Sziasztok!
Egyénileg szeretnénk autóval menni Kusadasira, 2 felnőtt, egy 7 éves gyerek. Járt már valaki autóval Törökországban? Szívesen olvasnék erről tapasztalatokat, érdemes-e elindulni, milyen az út, BIZTONSÁGOS-e, mennyi ideig tart? Ezt a távolságot már többször megtettük, jártunk Zakynthoson, Tossa de Marban is, km nem akadály, de itt az útviszonykkal nem vagyok tisztában.
Előre is köszönöm a válaszokat, András
Kedves András! Tavaly a családommal (2 felnőtt és egy akkor 3 éves gyermek) nyaralni autóval mentünk oda. Szerbiában és Törökországban jók az útviszonyok, Bulgáriában változó. Szerbiában Nisig lehet pályán haladni. Bulgáriában nagyon kevés az autópályaszakasz. Törökországban szintén nem sok a hivatalos autópálya, de majdnem végig 2x2 sávos úton lehet ott haladni. A komp 1/2 óránként közlekedik Gelibolu-Lapseki között. Ha navigációt használunk, először ne Kusadasit vagy Izmirt üssük be, mert legtöbbször elvisz Isztambul fele, hanem Edirne,-Uzunköprü-Gelibolu vonalat, utána már mehet Kusadasi. Kusadasiban helyben viszont inkább a helyi buszokkal érdemes közlekedni. Üdv. Bori