(+36 52) 448 348

Nyitvatartás: H.-P.: 8:30-17:00, Szo: 08:30-13:00

Top

Fórum - Nyaralás Kusadasin
Fórum bejegyzései

Schneider Melinda Dátum: 2012-07-12 17:25:20
Kedves Nemec Erika! Nagyon szépen köszönöm a nyugtatást!!!!! :) ÉS a hasznos segítséget! Igazság szerint ez engem is kissé frusztrál, hogy sem az iroda, sem az idegenvezető nem reagál, lehet, hogy direkt, vagy csak nem tudnak mit, mindenesetre jó lenne mind a két fél álláspontjával tisztában lenni.... Nagyon remélem, hogy minden rendben lesz, mi a holnapi turnussal indulunk Debrecenből az Oliviába. Nagyon nagyon remélem, hogy ha csak a fele igaz annak a sok szépnek - és rossznak is egyaránt -amit itt eddig olvashattam, akkor minden rendben lesz és nem fog semmi baj történni, hanem egy csodálatos 1 hetet fogunk itt eltölteni, úgy mint tavaly szintén GT-s szervezéssel Paralian :) Remélem találkozunk velünk egykorúakkal is, és a buszút is tűrhető lesz :) A sofőrök felől semmi kétségem, biztos vagyok benne, hogy felkészültek és profik mint mindig!!! :) Jó nyaralást mindenkinek aki még nem volt, és hamarosan - vagy akár velünk együtt - indul és még egyszer köszönjük a segítő és építő jellegű hozzászólásokat és tapasztalat-megosztásokat!!!!!
Gátné Varjas Erzsébet Dátum: 2012-07-12 16:31:31
Kedves fórumozók!! Találtam egy oldalt amin a komp menetrend( Gelibolu -Lapseki) és vitel díjak vannak! Remélem hogy jót nyomtattam ki! Ha valaki volt közületek egyénileg kérem erősítse meg hogy ez az! http://www.canakkaletravel.com/feribotingilizce.htm Előre is köszönöm!!!! Üdv! Erzsó.
SZIKLAVÁRI JÓZSEF Dátum: 2012-07-12 14:02:56
Szeretném megkérdezni ,a leirt lopások atrocitások miatt ,mi a helyzet a széf bérléssel .A szobában,vagy a recepción van-e a széf,?. ( Olivia,Yonka ) Szükséges-e magunknál tartani a fakultatív programokon az útlevelet ,vagy elegendő-e a másolata esetleg az apartman regisztrációs kártyája ? Milyenek a zárak az Oliviában? Hiányolom,hogy az utazási iroda ,sem a lopásokkal a biztonsággal kapcsolatos esetekre ,sem az idegenvezetővel kapcsolatos megjegyzésekre nem reagál. József
Honvéd Lászlóné Erzsó Dátum: 2012-07-12 13:09:34
Sziasztok!Mi is juni 21 től voltunk a Yonkába!Félreértések elkerüláése miatt én is megosztom a véleményem!Nincs semmi gond a biztonsággal!!!Arról volt szó ,hogy késő este bejelenkeztek török bünözők a Yonkába és azok kifigyelték reggel azt ,hogy nincsenek a szobába és bementek két szobába és ott talált pénzt elvitték.Ilyenre még nem volt példa a Yonkába.Ez bárkivel ,bárhol megtörténnhetett volna.Körözött személyek voltak sajnos nem szabad lettvolna szobát adni nekik!!!Egyébként tiszta ,tágas szobák voltak.Kedves és késségesek voltak a személyzet tagjai.Max az étkezéssel voltak fentartásaim. Az utazássi iroda jobb ha a szakács körmére nézEgyébként egy csoda volt a Török est és a hajókirándulás, ezeket nem szabad kihagyni.A bazárba merjenek alkudni, akkár a feléjért kérni azt amit szeretnének!A kipába mindent meg lehet venni az itthoni árak feléjért kivéve az alkoholt az borsos.Mindenki vigyázzon magára és értékeire nagyon jó nyaralást kivánok mindenkinek.A Grand Tours a legjobb utazási iroda a legeslegjobb sofőrökkel !Nem változtatnék rajta sőt tervezem ,hogy ősszel ujra utazni szertnék velük!!!! smile
Bíró Magdolna Dátum: 2012-07-12 10:57:46
