(+36 52) 448 348

Nyitvatartás: H.-P.: 8:30-17:00, Szo: 08:30-13:00

Top

Fórum - Nyaralás Neos Marmarason
Fórum bejegyzései

Dátum: 2012-08-18 19:05:30
Pataki György írta ekkor: 2012-08-15 17:33:34
Kedves Patrícia! A fakultatív programokkal kapcsolatban szeretném megkérdezni, hogy utószezonban is van-e rájuk lehetőség. (hajókirándulás, görög est) Érdekelne továbbá, hogy nemzetközi pedagógus igazolványra van-e valami kedvezmény Görögországban. Üdv: Gyuri
Kedves Pataki György! A fakultatív programok többsége létszámfüggő és az időjárásnak is kedveznie kell a kirándulások megszervezéséhez az utószezonban. Amennyiben ez a két dolog adott, a programokra természetesen van lehetőség! Sajnos a nemzetközi pedagógus igazolványra való tekintettel azonnali válszt nem tudok adni, de amint többet tudok, azonnal szólok! Ha bármi másban tudok segíteni, kérem forduljon hozzám bizalommal! Tisztelettel Rövid Patrícia
Dátum: 2012-08-18 18:51:45
Hegyi Boglárka írta ekkor: 2012-08-15 20:42:09
Kedves Grand Tours!Először is szeretném megköszönni ezt a szép nyaralást, amit Önök által sikerült találnunk. Továbbá szeretném leírni minden pozitív és negatív tapasztalatom, amivel a későbbiekben utazókat nem érik meglepetések. A busz út, ahogy sokan látom rettegnek tőle, nem vészes, igaz oda fele nekünk is voltak érdekes helyzetek a sietségek miatt és a 3-3.5 órás pihenőt felejtse el mindenki, mert volt mikor csak 4.5 óra után álltunk meg és éjjel meg egyszer se, de ez végülis csak azért van, hogy minél hamarabb oda érjünk. A vissza út viszont tökéletes volt. Ezúton köszönjük a Grand2-es járat sofőrjeinek!!!!!Reméljük máskor is lesz hozzájuk szerencsénk! Nagyon korán oda értünk, a katalógusban írt másnap deles érkezés helyett már ott voltunk ottani idő szerint 10 óra előtt. A legjobb itt az volt, hogy egyből el is foglalhattuk a szállásunkat, mert addigra már ki volt takarítva. Mi a Mouses kétszemélyes apartmanjában szálltunk meg, ami teljesen olyan mint a katalógusban mutatott képeken. Kicsi, de a célnak megfelel. Hűtő(ami nagyon jól hűtött), mikró és rezsó, evőeszközök, tányérok és fazekak mind megtalálhatók. A fürdőszoba tényleg nagyon pici, de egy személy azért kényelmesen le tud tusolni mindennap, Az erkély hatalmas, jó ott üldögélni reggelente és este. Két naponta jön a takarítónő, aki egy nagyon kedves görög hölgy, magyarul annyit tud, hogy jó reggelt, de azt mindennap hatalmas mosollyal kiabálta. Felsöpröget és felmos, ágyneműt húztak félidőbe és kétnaponta kaptunk tiszta új törölközőt. Ez elsőre furcsa volt, de meg lehet szokni:) A légkondi tökéletes volt ebben a nagy melegben, előfordult hogy éjszaka is használtuk, mert ha az ablakot az ágy mellett kinyitottuk, akkor éjszaka behallatszott a környező zene, de attól még tudtunk aludni. A wifi mindenki örömére működött, bár a kiírt jelszó nem volt jó és mindenki végig kísérletezte az első órákba, hogy hogy is lehet vele belépni....mindegy sikerült, de itt üzenem Patríciának, hogy azt nem ártana kijavítani az üzenőfalon, mert így még másnak is problémája lesz belőle, mert mikor kérdeztük azt felelte hogy ki van írva és azzal lehet belépni...igen ám, az a jelszó csak egybe és csupa kisbetűvel... A hely csodálatos!!!A Mouses a legjobb választás Marmarason, mert tényleg közel van minden. A strand is csupán napi 10 perc séta, de