(+36 52) 448 348

Nyitvatartás: H.-P.: 8:30-17:00, Szo: 08:30-13:00

Top

Fórum - Nyaralás Kefalonián
Fórum bejegyzései

Tóth Judit Dátum: 2011-04-17 21:19:08
Kedves Tamás! Ez itt egy utazási iroda fóruma. A fórumozók görögországi nyaralásukkal kapcsolatban kérdeznek, eszmét cserélnek, megosztják egymással véleményüket, tapasztalatukat. Nonszensz szerintem, hogy az összes topikot telepakolta a biztosítója promociós szövegével. Felnőtt emberek az utazók, had döntse el ki-ki magának, hogy köt-e utasbiztosítást vagy sem, és ha igen, milyet. Betegségek és kórházi ellátás, sérülések és egyéb esetleg bekövetkező kellemetlenségek taglalása helyett maradjunk a pozitív gondolatok mellett, örüljünk, hogy 1-2-3-4 hónap múlva-kinek mennyi, (nekem már csak jó egy hónap!)-a napfényes Görögország valamelyik klassz nyaralóhelyén fogjuk élvezni az életet!! Kösz, de nem kell több reklám!!
Kápolnási Tamás Dátum: 2011-04-16 21:00:16
Miért ajánlatos továbbra is az utasbiztosítás megkötése ? Azért, mert az EUB rengeteg olyan szolgáltatást nyújt, amire az E-111 nem terjed ki. Konkrétan: 1. Az EUB fizeti a teljes ellátási költséget, az önrészt is. A beteget nem terheli váratlan költség. 2. Az EUB utasbiztosítása megköthető minden magyar állampolgárra, akár van társadalombiztosítása, akár nincs. Külföldi állampolgárra is megköthető akkor, ha tudomásul veszi, hogy Magyarországra szállítják vissza külföldi sérülése esetén. 3. Az EUB költségvállaló nyilatkozatát minden egészségügyi intézmény (tehát állami kórház és magánklinika is) elfogadja, ezért a beteget/sérültet a legközelebbi, magas színvonalon dolgozó eü. intézményben fogják szakszerűen ellátni. 4. Az EUB biztosítja a sérült hazaszállítását. Nem fordulhat elő, hogy valakit a kórház elé kitesznek begipszelt lábbal és két mankóval, csomagostul, hogy szervezze meg és fizesse a hazajutását. 5. Az EUB teljeskörű, 24-órás, magyarnyelvű asszisztencia-szolgáltatást nyújt: megszervezi a bajbajutott személy mentését, orvosi ellátását, kapcsolatot tart az orvossal, kórházzal, konzíliumot biztosít, tolmácsol, értesíti a hozzátartozókat, szükség esetén pénzsegélyt továbbít, lehetővé teszi a tartósan kórházban fekvő sérült rokoni látogatását, segítséget nyújt sérült személygépkocsi hazahozatalához, stb. Az EU bármely országában van is rá szükség, az asszisztencia-szolgálat a helyi szokásokat és nyelvet ismerve tud hathatósan segíteni. 6. Az EUB utasbiztosítása tartalmaz olyan elemeket, amire nagy szüksége lehet minden utazónak, de amire nem terjed ki az állami egészségügyi ellátás: - poggyászbiztosítás (útipoggyász vagy útiokmány ellopása vagy sérülése esetére) - halál vagy rokkantság esetén egyösszegű térítés - baleset miatti kórházi ellátás idejére napidíj - csonttörés esetén egyösszegű térítés - poggyász késedelmes megérkezése esetén kártérítés - jogvédelmi biztosítás (óvadék és ügyvédi költségek kifizetése) - felelősségbiztosítás, harmadik személynek okozott kár esetén. Összehasonlítás az E-111 és az utasbiztosítások használhatóságára Szolgáltatások E-111 EUB Orvosi költségek átvállalása baleset esetén igen, kb.20 % önrésszel önrész nélkül* Orvosi költségek átvállalása megbetegedéskor csak sürgősségi, kb. 20% önrésszel önrész nélkül* Fogorvosi kezelés átvállalása nem igen* Hazaszállítás megszervezése nem igen Hazaszállítás költségeinek vállalása nem igen Orvos küldése, ellátás megszervezése nem igen Kapcsolattartás az orvossal, beteggel nem igen Kapcsolattartás az itthoni hozzátartozókkal nem igen Baleset miatti extra költségek megtérítése nem igen* Holttest hazaszállítása, költségek átvállalása nem igen Beteglátogatás szervezése, költségek viselése nem igen* Gyermek hazaszállítása, költségek átvállalása nem igen Pénzsegély közvetítés nem igen Segítségnyújtás sérült jármű hazaszállításához nem igen Egyösszegű kifizetés baleseti halál esetén nem igen* Kártérítés rokkantság esetén nem igen Kórházi kezelés esetén napidíj fizetése nem igen* Csonttörés esetén kártérítés fizetése nem igen* Poggyász- és útiokmánybiztosítás nem igen* Kártérítés poggyászkésés esetén nem igen* Jogvédelmi biztosítás (óvadék, ügyvéd) nem igen* Felelősségbiztosítás 3.személynek okozott kárért nem igen* *a választott termék szolgáltatáslimitjei szerint
Grand Marcsi Dátum: 2011-04-16 07:19:12
Kedves Rudolf! Jogilag az új tipusú személyigazolvány elég, viszont amilyen furcsa szerzetek a macedónok én ha van, biztos hogy betenném az útlevelemet is...De hivatalosan már nem kell útlevél ,csak az igazolvány Magyar Állampolgároknál. Szeretettel várlak benneteket:) Üdv:Marcsi
Méry Rudolf Dátum: 2011-04-15 18:15:09
Szia Marcsi! Azt szeretném megtudni,hogy májusba megyünk veletek Kefaloniara, Macedoniába kell útlevél vagy elég az új személy igazolvány. Köszönöm Rudi.
Grand Marcsi Dátum: 2011-04-08 17:48:32
Kedves György:) Én sokszor találkoztam már delfinekkel.Főleg Ithaka és Kefalonia között szoktunk velük és úszó teknőcökkel találkozni hajó kirándulásaink alkalmával.Bármikor feltünhetnek. üdv:Marcsi