Fórum - Nyaralás Porecsen
Fórum bejegyzései

Nagy Katalin Dátum: 2008-07-17 19:23:02
Forgács Anita írta ekkor: 2008-07-15 19:05:22
Sziasztok! Szeptember elején utazunk négyen a Grandtours-on keresztül Porecs-ra. Szeretném megkérdezni attól, aki utazott már ide, hogy a "fish picnic" fakultatív programra szerintetek érdemes e befizetni, tetszett e nektek? Továbbá szívesen fogadok hasznos infokat azzal kapcsolatban, hogy hol vannak kedvező árfekvésű szupermarketek Porecs-on, a Lanterna-ról gyakran járnak e buszok a belvárosba stb.. Légyszi írjatok néhány sort! Nagyon köszönöm: foran
Szia Anita! Én múlt héten voltam egy hétig Porecsen!A Fisc Picnic fakultatív programot szerintem ne hagyjátok ki, nekünk örök emlék marad (a többi ott töltött nappal együtt). A hajókázás alatt rengeteg látnivaló van, szinte csak kapkodtuk a fejünket! A hajó Rovinj-ig megy le, ott van 2 óra szabadprogram! Az ebéd, amit a hajón felszolgálnak bőséges, laktató, és nagyon finom :) Visszafelé Vrsarban van 2 óra szabadprogi, majd vissza Porecbe. Köbö olyan reggel 9től este 6-7 óráig tart. Mi nem csalódtuk, sem ebben a programban, sem a többiben, sem az apartmanban, sem semmiben :) A telepített idegenvezetők nagyon kézségesek, nyugodt szívvel fordulhatsz hozzájuk! Már nem az a két srác van, akit az előttem szóló említett, de mint említettem rendkívül segítőkészek az "idei" srácok is :) A buszjáratok a recepciótól indulnak, ott van menetrend, aránylag gyakran járnak. Ha egyéb kérdésed lenne, írj nyugodtan, szívesen segítek, amiben tudok :) Üdv: Kata
Cseh Nikoletta Dátum: 2008-07-15 20:28:10
Kedves Anita! Mi tavaly augusztusban nyaraltunk Porecsen. Befizettünk a fish picknikre és én személyszerint nem bántam meg. Több helyen is kikötöttünk. Például Vrsar iletve Rovinj. Mind két város nagyon szép de Vrsar csendesebb. Mindkét helyen szabad program volt. A hajón fogyasztottuk el az ebédet. Választani lehetett sült csirke vagy hal közül illetve salátát és botr is szolgáltak fel. Ütközben elhajóztunk egy kalóz barlang mellett is. Szupermarkettel kapcs talán az információtól nem messze lévő boltot tudnám ajánlani. Ott minden megtalálható. Busz Porecsre gyakran jár, de a két idegenvezető srác biztos fog nektek segíteni mi is tőlük kaptunk menetrndet. Már ha még ők lesznek az idegenvezteők. Krisztián és Béla:) Egy vmi jutott még eszembe hogy műanyag úszó cipőt vegyetek mert a tengerpart kavicsos és sok a tengeri sün. Ha bármiben segítségedre lehetek még csak írj.
Forgács Anita Dátum: 2008-07-15 19:05:22
Sziasztok! Szeptember elején utazunk négyen a Grandtours-on keresztül Porecs-ra. Szeretném megkérdezni attól, aki utazott már ide, hogy a "fish picnic" fakultatív programra szerintetek érdemes e befizetni, tetszett e nektek? Továbbá szívesen fogadok hasznos infokat azzal kapcsolatban, hogy hol vannak kedvező árfekvésű szupermarketek Porecs-on, a Lanterna-ról gyakran járnak e buszok a belvárosba stb.. Légyszi írjatok néhány sort! Nagyon köszönöm: foran
Dátum: 2007-08-18 07:29:21
írta ekkor: 2007-08-18 07:08:10
Helló nuszika Már egy hete itthon vagyunk de csak most jutottt rá idő a beszámolóra.Hajnali kettőkor indultunk és 10 -re már ott is voltunk közben 2×fél órás pihenőt tartva.A Poreci utvonal leírásod nagyon jól jött minden gond nélkül odataláltunk. De ha valaki kocsival megy Pazin felé sokkal gyorsabb az út és közel autó minőségű. Folyamatosan tudtunk jönni sehol egy rendőr sehel egy dugó.A Lanterna valóban nagyon szép szerintem a külalak is elfogadható ennyi pénzért ,nejem szerint a konyha felszereltsége és tisztasága osztályon felüli ő igazán tudja mert nagyon sok helyen voltunk már.A terasz is meglepően tágas.Első élményem a fürdésről :felkészülve műanyag úszó cípő búvár szemüveg az első lépésnél ráléptem egy tengeri sünre és úgy átment a tüskélye a cipőn mint kés a vajba. Irány vissza a szobába és megvolt az első műtét szerencsére 15 mm tüske volt csak és kitudtuk szedni gond nékűl a cipöbe még mindik benne van a letört rész.Utána körül nézve a víz allat egy egész kolónia több száz darab van belölük .A tenger élővilága viszont nagyon szegényes szerintem ,bár volt a társaságba egy profi felszereléssel egy úri ember ólom súlyok méteres békatalp stb és kb 100-150 méterre a partól talált pár kagylót.Ez idáig ez volt a legkopárabb tenger part .Az idő 4 napig csodálatos volt, utána délelött csepergett utánna sütött a nap .Mi csak egy programra fizettünk be Velencére.Minden jól indult reggel gyönyörű idő 3és fél órás hajó út a kikőtésig.Viszont utána rohanás tömeg füledt meleg horibilis árak egy 3dl üdítő 3 euró. Ha valaki Velencét szeretné látni nyáron még véleltlenül se próbálkozzon.Rábeszélt a család egy fél órás gondolázásra ha már itt vagyunk 4fő kedvezményessen az idegen vezetőnél beleheteet fizetni és ő nagyon ajánlotta ezt az élményt . 85 Euró kicsengetése után kezünkben volt a jegy . De sajnos csak az úgy nevezett mellék utcákra és tanuló gondolásokra telt a kedvezmény.Nem gondoltam volna hogy Velencébe léteznek ennyire lepukkant részek.
