Kedves József!
Köszönöm a választ. Most már csak az Andorra programról szeretnék kicsit többet tudni (többek között azt, hogy mennyi a gyalogolnivaló), ill. a hajóállomás milyen messze van a szállástól (SOL 2 apartman)? A delfináriumba egyénileg megy, aki akar, vagy az is szervezett?
Köszönettel:
Anasztázia
Kedves Anasztázia!
Az andorrai programról tudnia kell, hogy nem mindig jön össze, de az esetek nagy többségében igen. Minden alkalommal megpróbáljuk megoldani, hogy magyar nyelvű idegenvezető kísérje a csoportot, de az is előfordulhat, hogy csak oroszokkal együtt tudjuk elindítani a kirándulást és ebben az esetben nem tudjuk garantálni a magyar idegenvezetést. Orosz nyelven minden héten indulnak buszok, mert annyi orosz jelentkezik erre a programra. Nagyon sok magyar vendég választotta már ezt a megoldást, mert különben nem tudtak volna eljutni Andorrába, de eddig mindenki kellemes élményekkel tért haza. Ha én kísérem a csoportot, akkor érkezésünk után a busz leáll a parkolóba és innen gyalogosan megyünk fel az óvárosba, ahol Európa legkisebb parlamentje is található. Ez kb. 20 perces séta. Az oroszok nem hiszem, hogy ide felmennek, hiszen nekik a vásárlás az elsődleges. Miután megnéztük ezt a környéket, akkor mindenkit lekísérek a városba és saját maga osztja be az idejét a busz indulásáig. Ez egész napos program, ami azt jelenti, hogy este későn érünk vissza. A hajóállomás a szállástól Tossában kb. 8 percre van gyalog. A Delfináriumba nem megyünk szervezetten, mert mindenkinek más nap jó, így szinte lehetetlen kijelölni egy fix napot. Természetesen vannak kirándulások, amelyek naphoz vannak kötve, de a Delfinárium pont nem ilyen. Természetesen mindenben segítek és a véleményem az, ha még ilyet nem láttak, akkor nem szabad kihagyni ezt a programot sem, mert maradandó élményben lesz részük. Tossából tőlünk reggel indul a busz a buszállomásról, ami ott van a szállás mellett 30 méterre és este 6-kor indul vissza. Ez szintén egész napos program, mert különféle állat-show-kat nézhetnek meg valamint strandolási lehetőség is van. Ha bármi másban tudok segíteni, csak nyugodtan írjon! Maradok tisztelettel! Grandjózsi!