Kedves Mindenki !Tudom az idei nyár még alig telt el de mi már a következőt tervezünk :) igazából az érdekelne megérné ha vacsira befizetnénk ? milyen árban vannak az éttermi árak az ideiek érdekelnének példák stb .Két fakultatívon gondolkodunk kalózhajós, görög est erről is írhatna aki volt idén . Vissza olvasva a kinti idegen vezetőről mi a vélemény ? mint ha kicsit negatív lenne ? Válaszokat előre is köszönöm .Üdv :Szilvia
Kedves Szilvia! Szerintem Korfu jó választás….Mi augusztus közepén voltunk Sidariban a férjemmel, vacsorát kértünk, amelyet a Paradise étteremben fogyasztottunk el. A vacsora nagyon ízletes és változatos, a grandos honlapon lévő menüs ételeket szolgálták fel, egy esetben a napi menüt megcserélték a kiírthoz képest, de ez nem jelentett problémát. Ami külön tetszett, hogy este 19.00 -23.00 óra között tetszőleges időpontban mehettünk vacsorázni, így nem kellett a programjainkat a vacsora időpontjához igazítani. (Parálián a Hotel Európában minden este 18:30-kor mehettünk vacsorázni) Az éttermi átlagárak 7-12 euró között mozogtak. Általánosságban elmondható, hogy nem olcsók a kinti árak az itthoniakhoz képest. (hús, tejtermék, édességek stb.) Mi a BBQ-hajó, és a szigettúra fakultatív kirándulásokon vettünk részt. Mindkét kiránduláson a kinti idegenvezetők közül Ágotával kirándultunk. A BBQ kirándulás alkalmával a sziget legszebb öblei mellett hajóztunk el, megkerültük a Caparelli szigetet, megmártóztunk a kristálytiszta tengerben egy csak a tenger felől megközelíthető partszakaszon, majd kikötöttünk Kalamakin, ahol elfogyasztottuk a bőséges, és nagyon finom ebédünket, borozgattunk, fagyiztunk, úsztunk, napoztunk és gyönyörködtünk a meseszép tájban, majd délután visszahajóztunk Kassiópi kis kikötőjébe. A hajóút során Ágota folyamatosan ismertette velünk a látnivalókat, érdekes történeteket mesélt a szigetről, és lakóiról. Szigettúra: ezt nem szabad kihagyni, mert meseszép látványban lesz részed, megismerheted a látottakon keresztül a sziget történelmét, „kis Velencét”, a gyönyörű partokat, a korok itt felejtett emlékei által mi a szigetet a szívünkbe zártuk. Minden görög utunk előtt előre olvasok, hogy tudjam, mit érdemes meglátogatni, és ezek alapján döntünk a nyaralásunk helyszínéről. Sokat olvastam Korfuról, Ágota az egész napos 12 órát felölelő buszos kirándulás alatt rengeteg számomra új információval, érdekességgel, „korfu-i” (csak erre a szigetre jellemző) hagyományok megismertetésével gazdagította az eddig általam olvasottakat, amiért külön köszönet neki érte! Szeptember közepén az elmesélt élményeinknek köszönhetően a gyermekeink is Sidariban nyaraltak. A hazaindulás előtt néhány perccel 3 fő jelezte az autóbuszon, hogy nem találják a személyi igazolványukat, ennek hiányában nem lehetséges a hazautazás. A sofőr emlékezett, hogy a keddi visszautazó turnus utasai közül valaki talált 3 személyi igazolványt, és azokat leadta a debreceni irodában. Ágota felhívta az irodát, ahol megerősítették, hogy megvannak az okmányok, és a hétfőn induló grandos busz leviszi majd az okmányokat az utasoknak Paráliára. (az esik legközelebb a határhoz) A határ előtti fizetőkapunál éjjel taxi várta őket, ezzel utaztak tovább Paráliára, majd kedden onnan haza Magyarországra. Mindez a szervezés 5 perc alatt lezajlott. Úgy gondolom, hogy talpraesettségből, emberi hozzáállásból, szervezésből minden hibátlan volt. Van egy igaz mondás: ismeretlenül senkit ne ítélj, hogy ne ítéltess!!! Mi jövőre is Korfut választjuk, visszatérünk oda, mert vannak még olyan szépségei a szigetnek, amelyeknek a felfedezésére kevés volt ez az egy hét. Kívánom, hogy érezzétek magatokat jól, jó tervezgetést és kellemes nyaralást! Üdvözlettel: Anita