Kedves József!
Érdeklődni szeretnék, hogy a Barcelona, az Andora miniállam (ez a program létezik-e még - mert a neten nem szerepel, de a katalógusban láttam) , ill. a botanikus kertes program általában melyik napon szokott lenni, és hogy mennyit kell ezeknél gyalogolni, vagy kikerülhető-e a hosszas gyaloglás (pl. ha valaki nem járja be az egész botanikus kertet...): (Sajnos a párom súlyosan mozgáskorlátozott, de az akaratereje hihetetlen, és mindig Spanyolországba vágyott - amire képesek vagyunk, azt nem szeretnénk kihagyni, szeretnénk minél több mindent látni, de olyanba nem akarom belehajszolni, ami "sok" neki...)
Köszönettel:
Anasztázia
Kedves Anasztázia!
A Barcelona-i és az Andorra-i programok is léteznek. Remélem kellő jelentkező esetén el is indul, de eddig szinte mindig sikerült elindítani mindkét kirándulást. A Barcelona-i programban benne van a Montserrat-i bencés apátság látogatása is. Itt csak a parkolóból kell felsétálni a templomig (kb. 500 m), de lehetőség van kis ingyen vonattal is felmenni és visszajönni. Barcelonában szintén nem kell sokat gyalogolni, mert a busz hoz-visz bennünket. Kivéve a sétáló utcában (Rambla- 1200 m, mert ott kb. 1 órás szabad program van. A botanikus kertbe pénteki napon szoktunk menni. Reggel a szállásról kell kijutni a hajóállomásra. Az út kb. 50 perc hajóval! Ha megérkezünk Blanes-ba, onnan gyalogosan kell eljutnunk a kis vonatig (kb. 5 perc), ami felvisz bennünket a botanikus kertig. A kertben Önök osztják be az idejüket! A lényeg, hogy a hajó indulásáig visszaérjenek! Ennek függvényében legyenek szívesek mérlegelni! Maradok tisztelettel: Grandjózsi!