(+36 52) 448 348

Nyitvatartás: H.-P.: 8:30-17:00, Szo: 08:30-13:00

Top

Fórum - Nyaralás Kefalonián
Fórum bejegyzései

Grand Marcsi Dátum: 2011-01-27 11:02:40
Tóth Judit írta ekkor: 2011-01-25 14:54:41
Kösz a választ, Marcsi! Azt hiszem, maradunk a jól bevált szokásunknál és váltogatni fogjuk a vacsorázó helyeket. Igy rugalmasabb és szabadabb az ember. Azt mondjátok meg még nekem,- a kérdésem Árpinak is szól- hogy az a híres grillező végül is miben különbözik a tavernáktól? Küllemben, vagy választékban? Mert elvileg a tavernákban és éttermekben is vannak grillhúsok. Vagy csak egy önkiszolgáló/talponálló gyroszost értetek a sokat emlegetett grillező alatt?
Szia Judit.. Szerintem bővíteni fogják az új helyen ...és nem csak talponálló lesz szerintem..eddig is voltak asztalok is ahová kényelmesen helyet foglalhattak a vendégek..de erről bővebbet amint lent leszek a szigeten ...tájékoztatni foglak benneteket..puszi Marcsi
Domonkos Diána Dátum: 2011-01-26 13:56:26
Sziasztok! Valaki meg tudja nekem mondani, hogy május közepén milyen az idő Kefalóniában??? smile
Galgóczy Árpád Dátum: 2011-01-26 10:01:57
Judit! Természetesen le lehet ülni, a tavalyi helyén volt beltéri rész és teraszos is. Mint olvashattuk (Marcsi írta), átköltöztek a főutcára, de gondolom ez nem fog változni. Köszi a gratot smile
Tóth Judit Dátum: 2011-01-25 20:48:20
Galgóczy Árpád írta ekkor: 2011-01-25 20:01:50
Judit! Nem tudom, mennyire híres az említett grilles, de a fő különbség 2 dologból adódik a tavernákhoz képest: 1. Alacsonyabb árak, kedvezmény nélkül kb. 70 %-a a taverna- és étterem áraknak 2. Választék - ez nyilván kisebb, hiszen tulajdonképpen gyorsétkezde. Tengeri herkentyűk és készételek pl. nincsenek, tehát ne keress tintahalat, polipot, sztifádót, kagylót, stb. Viszont kapható bifteki, gyros, és ezek különféle változatai, grillezett húsok, plusz saláták, tzatziki és persze köret (többnyire hasábburgi). Tehát ez konkrétan azt jelenti, ha az említett választékból elvagy 1-2 hétig, akkor ez is megoldás lehet. Ha meg néha változatosságként betérsz egy jó kis tengeri halra vagy sztifadóra (tavaly 3 helyen ettem, de nem találtam kielégítőnek az ízüket, ugyanúgy, mint a muszakáét sem), az már csak a ráadás.
Aha, sejtem már, hogy miről van szó, tkp. egy normális utcai gyroszos hely. Sokat ettem én is ilyenben, itthon is és legutóbb az ősszel Cipruson. (Érdekes módon Görögországban ritkábban gyroszozunk..) Ami még lényeges kérdés: le is lehet ülni? Remélhetőleg igen, ha jól emlékszem, írtatok már teltházról ezzel kapcsolatban. Te jó isten, de előre szaladtunk: még 4 hónap van hátra és már a vacsorázó helyek feltérképezése folyik! Pedig itt még visszajön a tél...Sajnos... A propos, a GT katalógus valóban nagyon szép lett a te "színeiddel", Árpi, szereztem végre egy példányt belőle. Még egyszer gratulálok!
Galgóczy Árpád Dátum: 2011-01-25 20:01:50
Tóth Judit írta ekkor: 2011-01-25 14:54:41
Kösz a választ, Marcsi! Azt hiszem, maradunk a jól bevált szokásunknál és váltogatni fogjuk a vacsorázó helyeket. Igy rugalmasabb és szabadabb az ember. Azt mondjátok meg még nekem,- a kérdésem Árpinak is szól- hogy az a híres grillező végül is miben különbözik a tavernáktól? Küllemben, vagy választékban? Mert elvileg a tavernákban és éttermekben is vannak grillhúsok. Vagy csak egy önkiszolgáló/talponálló gyroszost értetek a sokat emlegetett grillező alatt?
Judit! Nem tudom, mennyire híres az említett grilles, de a fő különbség 2 dologból adódik a tavernákhoz képest: 1. Alacsonyabb árak, kedvezmény nélkül kb. 70 %-a a taverna- és étterem áraknak 2. Választék - ez nyilván kisebb, hiszen tulajdonképpen gyorsétkezde. Tengeri herkentyűk és készételek pl. nincsenek, tehát ne keress tintahalat, polipot, sztifádót, kagylót, stb. Viszont kapható bifteki, gyros, és ezek különféle változatai, grillezett húsok, plusz saláták, tzatziki és persze köret (többnyire hasábburgi). Tehát ez konkrétan azt jelenti, ha az említett választékból elvagy 1-2 hétig, akkor ez is megoldás lehet. Ha meg néha változatosságként betérsz egy jó kis tengeri halra vagy sztifadóra (tavaly 3 helyen ettem, de nem találtam kielégítőnek az ízüket, ugyanúgy, mint a muszakáét sem), az már csak a ráadás.