(+36 52) 448 348

Nyitvatartás: H.-P.: 8:30-17:00, Szo: 08:30-13:00

Top

Fórum - Nyaralás Korfu-Sidarin
Fórum bejegyzései

Busai Anikó Dátum: 2014-09-09 21:08:32
Szia Márk! Mindenképp írok, de ha kérdeztek is szívesen válaszolok. Az autót az alábbi cégtől béreltük. Szerintem jó áraik vannak, és amit kaptunk autót is megbízhatónak bizonyult. http://corfucarhttp://corfucars4hire.com/s4hire.com/ Először nem is nagyon hittünk benne, hogy megkapjuk, mert csak egy automata visszaigazolást kaptunk a bérlésről, de félórás késéssel hozták az autót. Egyszer tankoltunk fullra (60 euróért) és abból három napot mentünk 299 km-t. Sajnos a negyedik nap zuhogott az eső, úgyhogy a kocsi állt az udvaron. A Louvrosról nekem is az a véleményem, ami Olivérnek, hogy nagyon zajos volt az utcai része. Nagyon zavaró az a nagy forgalom, dehát egész Sidari zajos. Tényleg egy bulifalu az egész. De azért élveztem az egész nyaralást, most sem csalódtam Görögországban.
Juhász Márk Dátum: 2014-09-09 19:02:17
Busai Anikó írta ekkor: 2014-09-08 23:16:12
Sziasztok. Tegnap este megjöttünk Sidariból. Kb. 28 órát utaztunk, mert sajnos egyik busszal valami gond volt és vissza kellett fordulnia minden Grandos busznak, aki elérhető volt. Pár embert minden buszra áthelyeztek, nem tudom a többi ottmaradt mikor tudott újra elindulni? Amikor mi eljöttünk, már ott volt a szervizautó. Az út problémamentes volt. Kifelé kb. félórákat vártunk a határokon, talán a magyaron vártuk a legtöbbet ha jól emlékszem kb. 2 órát. Visszafelé szinte sehol nem kellett csak pár percet várni. Most az a legújabb, hogy a magyar határon és kifelé talán a macedón határon le kellett szállnunk a buszról és gyalog átmenni a határon, úgy nézték a személyit és az útlevelet. Ezt én még csak most tapasztaltam. De legalább sétáltunk egyet. A kompokat is mindig pontosan elértük, sőt kifelé még vártunk is ott is kb. 2 órát. Szállásunk a Louvrosban volt, elfogadható állapotú apartman, bár kicsit utána kellett takarítanom, és a bútorok sem a legújabbak, legalábbis a mi szobánkban, de ez nem volt gond. A füstriasztónk szólalt meg kétszer is a párától, mert teát főztem, de utána párom kivette az elemet belőle és később már nem csináltunk műsort a többieknek. Sajnos az idő viccelt meg minket, mert elég sokszor volt felhős az ég, sőt hatalmas záporokat is kaptunk párszor, ami miatt lehűlt a medence és a tenger vize is, de amikor kisütött a nap, akkor bepótolt mindent. REngeteg szivárványt láttunk épp a napos, esős idő miatt. a fakultatívokról nem tudok írni, mert mi autót béreltünk négy napra még itthonról a neten. Hozták is időre pontosan a szálláshoz, egy Fiat Punto volt, végig jól ment semmi gond nem volt vele. 124 euró volt a négy napra. Meg voltunk elégedve. Egy napra robogót is béreltünk, az 18 euró volt. Átmentünk vele a Sunset Beachre, a Drastis fokhoz, Rodába és még Afionasba is át akartunk, de eltévedtünk, úgyhogy később inkább autóval kerestük meg. Aztán este visszamentünk megnézni a naplementét is, azt nagyon ajánlom mindenkinek, életre szóló élmény, annyira gyönyörű. Összességében nagyon jó nyaralás volt, bár már harmadszorra nyaraltunk Korfun, még mindig találtunk új látnivalót is, visszamentünk régebben látottt helyekre is, de még mindig maradt olyan rész, amit szívesen megnéznék, talán majd legközelebb. Köszönöm a Grand Toursnak, hogy lehetővé tette ezt a nyaralást, és hogy biztonságosan hazaszállítottak minket. Ha valami még eszembe jut megírom. Szép üdülést még, aki most indul, kívánom, hogy ne lássanak szivárványt!! smile
Köszi a friss beszámolót, ha valami eszedbe jut még, mindenképpen írd meg! Addig is egy kérdés: melyik cégtől béreltetek autót?