útközbe az élmény felejthetetlen!!!Este pedig beindul az élet. 10 óra után lezárják a kocsik elől a főutcát és sétáló utcává válik. A tavernák megtelnek, a kis üzletek tömve lesznek. Mi fakultatív programra most nem mentünk, mert első nap az a közös tájékoztató kicsit el is vette kedvünk.... Viszont elmentünk vízi taxizni, ami 2.5 euro, átvisz Porto Carrasba, ami gyönyörű és álom hely, viszont itt is történt egy érdekes dolog. Ahogy leszálltunk a taxiról egy hölgy a szállodából megkérdezte, hogy a szállodába lakunk vagy csak látogatóba vagyunk, mondtuk csak szétnézni, mondja akkor 3 euro per fő...azért hogy átmenjünk a szálló legalsó szintjén, mert máshogy nem lehet kijutni a partra. Kifizettük ha már ott vagyunk....de ha nem taxiztok akkor marmaras felől végig el lehet menni porto carrasba gyalog max fél óra alatt. Az árak érdekesek, mondhatni drágák. A gyros pita 2.5 euro körül volt, a tzatziki 3 euro, a görög saláta 5, a tálatk 6-8 euroba kerültek. Másodiknak találtunk egy nagyon jó gyrosost, utána csak oda jártunk pitát enni és TZATZIKIT, Isteni!!! A parthoz közel a boltok drágábbak, mint magyarországon is, ahogy távolodunk befele, olcsóbb. Víz a parton 1 euro körül, bentebb már csak 60 cent , főzött kukorica parton 3 euro , bent este 1 euro, fánk parton 3 euro, bent a pékségbe 2 euro. A piac nekünk nem tetszett.... tele van ruhával és gagyi kínai cipőkkel, volt néhol gyümölcs, süti, olivabogyó, fűszerek,halak, de sajnos az még a piac 10 %-át se tette ki. Azért ha már ott vagytok csütörtökön végülis érdemes kinézni, de pl, Sartiról biztos nem mennék át csak ezért. A tájékoztatással voltak problémáink, nem csak nekünk, hanem a legtöbb mostani vendégnek....nem lett konkrétan elmondva hogy is van a haza út, szerintem ha már ez első perctől tisztázva van senkit nem ér meglepetésként és nem lett volna belőle akkora galiba és felháborodás, mint ahogy most nálunk történt. Szokásos 9 órás elhagyása az apartmannak.. az addig rendben van, de arról volt szó, hogy lesz kijelölt helyiség ahol majd délután strandolás után még le tudunk tusolni illetve a bőröndök is ott maradnak amíg nem indulunk haza, de ez valahogy nem így történt. Reggel 9kor mindenki elhagyta az apartmant és vártuk az idegenvezetőnket...meg is érkezett és kijelentette, hogy most akkor viszik a csomagjainkat a buszba, holott már bepakolt mindenki abba a helységbe, ahova első napi tájékoztatón el lett mondva illetve akkor derült ki, hogy nem is lesz lehetőség ott letusolni....Végülis ez nem szegi kedvünk és szép emlékekkel távoztunk, de valószínű ez a kevés tájékoztatás és össze visszaság megmarad mindenkiben. Összességében tényleg nagyon jól éreztük magunkat Marmarason és a Grand Toursban sem csalódtunk(persze egy két dologról ők sem tehetnek)
Jó estét Kedves Hegyi Boglárka, szeretnék elnézést kérni, hogy nem válaszoltam korábban, de most olvastam a bejegyzést. Örülök, hogy jól érezték magukat, sajnálom, hogy nem csak szép élményekkel távoztak. Úgy gondolom, hogy válaszolnom kell a két panaszra, amit a bejegyzésben olvastam. Tisztán emlékszem, hogy az Augusztus 7-i, keddi Tájékoztatón, ahol Ön is jelen volt, hogy tájékoztattam mindenkit, hogy ha van lehetőség rá, ami azt jelenti, hogy van üres szobája az apartmannak, akkor kijelölünk egy szobát zuhanyzásra. Végül, nem volt erre lehetőség