Szia Tamás!Sorry, hogy a második kérdésre én válaszolok, talán Marcsi nem is sznorizott Skala-nál. Szóval e helyi parton max. kisebb halrajokkal találkozhatsz, de semmi különös. Nézelődni el lehet a víz alatt, de sok mindent nem fogsz találni, arra legközelebb a Skala Old Port utáni 2 klassz kis beach-en lesz tökéletes lehetőséged, ha eljutsz oda. Autóval pár perc, sétálva kb. 1 óra. Ott már a parttól 2-3 m-re kisebb víz alatti szikla-dzsungelt találhatsz, mindenféle hallal, tengeri csillaggal a sziklatömbök alján, stb.