Kedves Fórumozók! Idén úgy néz ki Tossára megyünk a párommal, úgyhogy a hellyel kapcsolatban lenne néhány kérdésem. Milyen a tenger? Lassan mélyül, hirtelen mélyül? Milyenek a bevásárlási lehetőségek (szupermarket, boltok, pékség stb.) Hol érdemes vásárolni? Magyarországhoz képest milyenek az élelmiszerárak? Melyik étteremet érdemes meglátogatni, annak árai? Barcelonába is szeretnénk menni saját szervezéssel, ezért kérdezném, hogy van-e közvetlen busz vagy vonat, illetve kb. mennyibe kerül? Elnézést a sok kérdésért, de most megyünk elöször Spanyolországba és nekünk még minden új a hellyel kapcsolatban... Az építő, segítőkész válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!
Kedves Ferenc!
Mi pár éve voltunk a Costa Bravan de örök élmény marad. Barcelona csodás! A tenger elég hullámzó, és gyorsan mélyül, hiszen a Costa Brava vad partot jelent. Mi junius 20 körül voltunk, (24.e ünnep, minden zárva )akkor még elég hideg volt a viz kevesen fürödtek. De azért unatkozni nem lehet. A szállásunk Blanesben volt ahol érdemes megnézni a botanikus kertet, ahova kisvonattal is fel lehet menni, de gyalog sincs messze a kikötótól. Menetrendszerint járnak a hajók, minden kikötőben megállnak . Barcelonába busz is megy, de nekünk nagyon tetszett a tengerparton végig futó vonat, ami Barcelona központjába visz. Az ottani nagy áruházból csodás a kilátás a kikötőre. Onnan nem messze van a Rambla és a végén kb. 1 km pedig a tengeri akvárium mozgó járdával. A Ramblánál van a piac is. A buszpályaudvarról indul Monserrátra a busz oda egyénileg is lehet menni, mi fakultativ voltunk és nem érdemes kihagyni. A delfin bemutató a csúszdapark a gyerekeknek is nagy élmény volt. A mostani árakat nem tudom, de drágább mint Görögország. Jó nyaralást kiváno! Vargáné