(+36 52) 448 348

Nyitvatartás: H.-P.: 8:30-17:00, Szo: 08:30-13:00

Top

Fórum - Nyaralás Kefalonián
Fórum bejegyzései

Galgóczy Árpád Dátum: 2011-01-18 23:04:09
Melinda! Böngéssz a fotók közt! http://2010kefalonia.galgoczyarpad.fotoalbum.hu/
Kriston Melinda Dátum: 2011-01-18 13:57:57
Galgóczy Árpád írta ekkor: 2011-01-18 12:41:37
Kedves Melinda! Tavaly is, és most is Skalában nyaralunk. A reggelit nagyrészt itthoni élelmiszerrel oldjuk meg, de ne disznótorosban gondolkodj, ez csupán némi kasírozott felvágottból, szalámiból áll, mert a görög felvágottak nem jönnek be. Minden mást megkapsz majd a helyi 5-6 élelmiszerboltban, egyébként meg mivel alapvetően az angolokra építenek, a tavernákban, reggelizőkben rendszeresen reggeliznek a többnyire brit turisták. Az árát nem figyeltem, mert nekünk a napunk Görögországban mindig azzal indul, hogy kislattyogok a pékségbe (általában 7 fél 8 körül, itt Skalán 8 előtt néhány perccel nyitnak a pékek, kiteszik a frissen sült csodákat, az isteni kenyereiket), kiválasztom valamelyik finom kenyerüket, és hazaviszem a reggelit. A pékségek (3-ra emlékszem) jó 2-3 percre vannak a főutcában, bármelyik apartmantól jó 3-4 percnyire!! Ezzel nem lesz gondod. Gyrosossal ugyan nincs elhalmozva Skala, de ha jól rémlik, 2 helyen azért kapni, és mindkét helyen nagyon finom. Olcsó grilles is van, a hellasz Kefallonia-fórumán a térképen Kriszti be is jelölte a helyét az egyiknek, érdemes megnézned. Skalában egyébként a városka kis mérete miatt minden mindenhez közel van, étterem-taverna is kb. 20-25 van, és mind elérhető néhány perc alatt bármelyik szálláshelyről, még a távolibbak a parti sétányon is max félóra könnyű sétára vannak. Skalában egyébként a megszokottól eltérő a városka fekvése. Itt nem a parttal párhuzamos a főutca, hanem merőleges, és minden ott található, kivéve a szórakozóhelyek többségét és néhány tavernát, ami a sétányon van, a part vonalában. Tehát reggelit a boltokból is beszerezheted, és a reggelizőkben, pékségekben is válogathatsz kedvedre, ebéd és vacsi pedig megoldható az olcsó grillezőkben vagy a tavernákban, éttermekben is. Szórakozni pedig ott vannak a bárok. Egyébként tényleg csendes hely, éjfél felé már csendesedik a városka. Ha még van kérdés, jöhet... Üdv: Galgó (Kónyu)
Köszi-köszi Árpád! Ezek remek hírek! Egyelőre nem merült fel bennem több kérdés, de szerintem még élni fogok kedves ajánlkozásoddal és ha lesz, kérdezek. Előre is köszi, üdv: M
Galgóczy Árpád Dátum: 2011-01-18 12:41:37
Kedves Melinda! Tavaly is, és most is Skalában nyaralunk. A reggelit nagyrészt itthoni élelmiszerrel oldjuk meg, de ne disznótorosban gondolkodj, ez csupán némi kasírozott felvágottból, szalámiból áll, mert a görög felvágottak nem jönnek be. Minden mást megkapsz majd a helyi 5-6 élelmiszerboltban, egyébként meg mivel alapvetően az angolokra építenek, a tavernákban, reggelizőkben rendszeresen reggeliznek a többnyire brit turisták. Az árát nem figyeltem, mert nekünk a napunk Görögországban mindig azzal indul, hogy kislattyogok a pékségbe (általában 7 fél 8 körül, itt Skalán 8 előtt néhány perccel nyitnak a pékek, kiteszik a frissen sült csodákat, az isteni kenyereiket), kiválasztom valamelyik finom kenyerüket, és hazaviszem a reggelit. A pékségek (3-ra emlékszem) jó 2-3 percre vannak a főutcában, bármelyik apartmantól jó 3-4 percnyire!! Ezzel nem lesz gondod. Gyrosossal ugyan nincs elhalmozva Skala, de ha jól rémlik, 2 helyen azért kapni, és mindkét helyen nagyon finom. Olcsó grilles is van, a hellasz Kefallonia-fórumán