Sziasztok! Elsősorban azoktól kérdeznék, akik már utaztak egyénileg Korfura. Júliusban autóval megyünk, és a katalógusban feltüntetett komp díjak számomra nem egyértelműek. Egy autó, öt fő esetén 70€ az autónak, és személyenként még 20€? Tehát összesen oda-vissza 170€-t kell fizetni? Valamint azt is szeretném tudni, hogy egy két éves gyermeknek szükséges-e jegyet venni rá? A válaszokat előre is köszönöm! :-)
Kedves Amaranth! Igoumenitsából Korfu szigetét el lehet érni 2 féle útvonalon járó komphajókkal. Az egyik Korfu városba érkezik, a másik pedig a sziget Lefkimi kikötőjébe. Korfu városba a komphajó menetideje 90 perc, és óránként közlekedett Igoumenitsából. A jegyár a tavalyi szezonban egyirányba 10 euró/fő, a személyautó pedig 40 euróba került. Tavaly a kétéves gyermekre nem kellett fizetni, hogy ez idén miként változik az majd a nyári menetrend kiadáskor kiderül. A Lefkimibe tartó komphajó menetideje 55 perc, 8:00 - 11:00 - 13:00-15:00 - 16:30-18:00 - 21:00 -ig indultak Igoumenitsából. A jegyár a tavalyi szezonban egyirányba 6,50 euró/fő, a személyautó pedig 26,40 euróba került. Ezekhez az árakhoz azért érdemes hozzákalkulálni a pályadíjakat is egészen Igoumenitsá-ig. sok szeretettel várjuk Önt, és kedves családját Korfun!