Kedves Sanyi! Mi is hasonlóan hozzátok mindenhová autóval megyünk (Tolo, Zakynthos, Kefalonia...), de Törökországban még nem jártunk. Szívesen vennénk a javaslataidat, tapasztalataidat akár az úttal, útviszonyokkal, akár a helyi kirándulásokkal kapcsolatban, vagy bármi amiről gondolod h. érdekes lehet. A címem
[email protected]. Előre is köszi, Kriszti
Kedves Kriszta,
Itt válaszolok, hátha másokat is érdekel.
Az egyik útirány Nagyváradon keresztül vezet. Nagyvárad - Kolozsvár - át a Vörös torony hágón - Pitesti- Bukarest elkerülő körgyűrű - át a Duna hídon - Ruse - Svilengrad - Edirne- és innen tovább, Isztambul, vagy Izmír irányába.
Át Románián a táj gyönyörű, hétköznap a forgalom egy hazai főút forgalmára hasonlít. Sem Bulgáriában, sem Romániában a rendőrök alapjában véve nem rosszindulatúak. Ha nem vagy szemtelen, vagy nem csinálsz nagy balhét, nem piszkálnak. Az átlagsebesség ezen az útvonalon a szabályok hellyel közzel történő betartása mellett 60-65 km/ óra között kihozható. Az üzemanyag úgy Romániában, mint Bulgáriában olcsóbb, mint nálunk. ( tavalyi adat, az árfolyamoktól függ ) Minél messzebb vagyunk a magyar lakta területektől, annál inkább balkánibb az emberek gondolkodásmódja. Ha megállsz egy benzinkútnál, parkolónál, elindulás előtt érdemes megvizsgálni a kerekeket. Előszeretettel támasztják ki szeggel, csavarral, stb. Szinte minden faluban van 1 - 2 gumijavító. Aki erre megy, annak a bukaresti körgyűrűn érdemes megtankolnia, mert a kamionosok miatt itt olcsóbb a gázolaj. A körgyűrűt elhagyva, a bolgár határig minden falu tele van traffipaxszal ( mobil és telepített is ). A hídra felhajtást táblák jelzik. A hídhasználatért fizetni kell. Ahogy belépsz Bulgáriába, már a határon vedd meg az autópálya matricát, mert kilépéskor úgyis kérik. Ha megkérdezik, hová mész, szemrebbenés nélkül vágd rá, hogy Neszebár. Akkor nem cseszegetnek . Amikor átmész, rögtön ott áll, vagy a bódéjából integet egy ember: biztosítást akar rád sózni. NE VEDD MEG! NEM KELL. Ha nem egyenruhás, ne foglalkozz vele. Az eu-s plasztik kártya bőven elég. Útközben számos étterem van, bátran kipróbálhatsz egyet, nem kerül egy vagyonba. A romániai utak viszonylag jók, vagy nem rosszabbak, mint a hazai főutak. A bolgár szakaszon van néhány rosszabb rész. A bolgár - török határ előtt mindenképp tankolj, mert a törököknél nagyon drága az üzemanyag. Innen folytatom...