a térképen Kriszti be is jelölte a helyét az egyiknek, érdemes megnézned. Skalában egyébként a városka kis mérete miatt minden mindenhez közel van, étterem-taverna is kb. 20-25 van, és mind elérhető néhány perc alatt bármelyik szálláshelyről, még a távolibbak a parti sétányon is max félóra könnyű sétára vannak. Skalában egyébként a megszokottól eltérő a városka fekvése. Itt nem a parttal párhuzamos a főutca, hanem merőleges, és minden ott található, kivéve a szórakozóhelyek többségét és néhány tavernát, ami a sétányon van, a part vonalában. Tehát reggelit a boltokból is beszerezheted, és a reggelizőkben, pékségekben is válogathatsz kedvedre, ebéd és vacsi pedig megoldható az olcsó grillezőkben vagy a tavernákban, éttermekben is. Szórakozni pedig ott vannak a bárok. Egyébként tényleg csendes hely, éjfél felé már csendesedik a városka. Ha még van kérdés, jöhet... Üdv: Galgó (Kónyu)
Kriston Melinda Dátum: 2011-01-18 11:44:15
Tóth Judit írta ekkor: 2011-01-18 10:12:40
Kedves Melinda! Én ugyan nem voltam még Skálában,(az idén megyek először Kefalóniára) de elképzelhetetlennek tartom, hogy egy kiépített és fejlődő üdülőhelyen, mint amilyen Skála, ne lennének élelmiszerboltok, pékségek, stb. És mivel nem nagy településről van szó, bizonyára nem kell kilométereket gyalogolni, hogy az ember beszerezze a reggelihez valókat. Gondolom, hogy nem lesznek ugyanolyan reggelizési lehetőségek, mint Korfun,( mert Kefalónián nincsenek még sok évtizedes, pláne nem évszázados hagyományai az idegenforgalomnak) de nonszensz, hogy emiatt kéne lemondani egy üdülőhelyről...Marcsi, a telepített idegenvezető biztos megnyugtat majd boltügyben és elmondja melyik szálláshoz van közelebb, de addig is érdemes visszaolvasni a fórumon, sok információt leírtak már ezzel kapcsolatban is. Üdv, Judit
Szia Judit! Köszi a megnyugtatást, remélem Marcsi is rá tud tenni még erre egy lapáttal:-). Én reménykedem, mert csendes, nem zsúfolt és ezért szimpatikus helynek tűnik Skala. Csak azért voltam kicsit ideges, mert amikor visszaolvastam a régebbi hozzászólásokat sajnos pont az tűnt fel, hogy helybeli bevásárlási lehetőségekről és éttermekről, cukrászdákról, pékségekről nem írtak, mindenki csak a kocsival elérhető Lidl-t írta, nekünk ez pedig (jogsi híján) nem megoldás. Persze lehet, hogy csak én vagyok ilyen haspók, aki már januárban csak igazi, jó görög gyrosra meg baklavára tud gondolni?
Tóth Judit Dátum: 2011-01-18 10:12:40
Kriston Melinda írta ekkor: 2011-01-18 09:01:25
Szia, köszi az infot, de nekem gyalogosan elérhető "ételforrás" kell, ugyanis nincs jogsija senkinek a családban, ezért a kocsis, motoros beszerzőkörút nem jöhet szóba. Ezek szerint Skalat jobb, ha elfelejtjük?
Kedves Melinda! Én ugyan nem voltam még Skálában,(az idén megyek először Kefalóniára) de elképzelhetetlennek tartom, hogy egy kiépített és fejlődő üdülőhelyen, mint amilyen Skála, ne lennének élelmiszerboltok, pékségek, stb. És mivel nem nagy településről van szó, bizonyára nem kell kilométereket gyalogolni, hogy az ember beszerezze a reggelihez valókat. Gondolom, hogy nem lesznek ugyanolyan reggelizési lehetőségek, mint Korfun,( mert Kefalónián nincsenek még sok évtizedes, pláne nem évszázados hagyományai az idegenforgalomnak) de nonszensz, hogy emiatt kéne lemondani egy üdülőhelyről...Marcsi, a telepített idegenvezető biztos megnyugtat majd boltügyben és elmondja melyik szálláshoz van közelebb, de addig is érdemes visszaolvasni a fórumon, sok információt leírtak már ezzel kapcsolatban is. Üdv, Judit