folyt:Utána "rohanás" vissza a kikötőbe itt komoly Vám vizsgálat röntgen gép detektorkapú közel fél órás sorban állás után fel tudtunk szállni a hajóra.Ezután jött a fekete leves közel fél úton kitört a vihar a hajó 30-40 Km-rel haladt a 2-2.5 méters hulámok között rögtön előkerültek a zacskók szalvetták szakadt az esső fújt a szél.Porecbe megérkezve még fél óra inbolygás várt ránk mert a vámosok nem engedtek kiszálni a hajóból.Nagy élmény volt.Velencét nem ajánlom senkinek.Úgy gondoltuk hogy majd csak délútán indulunk haza, mert ahogy írtad nagy lesz a forgalom.De sajnos szombat reggel szépen elkezdett cseperegni az eső és jöttek a fekete felhők a két busz fél 8-ra megérkezett.Erre pakolás elázás átöltözés fél 10 kor indulás.Érkezés Dorogra 22 óra 31perc 596 km 11óra allat tettünk meg úgy hogy már itthon Siófokon és Fehérváron is félre is álltünk akkora viharba kerültünk.És ez főszezonba örület.
Dátum: 2007-08-18 07:08:10
írta ekkor: 2007-07-31 14:09:42
Ez a link nem akar sikerülni. A mutat-rejt jel helyett "and" jelet kell írnod! &&& áááá
Helló nuszika Már egy hete itthon vagyunk de csak most jutottt rá idő a beszámolóra.Hajnali kettőkor indultunk és 10 -re már ott is voltunk közben 2×fél órás pihenőt tartva.A Poreci utvonal leírásod nagyon jól jött minden gond nélkül odataláltunk. De ha valaki kocsival megy Pazin felé sokkal gyorsabb az út és közel autó minőségű. Folyamatosan tudtunk jönni sehol egy rendőr sehel egy dugó.A Lanterna valóban nagyon szép szerintem a külalak is elfogadható ennyi pénzért ,nejem szerint a konyha felszereltsége és tisztasága osztályon felüli ő igazán tudja mert nagyon sok helyen voltunk már.A terasz is meglepően tágas.Első élményem a fürdésről :felkészülve műanyag úszó cípő búvár szemüveg az első lépésnél ráléptem egy tengeri sünre és úgy átment a tüskélye a cipőn mint kés a vajba. Irány vissza a szobába és megvolt az első műtét szerencsére 15 mm tüske volt csak és kitudtuk szedni gond nékűl a cipöbe még mindik benne van a letört rész.Utána körül nézve a víz allat egy egész kolónia több száz darab van belölük .A tenger élővilága viszont nagyon szegényes szerintem ,bár volt a társaságba egy profi felszereléssel egy úri ember ólom súlyok méteres békatalp stb és kb 100-150 méterre a partól talált pár kagylót.Ez idáig ez volt a legkopárabb tenger part .Az idő 4 napig csodálatos volt, utána délelött csepergett utánna sütött a nap .Mi csak egy programra fizettünk be Velencére.Minden jól indult reggel gyönyörű idő 3és fél órás hajó út a kikőtésig.Viszont utána rohanás tömeg füledt meleg horibilis árak egy 3dl üdítő 3 euró. Ha valaki Velencét szeretné látni nyáron még véleltlenül se próbálkozzon.Rábeszélt a család egy fél órás gondolázásra ha már itt vagyunk 4fő kedvezményessen az idegen vezetőnél beleheteet fizetni és ő nagyon ajánlotta ezt az élményt . 85 Euró kicsengetése után kezünkben volt a jegy . De sajnos csak az úgy nevezett mellék utcákra és tanuló gondolásokra telt a kedvezmény.Nem gondoltam volna hogy Velencébe léteznek ennyire lepukkant részek.

Kapcsolat/Elérhetőség