(+36 52) 448 348

Nyitvatartás: H.-P.: 8:30-17:00, Szo: 08:30-13:00

Top

Fórum - Nyaralás Kusadasin
Fórum bejegyzései

Király Sándor Dátum: 2013-04-25 22:37:01
A második útvonal: Arad - Orsova - Vaskapu - át Szerbiába - át Bulgáriába - Vidin - Szófia - Szvilengrád - Edirne.... Az út az előbbihez hasonlóan nem a gyorsaságáról híres. A kihozható átlagsebesség itt is 60-65 km/ óra. Amiért mégis érdekes lehet az itt is a táj és a látnivalók. Aradtól az út a szerb határig kifogástalan. Olyan látnivalók esnek útba, mint Herkulesfürdő, vagy a kazán szoros. Szerbiába az út a vaskapui duzzasztó gát TETEJÉN vezet át. A szerb határőr egy kicsit megbámul, de nem izgatja magát. A szerb szakasz nem hosszú. Mikor a belépsz Bulgáriába, itt is az első dolgod legyen az autópálya matrica. Az első bolgár falu: Vidin. Innen az út Szófiáig nem zsúfolt, inkább unalmas. Szófián ha keresztülmész, szinte a török határig autópálya lesz. Tankolás ugyanúgy, mint az előbb említett részben. Itt kell megemlítenem, hogy immár jó néhány éve épül a második Duna híd Románia és Bulgária között. ( Vidin - Calafat között ) a legutóbbi tervezett átadás ez év májusa. Ha tényleg elkészül, nem kell Szerbiába átmenni. Ezért van az , hogy a románok Aradtól megcsinálták az utat a határig. Tényleg kifogástalan minőségű. Csinálják a bolgárok is, csak lassabban. Ez a híd is fizetős lesz. De ha még mindig kevés az ajánlat, komppal is átmehetsz Bulgáriába ( 200lei kb 12000 ft ) Innen folytatom.....
Kovács András Dátum: 2013-04-25 22:29:35
Király Sándor írta ekkor: 2013-04-25 22:00:40
Kedves Kriszta, Itt válaszolok, hátha másokat is érdekel. Az egyik útirány Nagyváradon keresztül vezet. Nagyvárad - Kolozsvár - át a Vörös torony hágón - Pitesti- Bukarest elkerülő körgyűrű - át a Duna hídon - Ruse - Svilengrad - Edirne- és innen tovább, Isztambul, vagy Izmír irányába. Át Románián a táj gyönyörű, hétköznap a forgalom egy hazai főút forgalmára hasonlít. Sem Bulgáriában, sem Romániában a rendőrök alapjában véve nem rosszindulatúak. Ha nem vagy szemtelen, vagy nem csinálsz nagy balhét, nem piszkálnak. Az átlagsebesség ezen az útvonalon a szabályok hellyel közzel történő betartása mellett 60-65 km/ óra között kihozható. Az üzemanyag úgy Romániában, mint Bulgáriában olcsóbb, mint nálunk. ( tavalyi adat, az árfolyamoktól függ ) Minél messzebb vagyunk a magyar lakta területektől, annál inkább balkánibb az emberek gondolkodásmódja. Ha megállsz egy benzinkútnál, parkolónál, elindulás előtt érdemes megvizsgálni a kerekeket. Előszeretettel támasztják ki szeggel, csavarral, stb. Szinte minden faluban van 1 - 2 gumijavító. Aki erre megy, annak a bukaresti körgyűrűn érdemes megtankolnia, mert a kamionosok miatt itt olcsóbb a gázolaj. A körgyűrűt elhagyva, a bolgár határig minden falu tele van traffipaxszal ( mobil és telepített is ). A hídra felhajtást táblák jelzik. A hídhasználatért fizetni kell. Ahogy belépsz Bulgáriába, már a határon vedd meg az autópálya matricát, mert kilépéskor úgyis kérik. Ha megkérdezik, hová mész, szemrebbenés nélkül vágd rá, hogy Neszebár. Akkor nem cseszegetnek . Amikor átmész, rögtön ott áll, vagy a bódéjából integet egy ember: biztosítást akar rád sózni. NE VEDD MEG! NEM KELL. Ha nem egyenruhás, ne foglalkozz vele. Az eu-s plasztik kártya bőven elég. Útközben számos étterem van, bátran kipróbálhatsz egyet, nem kerül egy vagyonba. A romániai utak viszonylag jók, vagy nem rosszabbak, mint a hazai főutak. A bolgár szakaszon van néhány rosszabb rész. A bolgár - török határ előtt mindenképp tankolj, mert a törököknél nagyon drága az üzemanyag. Innen folytatom...
Sándor! Még annyi, hogy Győrben lakunk, úgyhogy úgy gondolom, hogy talán a Szerbián át vezető út kényelmesebb számunkra.
Kovács András Dátum: 2013-04-25 22:26:09
Király Sándor írta ekkor: 2013-04-23 19:45:20
Szia, Tavaly és tavalyelőtt is Törökországban nyaraltunk. Autóval mentünk. ( Mindig, mindenhova autóval megyünk. Még a szigetekre is ) Három különböző utat tudok javasolni, attól függően, hogy merre laksz és melyik határon akarsz átmenni. Csak az a kérdés, hogy "ezerrel" akarsz odaérni, vagy szép kényelmesen, élvezve az utazás minden egyes percét. Sanyi
