Sziasztok. Tegnap este megjöttünk Sidariból. Kb. 28 órát utaztunk, mert sajnos egyik busszal valami gond volt és vissza kellett fordulnia minden Grandos busznak, aki elérhető volt. Pár embert minden buszra áthelyeztek, nem tudom a többi ottmaradt mikor tudott újra elindulni? Amikor mi eljöttünk, már ott volt a szervizautó. Az út problémamentes volt. Kifelé kb. félórákat vártunk a határokon, talán a magyaron vártuk a legtöbbet ha jól emlékszem kb. 2 órát. Visszafelé szinte sehol nem kellett csak pár percet várni. Most az a legújabb, hogy a magyar határon és kifelé talán a macedón határon le kellett szállnunk a buszról és gyalog átmenni a határon, úgy nézték a személyit és az útlevelet. Ezt én még csak most tapasztaltam. De legalább sétáltunk egyet. A kompokat is mindig pontosan elértük, sőt kifelé még vártunk is ott is kb. 2 órát. Szállásunk a Louvrosban volt, elfogadható állapotú apartman, bár kicsit utána kellett takarítanom, és a bútorok sem a legújabbak, legalábbis a mi szobánkban, de ez nem volt gond. A füstriasztónk szólalt meg kétszer is a párától, mert teát főztem, de utána párom kivette az elemet belőle és később már nem csináltunk műsort a többieknek. Sajnos az idő viccelt meg minket, mert elég sokszor volt felhős az ég, sőt hatalmas záporokat is kaptunk párszor, ami miatt lehűlt a medence és a tenger vize is, de amikor kisütött a nap, akkor bepótolt mindent. REngeteg szivárványt láttunk épp a napos, esős idő miatt. a fakultatívokról nem tudok írni, mert mi autót béreltünk négy napra még itthonról a neten. Hozták is időre pontosan a szálláshoz, egy Fiat Punto volt, végig jól ment semmi gond nem volt vele. 124 euró volt a négy napra. Meg voltunk elégedve. Egy napra robogót is béreltünk, az 18 euró volt. Átmentünk vele a Sunset Beachre, a Drastis fokhoz, Rodába és még Afionasba is át akartunk, de eltévedtünk, úgyhogy később inkább autóval kerestük meg. Aztán este visszamentünk megnézni a naplementét is, azt nagyon ajánlom mindenkinek, életre szóló élmény, annyira gyönyörű. Összességében nagyon jó nyaralás volt, bár már harmadszorra nyaraltunk Korfun, még mindig találtunk új látnivalót is, visszamentünk régebben látottt helyekre is, de még mindig maradt olyan rész, amit szívesen megnéznék, talán majd legközelebb. Köszönöm a Grand Toursnak, hogy lehetővé tette ezt a nyaralást, és hogy biztonságosan hazaszállítottak minket. Ha valami még eszembe jut megírom. Szép üdülést még, aki most indul, kívánom, hogy ne lássanak szivárványt!!