Olivér Dátum: 2014-09-09 11:34:31
Sólya Nándor írta ekkor: 2014-09-07 19:33:05
Szia Olivér!Csak miattad írok....mert a Sofoklis apartmannról kérdeztél.Szerintem jó kis apartmann.A tisztasággal nem volt gondunk nekünk.Melegvíz mindíg volt...a tulaj tényleg rendes...szemetet 2 naponta kivitték és megkérdezték,hogy minden rendben van-e...van-e valamire szükségünk?Közel van hozzá a Canal'.....a 3 kismalac taverna és van mellette a supermarlet is....de a 3 kismalac utcájában is van a Sofoklistól 150m-re.Annyi volt talán vele a gond,hogy egy kicsit hangos amiatt,hogy a legtöbb motoros ott húzatta ki estétől hajnalig a motorját...de hát ez is a nyaralás része volt.....engem nem zavart.Az emeleti szoba volt a mienk az 5-ős.Onnan szép kilátás nyílt a tengerre az erkélyről......reggelizni...vagy este egy kellemeset beszélgetni egy üveg megybor mellett nagyon szuper volt.Ajánlani tudom neked nagyon......szerintem a legjobb helyen van.....mert közel a tenger...tengerre néző kilátás....közel a supermarket,közel a központ és az éttermek....de ez megint csak egyénfüggő......nekünk nagyon bejött....Lehet jövőre újra próbáljuk????????????? smile smile smile Tudod milyen vagyok?Amit megírok az úgy is van....Üdv:Nándi smile
Szia Nándi! Kösz, hogy megtisztelsz válaszoddal! :) Hát ha visszatérek majd egyszer, akkor szerintem meg van az aprtman melyikben megyek így már... Hiszek neked! Louvros mindentől távol volt, de az út előttünk ment el, úgyhogy a motorzúgásból ott sem volt hiány éjjelente. Meg mi a főúthoz közelebbi apartmanjában voltunk, az erkélyünk a főútra nézett. Csak nehogy úgy járjak majd vele, mint idén a Mariellával, hogy annyira jónak tűnt, hogy össze sem jött. smile smile Korfura is vissza akarok térni mindenképp, de nagyon beleültették a fülembe Erikáék ( Louvrusos szomszédaink Bajáról :D ) a bogarat Kefalóniával kapcsolatban. Ők is elég sok helyen voltak már Kefalónia,Zakynthos,Sarti, Korfu stb. De hát persze ez még a jövő kérdése lesz-e miből és lesz-e kivel menni? Remélem lesz! smile
Busai Anikó Dátum: 2014-09-08 23:16:12
Sziasztok. Tegnap este megjöttünk Sidariból. Kb. 28 órát utaztunk, mert sajnos egyik busszal valami gond volt és vissza kellett fordulnia minden Grandos busznak, aki elérhető volt. Pár embert minden buszra áthelyeztek, nem tudom a többi ottmaradt mikor tudott újra elindulni? Amikor mi eljöttünk, már ott volt a szervizautó. Az út problémamentes volt. Kifelé kb. félórákat vártunk a határokon, talán a magyaron vártuk a legtöbbet ha jól emlékszem kb. 2 órát. Visszafelé szinte sehol nem kellett csak pár percet várni. Most az a legújabb, hogy a magyar határon és kifelé talán a macedón határon le kellett szállnunk a buszról és gyalog átmenni a határon, úgy nézték a személyit és az útlevelet. Ezt én még csak most tapasztaltam. De legalább sétáltunk egyet. A kompokat is mindig pontosan elértük, sőt kifelé még vártunk is ott is kb. 2 órát. Szállásunk a Louvrosban