(+36 52) 448 348

Nyitvatartás: H.-P.: 8:30-17:00, Szo: 08:30-13:00

Top

Fórum - Nyaralás Kusadasin
Fórum bejegyzései

Dátum: 2012-07-13 09:24:13
Kedves Utasaink! Visszaolvasva a bejegyzéseket szeretnék a felmerült kérdésekre válaszolni. Igen sajnálatos dolog hogy lopás történt itt a Yonca apartmanban, a rendőrségtől a mai napig sajnos nem kaptunk semmi hírt a tolvajok felől, kőrözés alatt állnak. Van széf a recepciónál heti 15 euroért lehet bérelni. Éjszakai portás is van, kamera van minden emeleten.A mai napig nem történt hasonló eset itt a Yoncában. Természetesen amint megtudok valami információt értesiteni fogom a károsultakat ahogy megígértem. Szeretnék megnyugtatni mindenkit hogy én nem az a fajta idegenvezető vagyok akit az utasok csak érkezéskor és távozáskor látnak. Mindig elérhető vagyok telefonon, személyesen hiszen itt lakom a Yonca apartmanban. Reggelinél is és vacsoránál is lehet velem találkozni ha napközben kiránduláson vagyok. Aki az Oliviában lakik annak sem kell aggódni, kérésre átmegyek naponta is akár hiszen közel van egymáshoz a két apartman. De természetesen én is azt tudom csak javasolni hogy vigyázzunk az értékeinkre amennyire lehet.Főszezon van sok a külföldi túrista az apartmanban próbáljuk meg elkerülni a kellemetlen helyzeteket. Várok szeretettel mindenkit, akinek kérdése van még szivesen válaszolok.Üdv: Erika
Bíró Magdolna Dátum: 2012-07-12 21:54:43
Nagy írta ekkor: 2012-07-12 19:42:08
Szia Melyik hányas szobába volt az incidens? Elkapták a tolvajokat? VAgy szabadon mászkálnak? Széf van a szobában? Vagy csak a portán? Válaszát előre is köszönöm.
Mi aznap feljelentést tettünk a rendőrségen,a 410-es szoba lakója érte tetten.Ő a fotók alapján felismerte az elkövetőket.Az elkövetők elmenekültek.Másnap hajnalban mi hazautaztunk,azóta semmit sem tudunk az ügyről,mert minket senki sem tájékoztatott .A szobában nincs széf,a portával szemben lehet bérelni.Mi a 401 es szobában laktunk,itt nem volt biztonságos a zár,sajnos mi is csak a lopás után fedeztük föl.Nem volt nehéz dolga a betörőnek.Talán egyikünknek mindig a szobában kellett volna tartózkodni?Minden értékünket nem tarthattunk széfben.Bármit elvihettek volna.Hiszen amikor a lopás történt mi a szállodában tartózkodtunk.Kérek mindenkit tanuljon az esetünkből,nagyon vigyázzanak értékeikre.Mindenkinek nagyon jó pihenést,élményekben gazdag nyaralást kívánok!
Nagy Dátum: 2012-07-12 19:52:06
Honvéd Lászlóné Erzsó írta ekkor: 2012-07-12 13:09:34
Sziasztok!Mi is juni 21 től voltunk a Yonkába!Félreértések elkerüláése miatt én is megosztom a véleményem!Nincs semmi gond a biztonsággal!!!Arról volt szó ,hogy késő este bejelenkeztek török bünözők a Yonkába és azok kifigyelték reggel azt ,hogy nincsenek a szobába és bementek két szobába és ott talált pénzt elvitték.Ilyenre még nem volt példa a Yonkába.Ez bárkivel ,bárhol megtörténnhetett volna.Körözött személyek voltak sajnos nem szabad lettvolna szobát adni nekik!!!Egyébként tiszta ,tágas szobák voltak.Kedves és késségesek voltak a személyzet tagjai.Max az étkezéssel voltak fentartásaim. Az utazássi iroda jobb ha a szakács körmére nézEgyébként egy csoda volt a Török est és a hajókirándulás, ezeket nem szabad kihagyni.A bazárba merjenek alkudni, akkár a feléjért kérni azt amit szeretnének!A kipába mindent meg lehet venni az itthoni árak feléjért kivéve az alkoholt az borsos.Mindenki vigyázzon magára és értékeire nagyon jó nyaralást kivánok mindenkinek.A Grand Tours a legjobb utazási iroda a legeslegjobb sofőrökkel !Nem változtatnék rajta sőt tervezem ,hogy ősszel ujra utazni szertnék velük!!!! smile
Az apartmanban van biztonsági őr? Elkapták a tolvajokat? Válaszát előre is köszönöm :)
Nagy Dátum: 2012-07-12 19:42:08
Bíró Magdolna írta ekkor: 2012-07-12 10:57:46
Sziasztok!Mi június 21-voltunk a Yoncaban.Egyénileg utaztunk,autóval mentünk négyen.Nem a szokásos útvonalat választottuk,mi Görögországon keresztül mentünk.Picit hosszabb az út,de időben a jó útviszonyok miatt jelentéktelen,talán 30perc eltérést mutatott az útvonaltervezőnk.A szerb pályadíjak oda-vissza 2980 dínár,a Macedónoknál 6euró,Görög részen 8euró.Macedóniában a gázolaj nagyon jó áron van,kártyával fizetve,kb.310 forintra jött ki litere.70 literes a tank,így sokáig tudtunk olcsó üzemanyaggal haladni.A határokon néhány percet időztünk,néha 5percnél többet nem vett igénybe az átkelés.A Török vízum vásárlás is nagyon gyorsan lezajlott,bár ott több kapun mentünk keresztül,az egész kb.10-15 percig tartott.Mi meglepődtünk a Török gázolaj árakon,itthonról figyelve rémísztőbb volt a helyzet.Igaz figyelni kell,mert nagyon nagyok az eltérések a kutak között.Mi először 3.65 líráért tankoltunk,amit kártyával fizettünk,így kedvezőbb áron váltották.Később felfedeztük a 3.19-es gázolajat,ami már átszámolva nem volt drágább,mint az itthoni árak.Kártyával kb.128forinttal számoltak 1lírát.Mi Eceabatban szálltunk meg,ez még Európa,közvetlenül a kompkikötőnél volt a szállásunk.Eceabatban emlékeznek meg az első világháborús ütközetről itt bőven van látnivaló,amit a hősök tiszteletére állítottak.Reggel átkompoltunk Canakkaléba,Ez 4 főnek egy Laguna autóval 25 líra volt,ennyi vissza is.