Az idegenvezetőtől kérdezném, hogy milyen az időjárás szeptember hónap végén? Remélem évek óta ott vagy és nagyjából tudsz tanácsot adni, megéri elmenni még 09/26-tól nyaralni? Napos még az idő? Meleg van? A tenger még fürdésre alkalmas? Mert ha nem éri már meg nyaralni elmenni idén akkor átteszem jövőre. Tegnap jöttünk haza Kefaloniáról, őrült meleg van ott még, de ugye délebre van, oda egész hónapra jó időt írt, de nézem az előrejelzéseket és Korfura 23-24 fok, az még belefér nyaralni? Aki esetleg volt már októberben nyaralni Korfun az is írhatna :) Mert kedves idegenvezető a válaszaid figyelembe vételével fogom lefoglalni az utat a héten :)
Köszönöm Móni
Kedves Mónika! Azt, hogy szeptember 26 és október 4között milyen idő várható, előre megmondani nem lehet, sem ide Korfura sem pedig Görögország más területére sem. Ez a nyár sokkal változékonyabb volt, mint az előtte levő évek nyara, nem volt annyira meleg, és eső is esett egy-egy napra júliusban, és augusztusban is, ami az itt lakók szerint nagyon ritkán fordul elő. A múlt héten kedden esett, utána szép idő volt. A mostani előrejelzések szerint valóban 23-24 fokot mutat, de ez is naponta változik. Szeptember végére milyen idő lesz, azt jelen pillantaban nehéz megjósolni a tenger vizének hőmérséklete is lassan majd elkezd csökkenni, és Valóban Kefalónia délebbre van, és most érkeztetek haza, így az időjárás ebben a periódusban ott is változhat... A mai napon szeles idő van, a tenger hullámzik de nagyon kellemes idő van, lehet fürödni, de esténként az esti sétához már szükség van egy vékonyabb pulóverre. A döntés mindezek figyelembevételével a Te kezedben van. Szeretettel várunk Korfun!