Szia, köszönöm a válaszod. Már olvasom a beszámolód is. Engem annyiban érdekelne a másik 2 útvonal is, hogy egy 7 éves gyerekkel mennénk, inkább a gyorsabb útvonal érdekel, hogy minél előbb ott legyünk. Tavaly Zakynthosról hazafelé már én magam is alig vártam, hogy fogyjon a km, hát még a kislány! De minden egyéb tapasztalatod is érdekel. Számunkra Törökország elég misztikus. Még soha nem nyaraltunk az unión kívül. Azt is elképzelhetőnek tartom, hogy pár napot Isztambulban töltenénk. Megadom én is az e-mailcímem, hátha valaki inkább oda írna, vagy küldene képeket. [email protected] Köszönöm, András
Király Sándor Dátum: 2013-04-25 22:00:40
Kaló Krisztina írta ekkor: 2013-04-23 23:22:38
Kedves Sanyi! Mi is hasonlóan hozzátok mindenhová autóval megyünk (Tolo, Zakynthos, Kefalonia...), de Törökországban még nem jártunk. Szívesen vennénk a javaslataidat, tapasztalataidat akár az úttal, útviszonyokkal, akár a helyi kirándulásokkal kapcsolatban, vagy bármi amiről gondolod h. érdekes lehet. A címem [email protected]. Előre is köszi, Kriszti
Kedves Kriszta, Itt válaszolok, hátha másokat is érdekel. Az egyik útirány Nagyváradon keresztül vezet. Nagyvárad - Kolozsvár - át a Vörös torony hágón - Pitesti- Bukarest elkerülő körgyűrű - át a Duna hídon - Ruse - Svilengrad - Edirne- és innen tovább, Isztambul, vagy Izmír irányába. Át Románián a táj gyönyörű, hétköznap a forgalom egy hazai főút forgalmára hasonlít. Sem Bulgáriában, sem Romániában a rendőrök alapjában véve nem rosszindulatúak. Ha nem vagy szemtelen, vagy nem csinálsz nagy balhét, nem piszkálnak. Az átlagsebesség ezen az útvonalon a szabályok hellyel közzel történő betartása mellett 60-65 km/ óra között kihozható. Az üzemanyag úgy Romániában, mint Bulgáriában olcsóbb, mint nálunk. ( tavalyi adat, az árfolyamoktól függ ) Minél messzebb vagyunk a magyar lakta területektől, annál inkább balkánibb az emberek gondolkodásmódja. Ha megállsz egy benzinkútnál, parkolónál, elindulás előtt érdemes megvizsgálni a kerekeket. Előszeretettel támasztják ki szeggel, csavarral, stb. Szinte minden faluban van 1 - 2 gumijavító. Aki erre megy, annak a bukaresti körgyűrűn érdemes megtankolnia, mert a kamionosok miatt itt olcsóbb a gázolaj. A körgyűrűt elhagyva, a bolgár határig minden falu tele van traffipaxszal ( mobil és telepített is ). A hídra felhajtást táblák jelzik. A hídhasználatért fizetni kell. Ahogy belépsz Bulgáriába, már a határon vedd meg az autópálya matricát, mert kilépéskor úgyis kérik. Ha megkérdezik, hová mész, szemrebbenés nélkül vágd rá, hogy Neszebár. Akkor nem cseszegetnek . Amikor átmész, rögtön ott áll, vagy a bódéjából integet egy ember: biztosítást akar rád sózni. NE VEDD MEG! NEM KELL. Ha nem egyenruhás, ne foglalkozz vele. Az eu-s plasztik kártya bőven elég. Útközben számos étterem van, bátran kipróbálhatsz egyet, nem kerül egy vagyonba. A romániai utak viszonylag jók, vagy nem rosszabbak, mint a hazai főutak. A bolgár szakaszon van néhány rosszabb rész. A bolgár - török határ előtt mindenképp tankolj, mert a törököknél nagyon drága az üzemanyag. Innen folytatom...
Kaló Krisztina Dátum: 2013-04-23 23:22:38
Király Sándor írta ekkor: 2013-04-23 19:45:20
Szia, Tavaly és tavalyelőtt is Törökországban nyaraltunk. Autóval mentünk. ( Mindig, mindenhova autóval megyünk. Még a szigetekre is ) Három különböző utat tudok javasolni, attól függően, hogy merre laksz és melyik határon akarsz átmenni. Csak az a kérdés, hogy "ezerrel" akarsz odaérni, vagy szép kényelmesen, élvezve az utazás minden egyes percét. Sanyi
Kedves Sanyi! Mi is hasonlóan hozzátok mindenhová autóval megyünk (Tolo, Zakynthos, Kefalonia...), de Törökországban még nem jártunk. Szívesen vennénk a javaslataidat, tapasztalataidat akár az úttal, útviszonyokkal, akár a helyi kirándulásokkal kapcsolatban, vagy bármi amiről gondolod h. érdekes lehet. A címem [email protected]. Előre is köszi, Kriszti