(+36 52) 448 348

Nyitvatartás: H.-P.: 8:30-17:00, Szo: 08:30-13:00

Top

Fórum - Nyaralás Costa Bravara-án
Fórum bejegyzései

Bedő Szabina Dátum: 2014-01-16 09:27:12
Grand Józsi írta ekkor: 2014-01-15 17:43:57
Kedves Szabina! Örülök, hogy Spanyolországot választották nyaralásuk színhelyéül. Itt nem kell ilyen dolgoktól tartani, mint Görögországban. Igaz, elszoktam mondani: ha valakinek érzékeny a gyomra, akkor ne igyon csapvizet, de már lassan 9 éve én is azt iszom és még soha nem történt semmi baj velem. Mindenképpen javaslom Önöknek, ha Tossába jönnek, hogy váltsák ki itthon ingyenesen a három évre szóló szürke nemzetközi TB-kártyát, mert ha bármi történik Önökkel, akkor rögtön ezt kérik. Persze kössenek biztosítást is! A stadionlátogatás a „zenélő” szökőkúttal eddig mindig csütörtökön volt, de a programváltoztatás jogát a spanyolok is fenntartják. Ilyenkor a busz délután 13:00 órakor indul Tossából. Ha megérkeznek, akkor az önálló stadionlátogatásra lesz 2,5-3 órájuk (múzeum, öltözők, lelátó, sajtószoba stb …) illetve ha marad idejük, akkor el lehet menni az ajándékboltba is, de jelzem, hogy ott minden aranyárban vehető meg. Egy mez pl. 80-100 euró!!! A stadionlátogatás után – ha marad idő - a busz elviszi Önöket Barcelona központjába, ahol kapnak 1-1,5 óra szabadidőt. A szabad idő után a busz tovább viszi Önöket a „zenélő” szökőkúthoz, ami este 9-kor kezdődik. Ez egy felejthetetlen élmény, hiszen a szökőkút különböző színekben és különböző zenére működik. Este 10-ig maradunk ott és utána indulunk vissza a szállásra, ahová az érkezés kb. éjfélkor. Az elmúlt szezonban erre a programra a felnőtt ár 54 euró volt, de ebben már benne vannak a belépők is. Tossában a legolcsóbb bolt a Maxi Día, ami kb. 7 percre van a szállástól gyalog. Meg merem kockáztatni, hogy olcsóbbak az élelmiszerárak, mint nálunk, kivéve a húst és a kenyeret. Egy kg hús kb. 8-10 euró, egy kg kenyér pedig 1.50 euró. Ha bármi másban segíthetek, csak nyugodtan írjon! Maradok tisztelettel: Grandjózsi!
Köszönöm a gyors választ!:)
Grand Józsi Dátum: 2014-01-15 17:43:57
Bedő Szabina írta ekkor: 2014-01-15 12:29:29
Kedves GrandJózsi! Tavalyi görögországi utunk után idén spanyolorszára esett a választásunk, és ezzel kapcsolatban lenne néhány kérdésem. Tavaly sajnos csak ott szembesítettek minket néhány információval, ( pl.: a csapvíz nem iható, a régi csatornázási rendszer miatt a wc-papírt külön kell gyűjteni...) Spanyolországban van-e ilyen dolog amiről érdemes tudni? Fakultativ programokkal kapocslatban.. Lejebb olvastam, hogy van olyan fakultativ program amelyben Barcelonai stadion látogatás és a zenélő szökőkút szerepel a kérdésem az lenne hogy ez mennyibe kerül és hogy van e szabadidő a program során? Önnellátásban gondolkodunk ezért a következő kérdésem az lenne hogy magyarországhoz képest az árak milyenek? Hol érdemes vásárolni kisebb boltokban vagy inkább a nagyobb áruházakban? Válaszát előre is köszönöm!:) Szabina