a Mouses Apartmanban, így másik megoldás után kellett néznem.A Politisz Apartmanban tudtam, hogy vannak üres szobák, és így megkérdeztem, a háztulajdonos fiát, aki a recepción volt, hogy engedélyezi-e, hogy Önök ott zuhanyozhassanak. Azt mondta, hogy van rá lehetőség, és hogy engedélyezi az üres szoba igénybevételét az Önök részéről. És így adtam oda Önnek a Politisz Apartman 4-es szobájának a kulcsát, a délutáni órákban, mielőtt a busz elindult volna. Most pedig ami a bőröndöket illeti, ahogy azt a Tájékoztatón is elmondtam, csak kedden reggel tudom megmondani, hogy a bőröndöket, mikor pakoljuk be az autóbuszba, erről nem én döntök, hanem a sofőrök. Augusztus 14.-én kedden reggel tehát, beszéltem a buszsofőrrel és azt mondta, hogy a reggeli órákban pakoljuk be azokat. Ha bármi másban tudok segíteni, kérem forduljon hozzám bizalommal! Tisztelettel Rövid Patrícia
Hegyi Boglárka Dátum: 2012-08-15 20:42:09
Kedves Grand Tours!Először is szeretném megköszönni ezt a szép nyaralást, amit Önök által sikerült találnunk. Továbbá szeretném leírni minden pozitív és negatív tapasztalatom, amivel a későbbiekben utazókat nem érik meglepetések. A busz út, ahogy sokan látom rettegnek tőle, nem vészes, igaz oda fele nekünk is voltak érdekes helyzetek a sietségek miatt és a 3-3.5 órás pihenőt felejtse el mindenki, mert volt mikor csak 4.5 óra után álltunk meg és éjjel meg egyszer se, de ez végülis csak azért van, hogy minél hamarabb oda érjünk. A vissza út viszont tökéletes volt. Ezúton köszönjük a Grand2-es járat sofőrjeinek!!!!!Reméljük máskor is lesz hozzájuk szerencsénk! Nagyon korán oda értünk, a katalógusban írt másnap deles érkezés helyett már ott voltunk ottani idő szerint 10 óra előtt. A legjobb itt az volt, hogy egyből el is foglalhattuk a szállásunkat, mert addigra már ki volt takarítva. Mi a Mouses kétszemélyes apartmanjában szálltunk meg, ami teljesen olyan mint a katalógusban mutatott képeken. Kicsi, de a célnak megfelel. Hűtő(ami nagyon jól hűtött), mikró és rezsó, evőeszközök, tányérok és fazekak mind megtalálhatók. A fürdőszoba tényleg nagyon pici, de egy személy azért kényelmesen le tud tusolni mindennap, Az erkély hatalmas, jó ott üldögélni reggelente és este. Két naponta jön a takarítónő, aki egy nagyon kedves görög hölgy, magyarul annyit tud, hogy jó reggelt, de azt mindennap hatalmas mosollyal kiabálta. Felsöpröget és felmos, ágyneműt húztak félidőbe és kétnaponta kaptunk tiszta új törölközőt. Ez elsőre furcsa volt, de meg lehet szokni:) A légkondi tökéletes volt ebben a nagy melegben, előfordult hogy éjszaka is használtuk, mert ha az ablakot az ágy mellett kinyitottuk, akkor éjszaka behallatszott a környező zene, de attól még tudtunk aludni. A wifi mindenki örömére működött, bár a kiírt jelszó nem volt jó és mindenki végig kísérletezte az első órákba, hogy hogy is lehet vele belépni....mindegy sikerült, de itt üzenem Patríciának, hogy azt nem ártana kijavítani az üzenőfalon, mert így még másnak is problémája lesz belőle, mert mikor kérdeztük azt felelte hogy ki van írva és azzal lehet belépni...igen ám, az a jelszó csak egybe és csupa kisbetűvel... A hely csodálatos!!!A Mouses a legjobb választás Marmarason, mert tényleg közel van minden. A strand is csupán napi 10 perc séta, de útközbe az élmény felejthetetlen!!!Este pedig beindul az élet. 