Kedves Melinda!
Tavaly is, és most is Skalában nyaralunk. A reggelit nagyrészt itthoni élelmiszerrel oldjuk meg, de ne disznótorosban gondolkodj, ez csupán némi kasírozott felvágottból, szalámiból áll, mert a görög felvágottak nem jönnek be. Minden mást megkapsz majd a helyi 5-6 élelmiszerboltban, egyébként meg mivel alapvetően az angolokra építenek, a tavernákban, reggelizőkben rendszeresen reggeliznek a többnyire brit turisták. Az árát nem figyeltem, mert nekünk a napunk Görögországban mindig azzal indul, hogy kislattyogok a pékségbe (általában 7 fél 8 körül, itt Skalán 8 előtt néhány perccel nyitnak a pékek, kiteszik a frissen sült csodákat, az isteni kenyereiket), kiválasztom valamelyik finom kenyerüket, és hazaviszem a reggelit. A pékségek (3-ra emlékszem) jó 2-3 percre vannak a főutcában, bármelyik apartmantól jó 3-4 percnyire!! Ezzel nem lesz gondod. Gyrosossal ugyan nincs elhalmozva Skala, de ha jól rémlik, 2 helyen azért kapni, és mindkét helyen nagyon finom. Olcsó grilles is van, a hellasz Kefallonia-fórumán a térképen Kriszti be is jelölte a helyét az egyiknek, érdemes megnézned. Skalában egyébként a városka kis mérete miatt minden mindenhez közel van, étterem-taverna is kb. 20-25 van, és mind elérhető néhány perc alatt bármelyik szálláshelyről, még a távolibbak a parti sétányon is max félóra könnyű sétára vannak. Skalában egyébként a megszokottól eltérő a városka fekvése. Itt nem a parttal párhuzamos a főutca, hanem merőleges, és minden ott található, kivéve a szórakozóhelyek többségét és néhány tavernát, ami a sétányon van, a part vonalában. Tehát reggelit a boltokból is beszerezheted, és a reggelizőkben, pékségekben is válogathatsz kedvedre, ebéd és vacsi pedig megoldható az olcsó grillezőkben vagy a tavernákban, éttermekben is. Szórakozni pedig ott vannak a bárok. Egyébként tényleg csendes hely, éjfél felé már csendesedik a városka.
Ha még van kérdés, jöhet...
Üdv: Galgó (Kónyu)
Köszi-köszi Árpád! Ezek remek hírek! Egyelőre nem merült fel bennem több kérdés, de szerintem még élni fogok kedves ajánlkozásoddal és ha lesz, kérdezek. Előre is köszi, üdv: M