volt, elfogadható állapotú apartman, bár kicsit utána kellett takarítanom, és a bútorok sem a legújabbak, legalábbis a mi szobánkban, de ez nem volt gond. A füstriasztónk szólalt meg kétszer is a párától, mert teát főztem, de utána párom kivette az elemet belőle és később már nem csináltunk műsort a többieknek. Sajnos az idő viccelt meg minket, mert elég sokszor volt felhős az ég, sőt hatalmas záporokat is kaptunk párszor, ami miatt lehűlt a medence és a tenger vize is, de amikor kisütött a nap, akkor bepótolt mindent. REngeteg szivárványt láttunk épp a napos, esős idő miatt. a fakultatívokról nem tudok írni, mert mi autót béreltünk négy napra még itthonról a neten. Hozták is időre pontosan a szálláshoz, egy Fiat Punto volt, végig jól ment semmi gond nem volt vele. 124 euró volt a négy napra. Meg voltunk elégedve. Egy napra robogót is béreltünk, az 18 euró volt. Átmentünk vele a Sunset Beachre, a Drastis fokhoz, Rodába és még Afionasba is át akartunk, de eltévedtünk, úgyhogy később inkább autóval kerestük meg. Aztán este visszamentünk megnézni a naplementét is, azt nagyon ajánlom mindenkinek, életre szóló élmény, annyira gyönyörű. Összességében nagyon jó nyaralás volt, bár már harmadszorra nyaraltunk Korfun, még mindig találtunk új látnivalót is, visszamentünk régebben látottt helyekre is, de még mindig maradt olyan rész, amit szívesen megnéznék, talán majd legközelebb. Köszönöm a Grand Toursnak, hogy lehetővé tette ezt a nyaralást, és hogy biztonságosan hazaszállítottak minket. Ha valami még eszembe jut megírom. Szép üdülést még, aki most indul, kívánom, hogy ne lássanak szivárványt!! smile
Sólya Nándor Dátum: 2014-09-07 19:33:05
Olivér írta ekkor: 2014-09-07 17:57:55
Kösz, hogy megosztottad! Megcsekkoltam őket! :D Jó kis kaják voltak... smile
Szia Olivér!Csak miattad írok....mert a Sofoklis apartmannról kérdeztél.Szerintem jó kis apartmann.A tisztasággal nem volt gondunk nekünk.Melegvíz mindíg volt...a tulaj tényleg rendes...szemetet 2 naponta kivitték és megkérdezték,hogy minden rendben van-e...van-e valamire szükségünk?Közel van hozzá a Canal'.....a 3 kismalac taverna és van mellette a supermarlet is....de a 3 kismalac utcájában is van a Sofoklistól 150m-re.Annyi volt talán vele a gond,hogy egy kicsit hangos amiatt,hogy a legtöbb motoros ott húzatta ki estétől hajnalig a motorját...de hát ez is a nyaralás része volt.....engem nem zavart.Az emeleti szoba volt a mienk az 5-ős.Onnan szép kilátás nyílt a tengerre az erkélyről......reggelizni...vagy este egy kellemeset beszélgetni egy üveg megybor mellett nagyon szuper volt.Ajánlani tudom neked nagyon......szerintem a legjobb helyen van.....mert közel a tenger...tengerre néző kilátás....közel a supermarket,közel a központ és az éttermek....de ez megint csak egyénfüggő......nekünk nagyon bejött....Lehet jövőre újra próbáljuk????????????? smile smile smile Tudod milyen vagyok?Amit megírok az úgy is van....Üdv:Nándi smile