Kedves Fórumozók! Mi is a hét végén érkeztünk haza és az Asena hotelről szeretnék írni, mivel erről nemigen van itt szó, Sem előttünk, sem utánunk nem jöttek oda magyarok. Gondolom mások is tartanak tőle, mint ahogyan mi is. Törökországban **+ egy szállodában (amúgy kint ***-nak volt jelölve)? Nos minden fenntartásunk eloszlott az ott töltött napok alatt. Hatan voltunk magyarok és mindenki nagyon jól érezte magát. A szálloda apartman színvonalú, de nagyon ügyelnek a tisztaságra. Egy kicsi szoba van, nálunk 3 ágy volt benne egy éjjeli szekrény, fésülködő asztal, szék, beépített szekrény, a fürdőszoba szép volt és tágasabb, mint a görög apartmanokban. Minden nap elvitték a szemetet, cserélték a zuhany előtt a frottir kilépőt. Minden második nap teljes nagytakarítás volt (az erkélyen még a székeket is letörölték) és törölköző csere volt. A személyzet nagyon kedves, bármit elől lehet hagyni a szobában, pénzt is, nem tűnik el semmi. A klima nagyon jól működött és természetesen benne van az árban. Minden szoba erkélyes és a tengerre kilátás van, mivel közvetlen tengerparti a szálloda. Így nem 700 m, hanem 7 m a strand, ami ugye nem mindegy kánikulában. A tetőteraszon van egy nem túl nagy, de kellemesen úszható medence, 1,40 m vízmélységgel, 32 fokos hőmérséklettel, külön gyermekmedencével, napozóágyakkal, napernyővel. Szintén a tetőteraszon van egy étterem (+ a földszinten is). Ott óriási panoráma van az alattunk elterülő strandra, tenger öbölre és a nyílt tengerre. Nagyszerű úgy vacsorázni, hogy a előttünk a nyílt tengeren a naplementében gyönyörködhetünk. Nem cseréltük volna el egyetlen, elegáns hotel éttermére sem. Na és az ételkínálat óriási volt. A Pamukkáléba tett kirándulás során tapasztalhattuk, hogy semmiben sem marad el az elegáns, négy csillagos Pam hotel kínálatától. Mi AI ellátáson voltunk, reggeli, ebéd, vacsora, +délután hamburger és sült krumpli is volt a Pool bárban. Ebédre és vacsorára egyféle leves, háromféle főétel, négy-őtféle körettel, legalább 15 féle hideg saláta, hússal, hús nélkül, rengeteg zöldség, saláta öntet, 5 féle gyümölcs, legalább 10-15 féle édesség (egyik este óriási nyuszi torta is volt). Végig sem bírtuk enni a 7 nap alatt. Az ital is benne volt (tea, kávé, bor, sör, vodka, üdítők, ásványvíz). Ja és az első nap délelőtt 12 óra előtt értünk oda, azonnal megkaptuk a karszalagot (azaz már ehettünk, ihattunk), az utolsó nap pedig 12-kor kellett kijönni a szobából, 1 órakor jöttek értünk. A recepción szóltak, hogy még nyugodtan ebédeljünk meg, pedig ez már nem járt volna. Beszélnek többen németül, vagy angolul. Szóval "röviden" ennyi a hotelről. Na és mindez mennyiért? Előfoglalási kedvezménnyel az előszezon utolsó hetére (óriási kánikula volt, 28 fokos tengerrel), 109 000 Ft volt. Mindenki biztatok, hogy nyugodtan menjen oda, megéri. Ha valakinek kérdése van még a hotelről, vagy bármiről, szívesen válaszolok. Üdv. Marcsi