10 óra után lezárják a kocsik elől a főutcát és sétáló utcává válik. A tavernák megtelnek, a kis üzletek tömve lesznek. Mi fakultatív programra most nem mentünk, mert első nap az a közös tájékoztató kicsit el is vette kedvünk.... Viszont elmentünk vízi taxizni, ami 2.5 euro, átvisz Porto Carrasba, ami gyönyörű és álom hely, viszont itt is történt egy érdekes dolog. Ahogy leszálltunk a taxiról egy hölgy a szállodából megkérdezte, hogy a szállodába lakunk vagy csak látogatóba vagyunk, mondtuk csak szétnézni, mondja akkor 3 euro per fő...azért hogy átmenjünk a szálló legalsó szintjén, mert máshogy nem lehet kijutni a partra. Kifizettük ha már ott vagyunk....de ha nem taxiztok akkor marmaras felől végig el lehet menni porto carrasba gyalog max fél óra alatt. Az árak érdekesek, mondhatni drágák. A gyros pita 2.5 euro körül volt, a tzatziki 3 euro, a görög saláta 5, a tálatk 6-8 euroba kerültek. Másodiknak találtunk egy nagyon jó gyrosost, utána csak oda jártunk pitát enni és TZATZIKIT, Isteni!!! A parthoz közel a boltok drágábbak, mint magyarországon is, ahogy távolodunk befele, olcsóbb. Víz a parton 1 euro körül, bentebb már csak 60 cent , főzött kukorica parton 3 euro , bent este 1 euro, fánk parton 3 euro, bent a pékségbe 2 euro. A piac nekünk nem tetszett.... tele van ruhával és gagyi kínai cipőkkel, volt néhol gyümölcs, süti, olivabogyó, fűszerek,halak, de sajnos az még a piac 10 %-át se tette ki. Azért ha már ott vagytok csütörtökön végülis érdemes kinézni, de pl, Sartiról biztos nem mennék át csak ezért. A tájékoztatással voltak problémáink, nem csak nekünk, hanem a legtöbb mostani vendégnek....nem lett konkrétan elmondva hogy is van a haza út, szerintem ha már ez első perctől tisztázva van senkit nem ér meglepetésként és nem lett volna belőle akkora galiba és felháborodás, mint ahogy most nálunk történt. Szokásos 9 órás elhagyása az apartmannak.. az addig rendben van, de arról volt szó, hogy lesz kijelölt helyiség ahol majd délután strandolás után még le tudunk tusolni illetve a bőröndök is ott maradnak amíg nem indulunk haza, de ez valahogy nem így történt. Reggel 9kor mindenki elhagyta az apartmant és vártuk az idegenvezetőnket...meg is érkezett és kijelentette, hogy most akkor viszik a csomagjainkat a buszba, holott már bepakolt mindenki abba a helységbe, ahova első napi tájékoztatón el lett mondva illetve akkor derült ki, hogy nem is lesz lehetőség ott letusolni....Végülis ez nem szegi kedvünk és szép emlékekkel távoztunk, de valószínű ez a kevés tájékoztatás és össze visszaság megmarad mindenkiben. Összességében tényleg nagyon jól éreztük magunkat Marmarason és a Grand Toursban sem csalódtunk(persze egy két dologról ők sem tehetnek)
Pataki György Dátum: 2012-08-15 17:33:34
Kedves Patrícia! A fakultatív programokkal kapcsolatban szeretném megkérdezni, hogy utószezonban is van-e rájuk lehetőség. (hajókirándulás, görög est) Érdekelne továbbá, hogy nemzetközi pedagógus igazolványra van-e valami kedvezmény Görögországban. Üdv: Gyuri
Lengyel Csaba Dátum: 2012-08-15 10:48:10
Kedves Patrícia! Július 30-Augusztus 07-ig voltunk az Athene C4-ben. Nagyon jól éreztük magunkat, nagyon tetszett Marmaras és ezúton is szeretném megköszönni a "mentőakciót" a fürdő ablakán keresztűl! Remélem jövőre ismét találkozunk! Lengyel család ( Ildikó, Mercédesz és Csaba)