Átkeltünk,útba esett Trója,ez kb.25kilométerre van a komptól,nem igényel kitérőt.Megnéztük,sétáltunk a romok között.Délután érkeztünk meg Kusadasiba,éppen a tájékoztató előtt.Erika elmondta a lehetőségeket,programokat.Mi befizettük itthon a félpanziót,s nem bántuk meg,számunkra a mennyiség és minőség is megfelelő volt.A szállás első látásra tetszett,szép kilátás a kicsit távolabb lévő tenger felé.Mi a Török estre fizettünk be,nagyon tetszett.Autóval jártuk a környéket,felejthetetlen élményekben volt részünk.Megismerkedtünk a Török emberekkel,kedvességük,figyelmességük megható volt.Egy példa,Pamukkáléból Kusadasi felé az úton találtunk egy kedves,szimpatikus éttermet,oda bementünk vacsorázni,kikértük az ennivalót,italt nem rendeltünk.Perceken belül terülj asztalkámot varázsoltak elénk,minden finomság volt rajta.Gondoltuk most aztán fizethetünk,de sebaj,nagyon megéheztünk,ettünk,ittunk,ami nekik nagyon tetszett.A végén még a kávét is felajánlották,gondoltuk már mindegy,jöhet a kávé is!Mindezért 40 íyrát kértek,kevesebbet,mint az egy tál étel ára.Megvendégeltek bennünket. Pamukkáléról,szépségéről több oldalt tudnék írni,de azt látni kell,ne hagyjátok ki! Ez vonatkozik Ephesusra is,fantasztikus ami elénk tárul a régmúltból.Mi megnéztük Szűz Mária házát,felemelő érzés. A vásárlásról annyit,hogy a Kipa áruházban mindent megtalálunk amire szükségünk lehet,mi még ebédeltünk is ott néhányszor.Nagyon finom a Török konyha,nem szabad az itthonit enni. A kis bazárban jól esett az alkudozás,nem rámenősek,vigyoriak,barátságosak az eladók.Rengeteg ruhanemű van,mindenki talál jó minőségű árut kedvező áron. Tehát idáig minden felhőtlen volt,de eljött az utolsó nap,10 percre lementünk reggelizni,s mire fölmentünk,nyitva találtuk az ajtót,megloptak bennünket.Párom megmutatta a tulajdonosnak és a helyszínelőknek,hogy egy egyszerű eszközzel,pld.kiskanállal is ki lehet nyitni,tehát olyan,mintha nem is lett volna soha bezárva,bárki bejuthatott.Ez egy hosszú történet,nem csak mi voltunk a károsultak,másik szobából is loptak,de őt még meg is támadták,mert szembetalálkozott vele amikor jött a pénzzel a kezében kifelé.Csak az utastársunk sikítozása mentette meg a többi utast a lopástól.Az utolsó napot a szállodában a helyszínelőkkel töltöttük illetve a rendőrségen.Ujjlenyomatot vettek,stb.Rémálommá vált az utazásunk.Az iroda hozzáállását most nem minősítem,nem ez volt a célom.18éve minden évben 2-szer utazunk,nem vagyunk kezdők,soha panasszal még nem éltünk,az irodának nagyon sok utast szereztünk,biztattunk mindenkit,hogy velük utazzanak.A bajban nem álltak mellénk,az iroda az általam írt levélre a mai napig nem válaszolt.Mindenki nagyon vigyázzon az értékeire,irataira,s legyen nagyon nyugodt,vidám utazásuk!Ha bármi kérdés lenne,szívesen válaszolok.
Szia Melyik hányas szobába volt az incidens? Elkapták a tolvajokat? VAgy szabadon mászkálnak? Széf van a szobában? Vagy csak a portán? Válaszát előre is köszönöm.
Schneider Melinda Dátum: 2012-07-12 17:28:50
Jah és még egy gondolat rögűviden: a lűkinti idegenvezető, nem tudom, Paralian is kb. összesen 2x találkoztunk vele, szóval mivel a partner utazási irodának van saját idegenvezetője, a GT-s kinti kontakt - fogalmazzunk így sztem - Paralian sem árasztott el minket a társaságával. Mármint bármi gondulűnk, bajunk volt, tudtuk, hol keressük vagy telefonon vagy személyesen, de ő is csak 2x találkozott velünk, első nap odaérkezéskor a tájékoztatón, és utolsó nap amikor felrakott minket a buszra. Szóval szerintem ez tulajdonképpen mindenhol így van, nem akarok senkinek a védelmére kelni, mert nem tudom, hogy mi történt kint, de csak azoknak írom, akik hozzám hasonlóan megijedtek a részeges sztoritól, és nem tudták mire vélni a dolgot. Én eleinte arra az idegenvezetőre asszociáltam, aki a fakultatív programokra viszi a partner irodával az utasokat....ezért volt számomra megtévesztő mindez.