"Hol és merre érdemes menni"
Szia Csaba!
Mi 1400 km-t számolunk a Röszke-_Horgos határtól Kefalónia Skala-ig...a Lefkada Vassiliki kikötőig 1300 km. s a Kefalónia Fiskardo kikötőből Skala 90 km. volt. A kompozást nem km,-ben számoltam, 1,5 óra kb. Gondolom Tesszalonikitől érdekel az útvonal, : Tesszaloniki után letérő Veria felé E 90 -es út A2.-es autópálya lesz Veria, Egnatia Odos, Ionniana felé s ott letérő Preveza itt egy a Preveza alagúton mentünk rá a Lefkada szigetre s Vassiliki ben van a komp kikötő, ami reggel 8.-kor nyit és 9.-kor indul a komp Görög idő szerint. A kompra érdemes emailben helyet foglalni, angolul is jó, arra napra amikor utaztok. Hétközben délután 5 ,.-kor is van járat, de hétvégén csak egyszer reggel megy. A Görög autópályán 3x fizettünk 2,80 eurot a fizetőkapuknál. A komptársaság honlapja : sambatours@otenet. itt lehet nézni a menetrendet és foglalni, legalább egy héttel előtte. válaszoltak, s korrektül megvolt a foglalás. Az utak jók az autópálya klassz. Ha a szerb és Macedón rész is érdekel, leírom azt is. Üdv. Saci
Kedves Sára
Látom ,említetted van leírásod görögországig autós útról.
Mivel mi is terveztük, vagy elodázzuk ,érdekelne egy élő helkyzetkép, mind en szinten.
Adok egy mailt, ha tudnál egy leírást,mgköszönném.
[email protected]
Köszi...