5 a diák meg tanuló. Korfu városban a régi erőd belépője 4 Euro. Koktélok 2,5-5 Euro között mozognak. Napernyőt nyugággyal 7-8 Euro között bérelhettek. Tengerparton lehet Ringozni, Paraglide-olni, 20 Euro valamint 50 Euro-ért, valamint számos vízisportot kipróbálni. Nálunk a hét elején elég hideg volt a tenger, de meg lehetett vele barátkozni. Hirtelen ennyi jutott eszembe, remélem segítettem! Üdv és kellemes nyaralást a még most indulóknak!
Teleki Lászlo Dátum: 2009-08-08 12:45:02
Biri Viktor írta ekkor: 2009-08-03 10:05:55
Szia. Azután érdeklődnék,hogy picit részletesebb árlistát tudsz írni,vagy valaki tud küldeni az alapvető élelmiszerárakról... Vagy ki mit vásárolt, mit érdemes venni és hol... Melyik kis boltba érdemes bevásárolni! Hol érdemes ebédelni- vacsorázni stb... Autó és motor bérlése mellett kerékpár bérlésre van e lehetőség, és mennyiért? Előre is köszönöm....;-)) Csupán egy kérés, ha van aki 2009.augusztus 21 én indul , az kérem itt jelezze... Általában magányos farkas vagyok, szeretem egyedül bebarangolni a tájat,de kitudja mit hoz a sors...;-)))
Mi 14.-én indulunk Sidariba autóbusszal Debrecenből.Van még esetleg valaki aki ekkor indul?
Balázs Anikó Dátum: 2009-08-07 22:11:37
Nagy Brigitta írta ekkor: 2009-08-01 10:42:47
Szia! Mi is szept. 12-én érkezünk Korfura repülővel!:-)
NAGY BRIGITTÁNAK !!!!! Szia ! Mi is szeptember 12-én megyünk . Mivel mentek a reptérről Sidariba ? Ha gondolod akkor vegyük fel a kapcsolatot. [email protected] Szia Anikó
Erika Dátum: 2009-08-03 19:13:08
szia Zsuzsi! 08.29-én érkezünk... lenne egy kérdésem: a strandokon lehet bérelni napernyőt, vagy vinni kell? előre is köszi!