Kedves Szabina! Örülök, hogy Spanyolországot választották nyaralásuk színhelyéül. Itt nem kell ilyen dolgoktól tartani, mint Görögországban. Igaz, elszoktam mondani: ha valakinek érzékeny a gyomra, akkor ne igyon csapvizet, de már lassan 9 éve én is azt iszom és még soha nem történt semmi baj velem. Mindenképpen javaslom Önöknek, ha Tossába jönnek, hogy váltsák ki itthon ingyenesen a három évre szóló szürke nemzetközi TB-kártyát, mert ha bármi történik Önökkel, akkor rögtön ezt kérik. Persze kössenek biztosítást is! A stadionlátogatás a „zenélő” szökőkúttal eddig mindig csütörtökön volt, de a programváltoztatás jogát a spanyolok is fenntartják. Ilyenkor a busz délután 13:00 órakor indul Tossából. Ha megérkeznek, akkor az önálló stadionlátogatásra lesz 2,5-3 órájuk (múzeum, öltözők, lelátó, sajtószoba stb …) illetve ha marad idejük, akkor el lehet menni az ajándékboltba is, de jelzem, hogy ott minden aranyárban vehető meg. Egy mez pl. 80-100 euró!!! A stadionlátogatás után – ha marad idő - a busz elviszi Önöket Barcelona központjába, ahol kapnak 1-1,5 óra szabadidőt. A szabad idő után a busz tovább viszi Önöket a „zenélő” szökőkúthoz, ami este 9-kor kezdődik. Ez egy felejthetetlen élmény, hiszen a szökőkút különböző színekben és különböző zenére működik. Este 10-ig maradunk ott és utána indulunk vissza a szállásra, ahová az érkezés kb. éjfélkor. Az elmúlt szezonban erre a programra a felnőtt ár 54 euró volt, de ebben már benne vannak a belépők is. Tossában a legolcsóbb bolt a Maxi Día, ami kb. 7 percre van a szállástól gyalog. Meg merem kockáztatni, hogy olcsóbbak az élelmiszerárak, mint nálunk, kivéve a húst és a kenyeret. Egy kg hús kb. 8-10 euró, egy kg kenyér pedig 1.50 euró. Ha bármi másban segíthetek, csak nyugodtan írjon! Maradok tisztelettel: Grandjózsi!
Bedő Szabina Dátum: 2014-01-15 12:29:29
Kedves GrandJózsi! Tavalyi görögországi utunk után idén spanyolorszára esett a választásunk, és ezzel kapcsolatban lenne néhány kérdésem. Tavaly sajnos csak ott szembesítettek minket néhány információval, ( pl.: a csapvíz nem iható, a régi csatornázási rendszer miatt a wc-papírt külön kell gyűjteni...) Spanyolországban van-e ilyen dolog amiről érdemes tudni? Fakultativ programokkal kapocslatban.. Lejebb olvastam, hogy van olyan fakultativ program amelyben Barcelonai stadion látogatás és a zenélő szökőkút szerepel a kérdésem az lenne hogy ez mennyibe kerül és hogy van e szabadidő a program során? Önnellátásban gondolkodunk ezért a következő kérdésem az lenne hogy magyarországhoz képest az árak milyenek? Hol érdemes vásárolni kisebb boltokban vagy inkább a nagyobb áruházakban? Válaszát előre is köszönöm!:) Szabina
Farkas Róbertné Dátum: 2014-01-08 16:57:58
Kedves GrandJózsi! Köszönöm a gyors választ!Üdvözlettel:Kriszti
Grand Józsi Dátum: 2014-01-07 16:45:45
Farkas Róbertné írta ekkor: 2014-01-05 19:36:25
Kedves GrandJózsi! Érdeklődnék,hogy Marlgrat dr Mar-ban a Hote Reymarnal,ha valaki kéri a teljes ellátást az mit jelent?Akkor az italok is bent vannak?Vagy csak plusz az ebéd?Még egy kérdésem lenne,a fakultatív kirándulások teljes listája szerepel az oldalon?Válaszát előre köszönöm!Üdvözlettel:Kriszti
Kedves Krisztina! A teljes panzió a reggelit, az ebédet és a vacsorát jelenti, amiben az italfogyasztás nincs benne. A fakultatív kirándulások szinte teljes listája szerepel a Grand Tours honlapján, csupán egy-két kirándulás nem, többek között pl. a barcelonai stadion látogatás (Nou Camp) az esti kivilágított "zenélő szökőkúttal", de erről a helyszínen Tossában mindig tájékoztatom a kedves utasokat, mivel én ott vagyok telepített idegenvezető. Ha Ön Malgrat-ba szeretne nyaralni, akkor az Ön idegenvezetője más lesz, de ő is mindenben a rendelkezésére fog állni és tájékoztatja Önöket a lehetőségekről. Ha bármi másban tudok segíteni és kérdése van, csak nyugodtan írjon! Maradok tisztelettel: Grandjózsi!