Sziasztok!Mi június 21-voltunk a Yoncaban.Egyénileg utaztunk,autóval mentünk négyen.Nem a szokásos útvonalat választottuk,mi Görögországon keresztül mentünk.Picit hosszabb az út,de időben a jó útviszonyok miatt jelentéktelen,talán 30perc eltérést mutatott az útvonaltervezőnk.A szerb pályadíjak oda-vissza 2980 dínár,a Macedónoknál 6euró,Görög részen 8euró.Macedóniában a gázolaj nagyon jó áron van,kártyával fizetve,kb.310 forintra jött ki litere.70 literes a tank,így sokáig tudtunk olcsó üzemanyaggal haladni.A határokon néhány percet időztünk,néha 5percnél többet nem vett igénybe az átkelés.A Török vízum vásárlás is nagyon gyorsan lezajlott,bár ott több kapun mentünk keresztül,az egész kb.10-15 percig tartott.Mi meglepődtünk a Török gázolaj árakon,itthonról figyelve rémísztőbb volt a helyzet.Igaz figyelni kell,mert nagyon nagyok az eltérések a kutak között.Mi először 3.65 líráért tankoltunk,amit kártyával fizettünk,így kedvezőbb áron váltották.Később felfedeztük a 3.19-es gázolajat,ami már átszámolva nem volt drágább,mint az itthoni árak.Kártyával kb.128forinttal számoltak 1lírát.Mi Eceabatban szálltunk meg,ez még Európa,közvetlenül a kompkikötőnél volt a szállásunk.Eceabatban emlékeznek meg az első világháborús ütközetről itt bőven van látnivaló,amit a hősök tiszteletére állítottak.Reggel átkompoltunk Canakkaléba,Ez 4 főnek egy Laguna autóval 25 líra volt,ennyi vissza is.Átkeltünk,útba esett Trója,ez kb.25kilométerre van a komptól,nem igényel kitérőt.Megnéztük,sétáltunk a romok között.Délután érkeztünk meg Kusadasiba,éppen a tájékoztató előtt.Erika elmondta a lehetőségeket,programokat.Mi befizettük itthon a félpanziót,s nem bántuk meg,számunkra a mennyiség és minőség is megfelelő volt.A szállás első látásra tetszett,szép kilátás a kicsit távolabb lévő tenger felé.Mi a Török estre fizettünk be,nagyon tetszett.Autóval jártuk a környéket,felejthetetlen élményekben volt részünk.Megismerkedtünk a Török emberekkel,kedvességük,figyelmességük megható volt.Egy példa,Pamukkáléból Kusadasi felé az úton találtunk egy kedves,szimpatikus éttermet,oda bementünk vacsorázni,kikértük az ennivalót,italt nem rendeltünk.Perceken belül terülj asztalkámot varázsoltak elénk,minden finomság volt rajta.Gondoltuk most aztán fizethetünk,de sebaj,nagyon megéheztünk,ettünk,ittunk,ami nekik nagyon tetszett.A végén még a kávét is felajánlották,gondoltuk már mindegy,jöhet a kávé is!Mindezért 40 íyrát kértek,kevesebbet,mint az egy tál étel ára.Megvendégeltek bennünket. Pamukkáléról,szépségéről több oldalt tudnék írni,de azt látni kell,ne hagyjátok ki! Ez vonatkozik Ephesusra is,fantasztikus ami elénk tárul a régmúltból.Mi megnéztük Szűz Mária házát,felemelő érzés. A vásárlásról annyit,hogy a Kipa áruházban mindent megtalálunk amire szükségünk lehet,mi még ebédeltünk is ott néhányszor.Nagyon finom a Török konyha,nem szabad az itthonit enni. A kis bazárban jól esett az alkudozás,nem rámenősek,vigyoriak,barátságosak az eladók.Rengeteg ruhanemű van,mindenki talál jó minőségű árut kedvező áron. Tehát idáig minden felhőtlen volt,de eljött az utolsó nap,10 percre lementünk reggelizni,s mire fölmentünk,nyitva találtuk az ajtót,megloptak bennünket.Párom megmutatta a tulajdonosnak és a helyszínelőknek,hogy egy egyszerű eszközzel,pld.kiskanállal is ki lehet nyitni,tehát olyan,mintha nem is lett volna soha bezárva,bárki bejuthatott.Ez egy hosszú történet,nem csak mi voltunk a károsultak,másik szobából is loptak,de őt még meg is támadták,mert szembetalálkozott vele amikor jött a pénzzel a kezében kifelé.Csak az utastársunk sikítozása mentette meg a többi utast a lopástól.Az utolsó napot a szállodában a helyszínelőkkel töltöttük illetve a rendőrségen.Ujjlenyomatot vettek,stb.Rémálommá vált az utazásunk.Az iroda hozzáállását most nem minősítem,nem ez volt a célom.18éve minden évben 2-szer utazunk,nem vagyunk kezdők,soha panasszal még nem éltünk,az irodának nagyon sok utast szereztünk,biztattunk mindenkit,hogy velük utazzanak.A bajban nem álltak mellénk,az iroda az általam írt levélre a mai napig nem válaszolt.Mindenki nagyon vigyázzon az értékeire,irataira,s legyen nagyon nyugodt,vidám utazásuk!Ha bármi kérdés lenne,szívesen válaszolok.